Ile kto wyciągnął z silnika AAZ

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pt lut 09, 2007 10:46

ja czuje to samo ale wg mnie przyczyna jest inna tzn przkeraczas juz moment i samochod "ciagnie najbardziej w okolicach momentu tj 2200 a pozwyj 3000 to juz pilujesz bo to wkoncu dizel ktory srednio lubi wysokie obroty i to juz chba urok takiego silnika ze nie wciska w siedzienie do odciecia jak benzyniak a pozatym brak IC tez chyba ma na to wplyw
hmm, akurat IDI lubia sie wysoko krecic. zobacz filmik z mojego podpisu


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pt lut 09, 2007 13:15

LUPO250 pisze:wyjdzie najgorzsy problem to z tym pinem
z tym to jest akurat najmniejszy problem ;) PIN bierzesz od Trochima a podmiana pina to 5 min, z czym Ty tu masz roboty :P
LUPO250 pisze:ale zaczynam od inetrcolera

a to to jest chyba najwieksza robota którą trzeba zrobic przy podciągnietym AAZ bo reszta to pikuś albo kwestia regulacji.
jak byś juz robił coolera to zapodaj jakiej fotki, bo ja sie tez do tego przymierzam i chetnie zobacze jak to bedzie wyglądac :P



Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » pt lut 09, 2007 17:50

Darass pisze:PIN bierzesz od Trochima
podejrzewam ze Trochim nie sra pinami..


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pt lut 09, 2007 18:58

pavello pisze:
Darass pisze:PIN bierzesz od Trochima
podejrzewam ze Trochim nie sra pinami..
nie wiem co robi Trochim, ale wiem ze sprzedaje piny



Awatar użytkownika
LUPO250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 15:10
Lokalizacja: GDANSK

Post autor: LUPO250 » pt lut 09, 2007 19:20

No wlasnie trochim narazie go nie ma i dlatego jest problem.



Awatar użytkownika
rafiok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 19:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: rafiok » pt lut 09, 2007 22:23

ja u siebie mam już zamontowany boost pin, katalizator i środkowy tłumik mam wycięty, poprawa osiągów jest jak dla mnie bardzo dobra spalanie mi wzrosło ale to z powodu tego że nie moge powstrzymać sie przed naciskaniem gazu aż miło jak tak zapinkala:D jednak w miare jedzenia apetyt rośnie, mam turbo garett t2 jakie moge max ciśnienie ustawić ? albo jakie inne turbo zamontować, na wiosne planuje montaż IC


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=61916 <<<< ---------- MK3 US by Rafiok

nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob lut 10, 2007 14:48

panowie z eko-pompa tez sie DA!!! :satan: dzisiaj pobawilem sie pompa i wkoncu osiagnalem taka dawke jaka chcialem. jedyna przeszkoda jest ogranicznik na srubie regulacji dawki.

Obrazek

srube bez obawy mozna wykrecic cala. potem nalezy dowolnym sposobem sie go pozbyc. nalezy uwazac, zeby nie uszkodzic gwintu!!! najlatwiej bedzie przepilowac pilnikiem lub kątówką. w miejscach sprasowania ciezko jest oderwac ogranicznik i prawdopobnie gwint w tym miejscu odejdzie razem z blaszka ogranicznika, tak jak u mnie. nie przeszkadza to na szczescie w niczym, bo wiekszosc gwintu ocaleje :) po ponownym montazu sruby i ustawieniu dawki nalezy wyregulowac obroty biegu jalowego. u mnie byly tak wysokie, ze nie musialem dodawac gazu przy ruszaniu. nie mam obrotka wiec reguluje na sluch :grrr:
bieg jalowy regulujemy na cieplym silniku!!!

wrazenia z jazdy: auto zapier... jak glupie, puszcza dymka, ale niewielkiego. zauwazylem, ze doladowanie przy predkosci 100 spadlo odrobine. to chyba dlatego, ze silnik pracuje efektywniej. jak zrobie jakies pomiary i nakrece filmik to wrzuce tutaj.

obroty na jalowym ustawilem, ale i tak sa troche ze duze, niestety skonczyla mi sie regulacja. przy okazji za duzo wykrecilem i zgubilem podkladke, a zeby ponownie umiescic srube na swoim miejscu meczylem sie godzine. dawke jeszcze moze zwieksze, bo apetyt rosnie w miare jedzenia.

wczesniej
4 bieg 80-120 ok. 11 sek
5 bieg 80-120 ok. 14 sek

teraz
4 bieg 80-120 ponizej 8 sek
5 bieg 80-120 ok. 10 sek
Ostatnio zmieniony ndz lut 11, 2007 02:26 przez souler, łącznie zmieniany 2 razy.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Rynkov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr sty 24, 2007 11:36
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: Rynkov » sob lut 10, 2007 15:58

Wszystkim wszystko pięknie wychodzi , ciekawe kiedy mi wyjdzie sesja;/


life is not a party , but party is a life ...

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pn lut 12, 2007 01:52

kurde, ja czekam i czekam na wskaźnik doładowania, mam nadzieje ze jutro, najpóźniej we wtorek bedzie :? jak cos pomodze, z cisnieniem doladowania, i moze z dawką, napisze jak wyszło :)



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » śr lut 14, 2007 21:09

Moze mi ktos powiedzieć szczegulna prośba do Zapszała. Jak to jest mozliwe ze gdy zmienie bost pina (zwiększy się dawka paliwa) i zwiększe ciśnienie doładowania, spalanie przy spokojnej jeździe moze spaść????? (na wiosne planuje coś takiego zapodać i jeszcze nawet Fmica od vw szrana np. jedyną lekturą jest dla mnie to forum tak ze dzięki :kwiat: :pub: ) Pytam bo nie chciał bym zeby potem nie byc zdziwionym jak mnie nie bedzie stać na paliwo :bigok:


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr lut 14, 2007 21:29

Przewodnik pisze:Zapszała
ZAPRZALa jak już :)
ja odpowiem a zaprzal może dopowie :) ze spalaniem to jest tak, że jak podkręcisz silnik, zwiększysz moc i moment, i może sie uda zyskać troche na obrotach ( znaczy obniżyć KM i NM w dół obrotów ) to przy spokojnej jeździe auto nie bedzie sie męczyć i bedzie płynniej jechać, więc zużyje mniej paliwa :) a jak przyciśniesz to troche więcej poleci z baku niż seria, ale nie katastrofalnie


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw lut 15, 2007 15:26

Cinek pisze:ZAPRZALa jak już :)
ja odpowiem a zaprzal może dopowie :) ze spalaniem to jest tak, że jak podkręcisz silnik, zwiększysz moc i moment, i może sie uda zyskać troche na obrotach ( znaczy obniżyć KM i NM w dół obrotów ) to przy spokojnej jeździe auto nie bedzie sie męczyć i bedzie płynniej jechać, więc zużyje mniej paliwa :) a jak przyciśniesz to troche więcej poleci z baku niż seria, ale nie katastrofalnie
dokladnie tak, przy spokojne jezdzie spalanie nawet spada, malo tego moj po zmianie pompy na 10mm pali tak jakby nieco mniej, jestem w trakcie testow


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » czw lut 15, 2007 18:47

wskaźniczek założony, trubo podlręcone i dawka też. wynik? spodziewalem sie czegoś wiecej... :roll: bede jeszcze kombinował z dawką, być moze za mało podrkęciłem, ale zastanawia mnie jedno. na IV biegu tak od 1.5tyś turbo zaczyna dmuchać, przy około 3tyś jest 0,8-0,9 bara a przy 4tyś jest prawie 1.2 bara. macie jakieś pomysły co zrobić zeby turbo niżej dmuchało? coś nie halo zeby K14 miało max dmuchanie przy 4tyś :roll:



Awatar użytkownika
euglen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 13:49
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Post autor: euglen » czw lut 15, 2007 19:29

Zmień wydech na większy- przelotowy i wtedy max ciśnienie będzie osiągane przy dużo niższych obrotach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości