Regulacja LDA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr wrz 20, 2006 16:14

Trochim, zgodzę się z tobą !! Np. turbina dmucha 1.2 bara zawór puszcza i spada do 0.5 bara i zero przyśpieszenia. Tym zaworem się nie da regulować.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
evilvw78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:40
Lokalizacja: SANDOMIERZ

Post autor: evilvw78 » śr wrz 20, 2006 17:29

Trochim, vw_vandal, Widzicie panowie czyli tak samo będzie chyba działał zawór mbc gdyby go zamontować do regulacji turbo.


przyspieszenie
[url]http://www.youtube.com/watch?v=HaR31HXa5-M[/url]

MOJA MASZYNA
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1359144#1359144[/url]

[url=http://www.fotosik.pl/pok...f4a9bcf7c.html][img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr wrz 20, 2006 17:35

evilvw78, nie mam pojęcia czy tak samo !!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr wrz 20, 2006 18:38

szerszeniak ma mbc i mu dziala. sam kupilem i niedlugo bede zakladal jak tylko zdobede manometr. przekonam sie ile mozna wycisnac z turbawki.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » czw wrz 21, 2006 10:41

ten cały mbc bedzie działał on steruje zaworem w turbinie. Poprostu mbc "oszukuje" oryginalny zawór w turbie i można nim zwiększć ciśnienie doładowanie. ale nie można ustawić wartości mniejszej niż obecnie daje turbina.


Nissan Patrol K160

Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » pn wrz 25, 2006 22:26

Trochim, no właśnie a jak masz zapieczony zawór to itak bedzie tak samo
sam właśnie szukam na forum jak sie czyści te zawory albo odblokowuje mam u siebie garetta T2 moze ktoś podeśle schemat albo powie jak wyczy ścić bo mam teraz ciśnienie do 1,3bar ito przy skręconej dawcebo dochodzilo do 1,5bar tylko nie za bardzo chodzi na samym powietrzu chcialbym ustabilizować ciśnienie na 1,2bar i podkręcić dawke ale na razie nie moge


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » śr wrz 27, 2006 17:59

Po przeczytaniu tego tematu nabrałem ochoty na modyfikacje w swoim Passacie. Silinik SB, ma coprawda troche nalatane ale może sie uda z nigo coś wyducić. Jak będę miał trochę czasu to zrobie z tą pompą a potem zastanowie sie co dalej.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pt paź 20, 2006 14:09

ja dzis odkrylem ten temat dopiero i mysle ze tez dlubne cos przy swoim :bigok:

pozdro bm86, kope lat widze ze paska kupiles



arti CCCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:42
Lokalizacja: niedaleko Starogardu

Post autor: arti CCCO » śr lis 08, 2006 22:55

Witam ponownie.
Już po dalszych przeróbkach czyli reasumując rególacja WG w turbinie wkręcona na maksa bostpin wyrególowany+rególacja zapłonu,IC dołożony bo niemiał,sportowa wkładka filtra powietrza,przelotowy tłumik ze strumienicą ale o średnicy seryjnej i ewekt taki: autko zrobiło się bardzo żywe :satan: chociaż niejest to żadne wciskanie w siedzenie.Z tego co pamiętam ciśnienie doładowania sprawdza się na maksymalnych obrotach na drugim biegu(dajcie znac czy się niemyle bo niepamiętam dokładnie a niemam zbytnio czasu szukac na forum-sorry za to) i wskaznik pokazuje 1,4 bara chwile po otwiera się WG(tak mi się wydaje) i ciśnienie spada do około 1.0 ..1.1 bara,na wyższych biegach wskazówka zapindala poza 1.5barową skale aż znika pod naklejką firmową :panna: musze przyznac że jak podczas jazdy przycisne to wskazówka barometru momentalnie leci jak szalona :zakrecony:
Jest to dwulitrowy TD C3 85r pięciocylindrowy strasznie masywny silnik jak od małej ciężarówy,duża karoseria chociaż pojemnośc jest stosunkowo mała jak na tą wage i gabaryty,ze sprzęgłem niema narazie żadnych problemów wygląda solidnie.Będe teraz dorabiał bostpina z tłoczyska od golfa,średnica 11mm idealnie jak bostpin ,mam pare takich przygotowanych z natoczonym samym gwintem,dalej wyszlifuje odpowiedni "program" szlifierką i wygładze pilnikiem i papierkiem ściernym ale zrobie to tak do jazdy na codzień i hamownia.IC zamontowałem z przodu pod zderzakiem myślę że to dobre miejsce a ile się namęczyłem i nacudowałem żeby dorobic przewody heh gdybyście to widzieli,prawie zero miejsca na nie.musiałem jeszcze dorobic taki "ekran"z aluminiowych "złotek" naokoło turbiny i pierwszej części wydech bo się konserwacja potrawiła topic.

Pózniej będe chciał tak eszcze :hehe: ale już w tej chwili potrzebne są pierwsze zmiany konstrukcyjne tzn potrzeba chyba będzie dorobic jakąś mocną uszczelke pod głowice albo przerobic turbine (przedewszystkim mocniejsze łożyskowanie)lub zmienic ją....narazie się z silnikiem nic złego niedzieje no ale wiadomo że zużycie nastąpi wcześniej szczególnie poszczególnych elementów.

p.s chłopaki za wszelkie porady,opinie, wskazówki będe naprawde zaje***** wdzięczny :pub: ja dopiero wchodze w ten klimacik :food:
a może ktoś zna takie fora na których mozna jeszcze takiej wiedzy zaczerpnąc

Pozdrawiam wszystkich miłosników marki VW-AUDI



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr lis 08, 2006 23:53

arti CCCO, mozesz podac numery swojej pompy wtryskowej?


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

arti CCCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:42
Lokalizacja: niedaleko Starogardu

Post autor: arti CCCO » czw lis 09, 2006 22:31

jasne,tylko jutro popracy poszukam oki.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw lis 09, 2006 23:16

ciekawe czy tam jest tez 9mm pompa czy cos wiekszego...


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

530XF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 21:49
Lokalizacja: Łódż

Post autor: 530XF » czw lis 09, 2006 23:57

Mam takie małe pytanko do kolegi (zaprzal ) w autku masz turbinę (KKK)- K14???
Jak Tak to czy ciśnienie na turbinie zwiększa się wkręcając regulacje na zaworze czy na odwrót ?
Bo zawór na kolektorze to skręciłem na pół gwizdka i jest spora różnica oczywiście na lepsze.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pt lis 10, 2006 00:45

530XF, juz w innym temacie napisalem Ci, ze mam garretta T2 ;) na kolektorze jest zawor bezpieczenstwa. Cisnienie turbiny regulujesz zaworem WG


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości