M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

olszak1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 11:14
Lokalizacja: koszalin

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: olszak1000 » czw paź 18, 2012 11:46

Panowie posiadam pompę wtryskową do M-tdi. 11-tke na sprzedaż. http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-46041 ... 66376.html" onclick="window.open(this.href);return false;



biznes88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 13:23
Lokalizacja: Bochnia

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: biznes88 » czw paź 18, 2012 17:00

olszak1000, Jezdziles na tej pompie w Mtdi? jak chodzilo i dlaczego chcesz sie pozbyc?

PS: z przerobki hondy na mtdi :ass: blada! Gosc wydygal, rzestraszyl sie ze nie bedzie chodzic i takie tam :rotfl: wiec coz... nie bedzie kolejnego mtdika :jezor:



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » czw paź 18, 2012 22:34

biznes88 pisze:PS: z przerobki hondy na mtdi blada! Gosc wydygal, rzestraszyl sie ze nie bedzie chodzic i takie tam wiec coz... nie bedzie kolejnego mtdika


będzie w Corrado :hmm:



biznes88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 13:23
Lokalizacja: Bochnia

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: biznes88 » pt paź 19, 2012 17:59

Z czego arwam bedzie pompa i jakie turbo? :kac:



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pt paź 19, 2012 22:57

pompa standardowo mix Transit i VW 1.9TD, a turbo skromne bo tylko VNT20 i szpryce AEL...


[youtube][/youtube]


i jak się podoba?

trzeba będzie dorzeźbić pina żeby zdjąć paliwa bez ciśnienia doładowania bo już wręcz czuć niepalonym paliwem. przyspieszenie kąta wtrysku spowoduje tylko nie potrzebny klekot, i przegrzewanie silnika...



biznes88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 13:23
Lokalizacja: Bochnia

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: biznes88 » pt paź 19, 2012 23:14

no ladnie wstaje. Co sie dzieje ze kontrolka oleju sie zapalila :jezor: Powiedz czemu bierzesz bebechy z transita przeciez tam jest posredni wtrysk ;/ nie lepsza juz jest renówka (bebechy) i przerobienie tylko dozownika? . . .



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pt paź 19, 2012 23:26

biznes88,

a gdzie masz pośredni wtrysk?
to raz a dwa że to się dobrze sprawdza. sprawdzone już na poprzednim moim M-TDI. chłopaki z Wrocławia też mi zaufali i byli zadowoleni...


dla każdego coś miłego...
a kontrolka oleju dlatego zie zapaliła bo instalacja silnikowa jest tylko częściowo podpięta.

masz może filmik jak się Twoje M-TDI zachowuje?



biznes88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 13:23
Lokalizacja: Bochnia

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: biznes88 » sob paź 20, 2012 17:50

" onclick="window.open(this.href);return false;
arwam, myslalem ze transit ma wtrysk posredni - czyzbym sie mylil??? :kac: to masz filmik jak sie zbieralo moje mtdi jeszcze ok miesiac temu na wtryskach 1z, krotkiej skrzyni i konczacym sprzegle. Teraz zmienilem wtryski na AELa, dawka troszke na + , nowe sprzeglo sachs oraz skrzynia ASD. Wydaje mi sie ze teraz jest lepiej mimo dlugiej skrzyni - no i jedzie a nie slizga :jezor:



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » ndz paź 21, 2012 12:45

jak dla mnie moment obrotowy szybko spadał, tutaj winę ponoszą wtryskiwacze, i być może niezbyt dobrze dobrany kąt wtrysku, bo o to jest najciężej...



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » ndz paź 21, 2012 13:00

Pompa z land rovera za mocno wyprzedza dynamiczny, ale to nie wina tymingu a fali. Dlatego auto z pompą od landka jedzie obrotami a nie Nm, a później koło 4.2 tys obr/min jest fajny zgrzyt. Tyle w temacie :helm:
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2012 13:05 przez marcinas1983, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » ndz paź 21, 2012 13:02

Transit to bezpośredni wtrysk!!! Sam jeździłem na tłoko- rozdzielaczu z transita. Na dodatek transit ma dość wydajną dźwignię dozownika która po delikatnej przeróbce nadaje się idealnie do M-tdi. Sam też polecam bebechy z transita do M-tdi
biznes88 Jak dla mnie na tym filmiku zadnego szału nie ma zwłaszcza że to krótka skrzynia.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » ndz paź 21, 2012 13:42

needved pisze:Transit to bezpośredni wtrysk!!

a czy ja powiedziałem że nie ma? :bajer:

nie odpowiadając wprost chciałem kolegę zachęcić do tego żeby trochę poszukał...



biznes88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 13:23
Lokalizacja: Bochnia

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: biznes88 » ndz paź 21, 2012 18:20

needved, a czy ja mowilem ze jest szal? . . . nie jestem mega tuningowcem i nie chodzi mi o to zeby auto mialo 5sek do 100 tylko zeby dobrze sie jezdzilo i malo palilo. Na tamtym filmiku mialem do :ass: sprzeglo jak tylko auto dostalo momentu to sie slizgalo! niebawem nakrece filmik jak jest teraz (wydaje mi sie ze lepiej ale ocenicie wy). Przypominam ze to pasek b4 wiec nie ma co porownywac do MK2 (masa, dlugosc itd)

arwam, a masz lub bedziesz mial film jak chodzi to corrado na drodze - jak przyspiesza itd . . .??? Apropo Kolega marcinas1983 ma racje ze na pompie z landy nie ma takiego momentu za bardzo ;/ aha ja przy pompie nie robilem wiekszych modów - mozna powiedziec ze wszystko jest ori oprocz nurników :goof: narazie nie ma kasy na mody itd ale jak tylko bedzie przyplyw gotowki to zmienie Turbo na poczatku a potem moze pompa sie pobawie (ale jak dla mnie i tak jest ok - auto na codzien a nie na sprinty). NAPEWNO lepiej idzie niz ori 1z (a teraz z nowym sprzeglem i skrzynka lepiej niz AFN) wiem bo jezdzilem (w tej budzie oczywiscie) aaa.. i mniej pali od tamtych silników!



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » ndz paź 21, 2012 23:41

biznes88,

jak corek wyjedzie na drogę to filmy raczej będą ale bez szaleństw bo silnk stał półtora roku.
nie jestem zwolennikiem dawania w palnik odrazu po odpaleniu. nie chodzi tu o obroty ale o osąganie temperatur w silniku na newralgicznych elementach...



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości