M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » ndz sty 22, 2012 20:02

arwam pisze:w pompie 11mm ori dźwignia od TD
czy czemuś to ma służyć?? Ja do swojej 11mm zamontowałem dźwignię dozownika od transita... teraz mam 10mm i też dźwignię mam od transita...
arwam pisze:w pompie 12mm custom z dźwigni od MAN'a
tan?? Wyższa oś zawiasu czy coś jeszcze zmodzone masz??

Dlaczego dźwignia dozownika z fiata w pompie co kupiłem jest inna, ma jeszcze jeden dodatkowy element... czemu ma to służyć??
needved pisze:Skrzynia CTN pochodziła z kobi w związku z tym pewnie nie jest najdłuższa.
była też w mk3 z AFN'em...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » ndz sty 22, 2012 20:43

marcinas1983 pisze:Dlaczego dźwignia dozownika z fiata w pompie co kupiłem jest inna, ma jeszcze jeden dodatkowy element... czemu ma to służyć??
Jak możesz to zapodaj foto tej dźwigni to Ci powiem czemu może służyć, wrzuć foto :bajer:



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » ndz sty 22, 2012 20:54

Obrazek


wygląda tak jak ta, tylko ma niżej oś zawiasu, jak w standardowym TD.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » ndz sty 22, 2012 21:58

więc masz pierwsze trzy biegi krótsze i to całkiem sporo niż ja na ASD.
needved pisze:im bardziej wkręcona dawka tym ruch dzwigni dozownika się zmniejsza.

na to też jest sposób jak się pomyśli... :chytry:

od czego masz pilniki i biax'a?

po drugie podsadzenia rodziłbym nie robić innego niż w pompie dawcy bo tłoczek może się szybciej zużywać niżprzy odpowiednim podsadzeniu.

co do wałka to testowałem w M-TDI w audi wałek z AAZ'a/ moment obrotowy był wyraźnie wyższy przy małych obrotach ale szybciej schodził na dół jak nie ruszałeś nastaw turbiny czy pompy.


może wrzucisz jakiś filmik jak jeździ Twoje M-TDI.

moje tylko tak się wlokło.

[youtube][/youtube]

AAZ'em jeździ się niebo lepiej choć już znacznie żadziej korzystam z pełnej mocy silnika zwłaszcza że jest problem ze sprzęgłem

w M-TDI nie miałem problemu ze sprzęgłem bo tam już przed lepszymi osiągami blokowały mnie wtryskiwacze od AFN'a



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pn sty 23, 2012 06:25

Marcinas1983
Myślę że taka dźwignia zapewnia większą dawkę rozruchową ale nie jestem tego pewien. Niech w sprawnie dźwigni napisze Arwam lub ktoś inny.
arwam pisze:więc masz pierwsze trzy biegi krótsze i to całkiem sporo niż ja na ASD.

Pierwsze trzy biegi to praktycznie to samo co na starej CHD dla mnie jest to dobre rozwiązanie
arwam pisze:co do wałka to testowałem w M-TDI w audi wałek z AAZ'a/ moment obrotowy był wyraźnie wyższy przy małych obrotach ale szybciej schodził na dół jak nie ruszałeś nastaw turbiny czy pompy.

I na żadnym z wałków nie zaobserwowałeś zjawiska podstawiania/podwieszania zaworów?

Co do filmiku jak jedzie ten mój wynalazek to nagram i wrzucę jak trochę lepiej wyreguluję pompę bo muszę z nią trochę jeszcze powalczyć. Na razie do tego twojego byłego M-tdi to mi jeszcze trochę brakuje.
W chwili obecnej chce jeszcze trochę podnieść dawkę ale jak podkręcę nie chce szybko schodzić z obrotów mimo wykręconej śrubie wydatku szczątkowego. :banghead:
Muszę pomajstrować przy tej dźwigni dozownika z transita :food:
W obecnej chwili mam 1bar z lekkim dymkiem

PS wiem że AAZ to dobry potencjał na mody szkoda tylko że swojego zabiłem bostem.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pn sty 23, 2012 11:13

needved pisze:Myślę że taka dźwignia zapewnia większą dawkę rozruchową ale nie jestem tego pewien. Niech w sprawnie dźwigni napisze Arwam lub ktoś inny.

niech da foto bo było parę rodzajów tych dźwignie ale jeśli dobrze myślę i dodatkową oś obrotu ma na górze to jest to taka prymitywna ochrona układu korbowego i kół dwumasowych.
dopiero jak wał kręci się z odpowiednią prędkością to pompa zaczyna podawać paliwo a nie tak jak u nas od najniższych obrotów.

needved pisze:Pierwsze trzy biegi to praktycznie to samo co na starej CHD dla mnie jest to dobre rozwiązanie
dlatego nie odczułeś spadku przyspieszenia. ale za to na czwórce i piątce już tak różowo nie jest :jezor:

tyle że cisza jest w samochodzie.
needved pisze: I na żadnym z wałków nie zaobserwowałeś zjawiska podstawiania/podwieszania zaworów?

mam to na obydwóch bo mam za wysokie ciśnienie oleju. jak się kanał zwolni to muszę się z tym uporać a już mam pomysł jak to zrobić.


needved pisze: Na razie do tego twojego byłego M-tdi to mi jeszcze trochę brakuje.

wtedy miałem układ sterowania VNT na linkę podobny jak APSIK, i ciągle były overboosty, myślę że z takim sterowaniem jak mam teraz byłby jeszcze lepiej ale i tak dużo bym nie ugrał już na tamtym silniku bez zmiany wtryskiwaczy na większe. jedynie mogłem iść drogą lepszego ustabilizowania boostu i zmniejszenia strat na wydechu bo jak masz turbo na VNT to jeśli Ci się kierownice przycinają to masz zbyt mały otwór żeby spaliny mogły swobodnie opuszczać silnik.

teraz AAZ'em jeśli się duuuużo przyjemniej choć muszę jeszcze dopracować ukłd sterowania żeby przy zmianie biegów nie było zamółki czyli chwilowego braku boostu. mam już pewien pomysł ale z jego realizacją muszę zaczekać do lata.
i zobaczymy jak się będzie zachowywać turbo z 2.0TDI 170KM



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pn sty 23, 2012 14:09

arwam pisze:mam to na obydwóch bo mam za wysokie ciśnienie oleju. jak się kanał zwolni to muszę się z tym uporać a już mam pomysł jak to zrobić.

Ja od kiedy założyłem do AAZ głowicę z wałkiem rozrządu od TDI też mam ten problem. :banghead: I się zastanawiam czy to oby nie od wałka od TDI...
Ciśnienie oleju jakiś czas temu sprawdzałem i wyszło na zimnym silniku 6bar a po delikatnym rozgrzaniu 4-5bar i nie rosło mimo zwiększania obrotów. Więc chyba jest ok
arwam pisze: jak masz turbo na VNT to jeśli Ci się kierownice przycinają to masz zbyt mały otwór żeby spaliny mogły swobodnie opuszczać silnik.
Jeśli się kierownice przycinają to dobrze to widać na wskaźniku bo bost nie jest stały i zmienia się. Z turbo mam wszystko w najlepszym porządku, boost mam stały. Po przekroczeniu 1600obr mam już 1bar i nie zmienia się do końca obrotomierza.

Jak będę miał fundusze to na wiosnę zainwestuje w wtryski 216 albo 230 nie wiem jeszcze sam...
I zobaczymy czy coś to zmieni i ile :satan:



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pn sty 23, 2012 15:39

needved pisze:Ja od kiedy założyłem do AAZ głowicę z wałkiem rozrządu od TDI też mam ten problem. I się zastanawiam czy to oby nie od wałka od TDI...

w TD masz mniejsze ciśnienie oleju chyba że tak jak ja masz pompę olejową od TDI.

u Ciebie przyjrzałbym się samym szklankom.
needved pisze:Jak będę miał fundusze to na wiosnę zainwestuje w wtryski 216 albo 230 nie wiem jeszcze sam...
I zobaczymy czy coś to zmieni i ile

tylko jak będziesz zamawiał wtryski to sobie zamów z ciśnieniami 190/300bar



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pn sty 23, 2012 17:08

arwam pisze:w TD masz mniejsze ciśnienie oleju chyba że tak jak ja masz pompę olejową od TDI.
Mam pompę oryginalną od AAZ
arwam pisze:u Ciebie przyjrzałbym się samym szklankom.
Też myślałem że to szklanki wymieniłem komplet na nowe i zero poprawy no może po odpaleniu silnika na mrozie szybciej znika hałas
arwam pisze:tylko jak będziesz zamawiał wtryski to sobie zamów z ciśnieniami 190/300bar

A dlaczego polecasz ciśnienie przedwtrysku 190bar a nie 220bar? ciszej silnik będzie pracować?
Jak to jest ze wtryskami od AAZ bo na nich jest napisane 150bar to jest ciśnienie przedwtrysku czy zasadniczego?



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pn sty 23, 2012 19:24

needved pisze:A dlaczego polecasz ciśnienie przedwtrysku 190bar a nie 220bar? ciszej silnik będzie pracować?

dlatego że bedzie łatwiejsze odpalanie zwłaszcza na ciepłym i nie będzie tak bardzo ciąć jak w wersji 220/300bar.

needved pisze:Jak to jest ze wtryskami od AAZ bo na nich jest napisane 150bar to jest ciśnienie przedwtrysku czy zasadniczego?

w silnikach do roku 94' masz jedno sprężynowe wtryskiwacze 155bar.
od 94' masz wtryskiwacze 155/250bar
ale tych drugich jeśli masz starszy silnik to nie polecam bo mocniej tną dawki a po za kulturą pracy nie można za wiele uzyskać gdyż pompy zanim wprowadzono "pół-elektroniczne" były mniej wydajne i żeby to zaczęło dobrze jeździć to trzeba by było sie cie co pogrzebać w pompie.

needved, mówiłeś że zabiłeś swojego AAZ'a boostem. co mu się stało?
nie chcesz się co niektórych części z niego pozbyć?



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pn sty 23, 2012 21:31

arwam pisze:w silnikach do roku 94' masz jedno sprężynowe wtryskiwacze 155bar.
Mój AAZ był z 93 więc więc już wiem jakie mam wtryskiwacze w garażu :grin: Ale na nich jest 150bar a nie 155bar
arwam pisze:mówiłeś że zabiłeś swojego AAZ'a boostem. co mu się stało?
nie chcesz się co niektórych części z niego pozbyć?

podkręciłem go bostpin z 1,6td dodatkowo zrobiłem jeszcze kilka innych modów w pompie między innymi gov mod po pewnym czasie wysrała się turbina bo była ustawiona na 1,3bar a chwilami nawet na 1,5bar
Wiec zamontowałem VNT i też jeżdziłem na 1,5bar Ustawiłem takie ciśnienie bo nie miałem IC a na mniejszym był dym z tyłu auta.
I niestety głowica nie wytrzymała takiego ciśnienia... temperatura utrzymywała się 105-110*C i do tego ciśnienie w układzie chłodzenia niemal że rozrywało węże.
Po zdjęciu głowicy okazało się że jest pęknięta w 8 miejscach :shock: może miałem jakąś trefną
Do AAZ jak pisałem założyłem głowicę i tłoki od TDI i tak powstał 1Z więc żadnych części prawie nie mam. Jedynie mam tłoki i trochę części od głowicy ale wolę je zostawić bo nie wiem czy jeszcze kiedyś nie wrócę do AAZ



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt sty 24, 2012 00:15

needved, postaram się niebawem zrobić zdj. tej dźwigni dozownika z fiata.
Dzisiaj znalazłem odpowiedni klin do pompy od fiata, mam już nakrętkę i podkładkę, pozostaje jeszcze poszukać dobrego koła napędu pompy wtryskowej i odwiedzenie tokarza.

Sprawdziłem i przestawiacz kąta wtrysku w pompie od 1.6D przyspiesza kąt wtrysku o 0.15mm, ale to było na stole... jak będę ojcu ustawiał statyczny w T3 1.6D to jeszcze sprawdze dokładnie o ile się przyspiesza.

Pytanie za 100 punktów... w swojej pompie wtryskowej obecnie mam falę taką jaka jest po prawej stronie....

Obrazek

i mam problem... jak to jest ze statycznym kątem wtrysku... on przypada na maxymalne wzniesienie fali czy przypada wcześniej?? Fabryczna fala wiadomo ustawia się na 0.9mm, ale to jest jej max wznios czy jeszcze pojedzie wskaźnik zegarowy bardziej do góry?? Dlaczego się o to pytam... zamontowałem do siebie tą wyższą falę, jak ustawię kąt wtrysku na 0.8mm to po odpaleniu strasznie mi przebiera przez 2-3 sekundy i po chwili chodzi już dobrze, zaś jak mam koło 1mm to jest już zdecydowanie lepiej. Dlatego chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie?? Mam tą pompę z ducato... jedynie co udało mi się znaleźć to to, że w 2.5TDI tych pierwszych kąt wtrysku statyczny to 1.35mm, tylko fala ma pewnie gwałtowny najazd. Czy wysokie fale muszą mieć dużo bardziej wcześniejszy kąt statyczny niż te niższe, tak żeby w górnym martwym punkcie wypadł najwyższy wznios fali, lub troszkę wcześniej przed GMP?? Bo jeśli jest tak jak rozumuje, to muszę dość znacznie przyspieszyć kąt wtrysku, żeby skończyły mi się problemy z porannym rozruchem.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt sty 24, 2012 00:33

no to z ciekawych wniosków: dziś był pierwszy sprawdzian pompy w audi. efekt jest taki że przy całkowitym braku dymu parokrotny ruch dźwignią gazu i nadwozie buja się niczym w amerykańskich MUSCLE CAR :) z rzeczy negatywnych trzeba wymianić zaworek gaszeniabo nie chce gasnąć silnik i poprawić regulator obrotów bo przy 400rpm pracuje trochę nierówno ale to może być kwestia kąta wtrysku. najpierw się zmieni dekielek przestawiacza kąta wtrysku i bedziemy działać dalej.



tower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 18:37
Lokalizacja: Toruń

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: tower » wt sty 24, 2012 00:35

marcinas1983 pisze: jak to jest ze statycznym kątem wtrysku... on przypada na maxymalne wzniesienie fali czy przypada wcześniej??
Statyczny kąt wtrysku to inaczej moment rozpoczęcia tłoczenia paliwa - ja to rozumiem jako moment otwarcia wtrysków. A przypada na pewno wcześniej, bo wskazówka na czujniku zegarowym może isć jeszcze dalej niz wartość wskazana w specyfikacjach pompy/fali, czyli jak masz w punkcie 0 rozrządu założmy 1.00 na czujniku to po dalszym przekreceniu rozrządem moze iść dalej na 2.00. Także najwyższy wznios fali nie odpowiada statycznemu kątowi, on jest nieco wczesniej.


A80 B4 1,9 MTDI
A80 B4 2,8 AAH Quattro

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości