M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » czw sty 19, 2012 14:50

Wczoraj przyszła do mnie pompa od fiata ducato 2.45L o numerze... 0 460 414 008 jest z silnika na pośrednim wtrysku. Fala w niej jest z gwałtownym najazdem i łagodnym spadkiem, tłokorozdzielacz 11mm z przedwtryskiem, sprężyna tymingu miękka i do tego cienkie podkładki, gov dziwny bo jest tylko ramie połączone z dźwignią dozownika przez sprężynę. Dźwignia dozownika ma standardowo zawieszoną ośkę, i do tego składa się z 3 elementów a nie jak w pompie z golfa z 2. Wałek napędowy ma 20mm nie jak w vw 17mm. I teraz mam problem... zastanawiam się czy wszystkie bebechy z pompy od ducato przerzucić do korpusu od pompy z 1.6D, czy może spróbować przetoczyć koło napędowe pompy pod ośkę z 1.6D, tylko z tego co zmierzyłem to ośka od ducato jest trochę dłuższa niż ta od 1.6D, ale nie sprawdziłem czy sam gwint czy też stożek.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pt sty 20, 2012 20:20

marcinas1983 pisze: I teraz mam problem... zastanawiam się czy wszystkie bebechy z pompy od ducato przerzucić do korpusu od pompy z 1.6D, czy może spróbować przetoczyć koło napędowe pompy pod ośkę z 1.6D, tylko z tego co zmierzyłem to ośka od ducato jest trochę dłuższa niż ta od 1.6D, ale nie sprawdziłem czy sam gwint czy też stożek.
Próbuj przetoczyć koło napędowe z golfa tak aby podeszło do pompy. To będzie lepsze rozwiązanie niż przekładanie bebechów.

Jak w tej pompie wyglądał tłoczek timingu nic w nim specyficznego nie zauważyłeś?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: t0mal » pt sty 20, 2012 20:45

marcinas1983 pisze:ale nie sprawdziłem czy sam gwint czy też stożek
Stożek jest ten sam, natomiast będziesz potrzebował nakrętki i klina.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » sob sty 21, 2012 21:15

Wczoraj przeszedłem na tłokorozdzielacz 10mm, do tego dałem stoczony tyming oryginalny od pompy z SB'ka, sprężyna tymingu jak i podkładki seryjne, ośka regulatora odśrodkowego z kanałami, ciśnienie wewnętrzne seryjne dla SB. Co ciekawe po odpaleniu auta miało wyższe obroty niż na 11mm z transita, do tego na standardowych ustawieniach turbina zaczyna pompować przy 2.2tys obr/min, czego nie można było osiągnąć na 11mm z transita jedynie cudując z tymingiem coś tam można było zmienić żeby wcześniej wstawała. Już na seryjnych ustawieniach auto zbiera się całkiem dobrze, tylko dół się pogorszył, ale też dawki jeszcze nie ruszałem. Statyczny ustawiłem na 0.8mm i jutro sprawdzę jak auto z rana odpali. Na 11mm z transita miałem objaw jakby auto było... przelane, lub miało za późny kąt wtrysku i przy odpalaniu z rana się przyduszał czasem przebierał i kopcił na biało. Dodam, że tłokorozdzielacz obecnie jest z 1z, tłoczek w głowiczkę wchodzi bez żadnych oporów, zaś tłoczek z transita ma na sobie przetarcia oraz wkładając go w głowiczkę haczy się...
t0mal pisze:Stożek jest ten sam, natomiast będziesz potrzebował nakrętki i klina.
akurat tu się przyda moja pompa z transita... tam jest nakrętka odpowiednia i przypuszczam, że też i klin odpowiedni :helm:
needved pisze:Jak w tej pompie wyglądał tłoczek timingu nic w nim specyficznego nie zauważyłeś?
nic szczególnego... tłoczek taki jak od omegi... żadnych dodatkowych zaworków... po prostu zwykły tłoczek.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: t0mal » ndz sty 22, 2012 00:02

Klin z forda nie pasuje, a i dla ścisłości wcześniej chodzoło mi o sam kąt stożka, żeby zaraz ktoś nie pomyślał, że koło podejdzie



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » ndz sty 22, 2012 11:04

marcinas1983 pisze:Co ciekawe po odpaleniu auta miało wyższe obroty niż na 11mm z transita,

za wysokie podsadzenie, lub wcześniej miałeś zły kąt wtrysku, jak pompę dobrze złożysz a nie ruszałeś żadnych śrub regulacyjnych to obroty powinny być te same.

po za tym kształt fali predysponuje ją do wysokiego kręcenia, będzie mniejszy moment ale po prawidłowym wyregulowaniu powinien być dostępny w szerszej skali obrotów niż na falach gdzie masz stromy wznios krzywek na fali.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » ndz sty 22, 2012 11:12

marcinas1983 pisze: Co ciekawe po odpaleniu auta miało wyższe obroty niż na 11mm z transita,

Obroty Ci się zwiększyły bo pewnie po założeniu 10mm zmieniło Ci się posadzenie

PS ja już jestem po swapie skrzyni i sprzęgła z TDI
półośki z AAZ pasowały bez problemu, musiałem też zmienić rozrusznik bo ten z AAZ nie pasował
skrzynia z TDI to jest to :bigok:



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » ndz sty 22, 2012 11:58

arwam pisze:kształt fali predysponuje ją do wysokiego kręcenia, będzie mniejszy moment ale po prawidłowym wyregulowaniu powinien być dostępny w szerszej skali obrotów niż na falach gdzie masz stromy wznios krzywek na fali.

nie mam fali od transita bo nic z niej nie zostało...
needved pisze:Obroty Ci się zwiększyły bo pewnie po założeniu 10mm zmieniło Ci się posadzenie
wszystko w pompie jest tak samo jak było na tłoczku z transita... fala, podkładka między falą a tłoczkiem... jedynie tłoczek się zmienił....

Wiem już dlaczego kiepsko mi pali... ustawiłem kąt statyczny na 0.8mm i zaczął mi przebierać podczas odpalenia... muszę albo przyspieszyć statyczny kąt wtrysku, albo zamontować przestawiacz kąta wtrysku :helm: . Co do przepuszczania ropy przez przestawiacz kąta wtrysku... nawet w seryjnej pompie potrafi on przepuszczać, przynajmniej tak było u ojca w T3 jak i u mnie na 9mm :grin: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » ndz sty 22, 2012 12:55

marcinas1983 pisze:wszystko w pompie jest tak samo jak było na tłoczku z transita... fala, podkładka między falą a tłoczkiem... jedynie tłoczek się zmienił....

Tłoczki 10mm z TDI 11mm transit nie są takie same jeśli chodzi o wysokość, kiedyś je dokładnie mierzyłem i się delikatnie różniły dlatego jeśli zmieniamy nawet sam tłoczek zmienia nam się posadzenie.

Otwór przelewowy w tłoczku od TDI jest trochę niżej dlatego masz wyższe obroty



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » ndz sty 22, 2012 14:29

needved pisze:skrzynia z TDI to jest to

tylko już przyspieszenie nie to ...

needved pisze:Otwór przelewowy w tłoczku od TDI jest trochę niżej dlatego masz wyższe obroty
jeszcze razz powtórzę że usytuowanie otworu nie ma nic do jego przepustowości. jedynie jego wielkość wpływa na przepustowość



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » ndz sty 22, 2012 16:05

arwam pisze:tylko już przyspieszenie nie to ...
Właśnie trochę mam wrażenie że auto jest słabsze ale nie jest to jakaś duża różnica. Wcześniej wzmocnione sprzęgło się ślizgało, teraz sprzęgło daje radę mimo że to seria od TDI.
arwam pisze:jeszcze razz powtórzę że usytuowanie otworu nie ma nic do jego przepustowości. jedynie jego wielkość wpływa na przepustowość

na przepustowość nie ma to wpływu ale na dawkę paliwa ma bo przy mniejszym wychyleniu dzwigni dozownika tłoczek jest w stanie podać więcej paliwa. To samo daje zmiana podkładki na cieńszą pod tłoczkiem. Takie są moje sugestie

Arwam na jakiej dzwigni dozownika jeździsz?



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » ndz sty 22, 2012 16:28

Sprawdziłem na pompie od 1.6D o ile się przestawia tłoczek tymingu gdy jest zamontowany przestawiacz, lub płaski dekiel i tak... ( wartości mierzone od strony wypukłego dekielka, po jego odkręceniu wyciągnięciu sprężyny i oringa oraz mierzeniu do krawędzi obudowy do krawędzi tymingu )

- zamontowany przestawiacz, ale nie włączony 5.75mm
- zamontowany przestawiacz, ale włączony 3.85mm
- zamontowana zaślepka 5.8mm

To by tłumaczyło dlaczego zachowując wszystkie w miarę standardowe ustawienia mam problemy z porannym rozruchem :helm: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » ndz sty 22, 2012 16:33

needved pisze:Właśnie trochę mam wrażenie że auto jest słabsze ale nie jest to jakaś duża różnica. Wcześniej wzmocnione sprzęgło się ślizgało, teraz sprzęgło daje radę mimo że to seria od TDI.

masz symbol tej skrzyni?
u mnie rady nie daje nawet sprzęgło od VR'a
needved pisze: na przepustowość nie ma to wpływu ale na dawkę paliwa ma bo przy mniejszym wychyleniu dzwigni dozownika tłoczek jest w stanie podać więcej paliwa. To samo daje zmiana podkładki na cieńszą pod tłoczkiem. Takie są moje sugestie

to się reguluje dawkę i masz po problemie.

needved pisze:Arwam na jakiej dzwigni dozownika jeździsz?
w pompie 11mm ori dźwignia od TD a w pompie 12mm custom z dźwigni od MAN'a



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » ndz sty 22, 2012 19:29

arwam pisze:masz symbol tej skrzyni?
Skrzynia CTN pochodziła z kobi w związku z tym pewnie nie jest najdłuższa. Ale taką miałem więc taką zamontowałem.
arwam pisze:to się reguluje dawkę i masz po problemie.
że dawkę można podkręcić to wiem. Ale jeśli damy np. cieńszą podkładkę pod tłoczkiem mamy większy zapas na dźwigni dozownika bo im bardziej wkręcona dawka tym ruch dzwigni dozownika się zmniejsza.

Jak na razie to te moje M-tdi dobrze jedzie bo szału nie robi.

Arwam testowałeś może wałek rozrządu do TDI w AAZ lub odwrotnie? i czego można sie spodziewać po zmianie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości