M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » sob sty 14, 2012 16:55

Moim zdaniem spalanie Ci dużo nie spadnie jak założysz 10mm problem jest w czymś innym. Mi na 11mm z transita średnie spalanie wychodzi 6,25l przy jeździe spokojnej bo na podlasiu ślisko się zrobiło ale nie jeździłem jak emeryt.

Patrzyłeś czy tłoko-rozdzielacz od SB ma to małe wycięcie o którym pisałem wcześniej?



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » sob sty 14, 2012 17:16

needved pisze:Patrzyłeś czy tłoko-rozdzielacz od SB ma to małe wycięcie o którym pisałem wcześniej?
jeszcze nie patrzyłem... w niedzielę spojrzę bo obecnie jestem po za domem. Jeśli na 11mm ma mi palić koło 10L to ja dziękuje za takie coś... gdyby to jeszcze było przy non-stop butowaniu to jeszcze rozumiem, ale przy jeździe gdzie większość przeważa jazda spokojna to się w głowie nie mieści. Najwyżej założę 9mm na dźwigni dozownika z transita, ośce gazu z transita do tego dołożę pina z omegi i tak skończy się modzenie mojej pompy :grin: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » sob sty 14, 2012 17:52

marcinas1983 pisze:Najwyżej założę 9mm na dźwigni dozownika z transita, ośce gazu z transita do tego dołożę pina z omegi i tak skończy się modzenie mojej pompy :grin: .
I tych podzespołach jak dobrze poskładasz możesz osiągnąć ponad 100km czyli i tak fajnie by się jeździło. Do 9mm dobrze by było dać jakąś wyższą falę niż seria.

PS Myślę że te małe wycięcie na tłoko-rozdzielaczu zapewnia cichą pracę wtrysków i zmniejsza spalanie bo jest to część otworu przelewowego.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » sob sty 14, 2012 17:59

needved pisze:I tych podzespołach jak dobrze poskładasz możesz osiągnąć ponad 100km czyli i tak fajnie by się jeździło. Do 9mm dobrze by było dać jakąś wyższą falę niż seria.
na 9mm seryjnej dźwigni dozownika, ośce gazu i pinie na k14 miałem 110KM... więc jak bym na 9mm osiągnął to co miałem ostatnio czyli 132KM to więcej do szczęścia by mi nie było potrzeba... masz może zdj. tłoczka 10mm albo czy tłoczek 10mm ma ten sam otwór co tłoczek z SB??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » sob sty 14, 2012 18:37

needved pisze:Jeśli pompa dobrze zasysa paliwo nawet na wolnych obrotach to nie powinno być problemu.

jak Ci się zawieszą wtryskiwacze to nawet max ciśnienie Ci nie pomoże. w pompie masz nie więcej niż 16barów a w cylindrach na sucho tylko 30barów więc jeśli nie masz zaworków to Ci nic nie pomoże



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » sob sty 14, 2012 20:48

marcinas1983 pisze: masz może zdj. tłoczka 10mm albo czy tłoczek 10mm ma ten sam otwór co tłoczek z SB??

Tłoczki 10mm od TDI nie mają tego wycięcia. Wszystkie tłoczki 9mm od AAZ mają te wycięcie czy tłoczek od SB je ma tego jeszcze nie wiem, czekam aż Ty mi napiszesz :grin: ale podejrzewam że ma. Jeśli ma to wychodzi na to że wszystkie diesle VW z wtryskiem pośrednim maja na tłoczku to wycięcie. Pozostaje pytanie czy inne auta z wtryskiem pośrednim mają na tłoczku te wycięcie... jeśli tak to można poszukać pompy dawcy 10mm od wtrysku pośredniego.

Te wycięcie jest naprawdę bardzo małe trudno je uchwycić aparatem.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » ndz sty 15, 2012 22:48

Mam pytanie czy ktoś próbował z pod regulatora odśrodkowego wyjmować podkładki bo tam są dwie około 1mm każda. Po wyjęciu delikatnie zwiększył by się ruch dźwigni dozownika ale czy nie odbiję się to czkawką i problemami z wolnymi obrotami?



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: JABcok20 » ndz sty 15, 2012 23:28

Nie można tam nic wyciągać bo nie ustawisz wolnych obrotów, to jest wszystko wyregulowane na tip top. Znacz y moze ustawisz ale mogą być problemy. Wiem że na zagranicnzym forum przy przeróbce dziwigni trzeba jedną podkładke wyjąć bo o 1mm zmienia się ustawienie dźwigni.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pn sty 16, 2012 11:49

needved pisze:Patrzyłeś czy tłoko-rozdzielacz od SB ma to małe wycięcie o którym pisałem wcześniej?
z jednej strony ma wycięcie a z drugiej ma otworek...

ObrazekObrazek

A ja nadal twierdzę, że ciśnienie wewnętrzne wpływa na to pod jakim ciśnieniem paliwo dostaje się do sekcji tłoczącej...
Dzisiaj zastosowałem takie rozwiązanie... sprężyna tymingu jakaś miękka do tego cieniutkie podkładki, nurniki z omegi i na koniec zaworek ciśnienia wewnętrznego z transita. Wszystko ładnie pięknie tylko dynamiczny mi nie wyrabia. Podczas gazowania auta na sucho kilka razy mocno prawie do końca obrotomierza zaczyna z rury lecieć biały dym niespalonej ropy... ciśnienie w pompie przy wyższych obrotach nie wyrabia i dlatego pewnie tłoczek tymingu z transita miał ten dodatkowy zaworek, który powodował większe wyprzedzenie kąta wtrysku.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt sty 17, 2012 00:54

ja bym powiedział że masz za małe ciśnienie wewnętrzne.
pamiętaj że w pompie od transita masz wydajniejszą pompkę wstępną



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » wt sty 17, 2012 23:49

Z tych zdjęć wynika, że tłoczek od SB nie ma takiego wycięcia co tłoczek od AAZ. Ma za to dwa inne wycięcia które też czemuś służą i nie są bez powodu.
marcinas1983 pisze:ciśnienie w pompie przy wyższych obrotach nie wyrabia i dlatego pewnie tłoczek tymingu z transita miał ten dodatkowy zaworek, który powodował większe wyprzedzenie kąta wtrysku.
Zaworek w tłoczku od transita jest po to aby nie uciekało ciśnienie z przed tłoczka w momencie kiedy tłoko-rozdzielacz zaczyna tłoczyć paliwo do wtrysków. Tłoczek 11mm stawia znacznie większy opór niż np 9mm, potrzebna jest większa siła aby tłoko-rozdzielacz pokonał ciśnienie i wtłoczył dawkę paliwa.
Jeśli jest potrzebna większa siła to stawiająca większy opór fala przesuwa cały kosz z rolkami a tym samym tłoczek kąta wtrysku w stronę silnika i opóźnia kąt wtrysku.
Niektórzy po zbudowaniu pompy 10 czy 11mm skarżą się na drżącą linkę przyspieszacza kąta wtrysku, jest to pierwszy objaw pływającego tłoczka kąta wtrysku i pulsującego ciśnienia paliwa przed tłoczkiem. Pulsujące ciśnienie paliwa przed tłoczkiem potrafi ścinać zabezpieczenie na dźwigni przyspieszacza ( u mnie tak było) innym objawem tego zjawiska jest sączące się paliwo mimo nowych oringów w przyspieszaczu. Dlatego wiele osób zakłada zaślepkę w tym miejscu.

Dynamiczny kąt wtrysku to nie jest prosta sprawa.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » śr sty 18, 2012 10:56

paliwo Ci bedzię się sączyć jak bedziesz miał uszkodzone łożyskowanie krzywki przyspieszacza. wtedy nawet nowe oringi Ci nie pomogą. a co do ścinania zabezpieczenia nie zrobiłem już jednej czy dwóch pomp a nigdy tego nie miałem.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » śr sty 18, 2012 12:47

arwam pisze:paliwo Ci bedzię się sączyć jak bedziesz miał uszkodzone łożyskowanie krzywki przyspieszacza.
Jak rozbierałem cały ten mechanizm to zauważyłem tam dwa łożyska, ale nie zauważyłem żeby coś tam było uszkodzone czy wypracowane. Możesz dokładniej napisać co w tym łożyskowaniu ulega uszkodzeniu i na co muszę zwrócić uwagę?



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » śr sty 18, 2012 14:57

ta dźwignia nie ma prawa mieć luzów. ma się tylko kręcić a nie kołysać czy latać na boki. jak tu jest dobrze to zakładasz oring i ma trzymać. ale faktem jest że to łożyskowanie przy większych pompach w a szczególności jak masz "ostrą" falę dostaje po dupie w momencie kiedy przestawiacz zaczyna wyprzedać kąt wtrysku. wtedy jeszcze jest mechanizm na skutem małego ciśnienia niestabilny i tłucze.
dlatego nie polecam na modzonyhc pompach jeździćz obrotami ca 1400-1600rpm



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości