Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: żyto » czw paź 13, 2011 15:16

ile sie buli za wymiane uszczelki pod glowica, oczywiscie metalowej


T_T

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: t0mal » czw paź 13, 2011 15:45

Minimum z planowaniem to około 650zł, ale żeby zrobić to jak trzeba, to powinno się zmienić szpilki, uszczelniacze, uszczelkę pod klawiaturą, pasek rozrządu, płyn chłodzący, uszczelki kolektorów i króciec w którym siedzą czujniki, czyli dojdzie jeszcze jakieś 200zł. Musisz być przygotowany także na wymianę świec żarowych i hydropopychaczy



Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: żyto » czw paź 13, 2011 19:11

t0mal pisze:Minimum z planowaniem to około 650zł, ale żeby zrobić to jak trzeba, to powinno się zmienić szpilki, uszczelniacze, uszczelkę pod klawiaturą, pasek rozrządu, płyn chłodzący, uszczelki kolektorów i króciec w którym siedzą czujniki, czyli dojdzie jeszcze jakieś 200zł. Musisz być przygotowany także na wymianę świec żarowych i hydropopychaczy
:rozpacz: dzieki za obszerne info ,noga z gazu... :banghead:


T_T

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: t0mal » czw paź 13, 2011 22:16

Możesz też zrobić sam, to odejdzie prawie połowa.
U mnie za sprawdzenie i planowanie głowicy + nowe uszczelniacze trzeba dać około 160zł
Dodatkowo do modzonego silnika więcej niż wskazane jest wymienienie szpilek na nowe i wymiana paska rozrządu - czyli + 100zł
Uszczelka głowicy kosztuje jakieś 150, no i wypadałoby dać nową uszczelkę pod klawiaturę bo na 90% będzie ciekła czyli +10zł
Razem wyjdzie nieco ponad 400zł



Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: żyto » czw paź 13, 2011 23:16

t0mal pisze:Możesz też zrobić sam, to odejdzie prawie połowa.
U mnie za sprawdzenie i planowanie głowicy + nowe uszczelniacze trzeba dać około 160zł
Dodatkowo do modzonego silnika więcej niż wskazane jest wymienienie szpilek na nowe i wymiana paska rozrządu - czyli + 100zł
Uszczelka głowicy kosztuje jakieś 150, no i wypadałoby dać nową uszczelkę pod klawiaturę bo na 90% będzie ciekła czyli +10zł
Razem wyjdzie nieco ponad 400zł
No teraz gadasz do rzeczy :jezor: , za pol tej ceny sam sie pobawie, piwka sie napije :satan: , dzieki wielkie za sprostowanko :pub:


T_T

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: Marcin997 » ndz paź 16, 2011 12:50

W zimie robiłem uszczelkę w swoim dawnym 1.6td i wyszło mi
80zł za metalową uszczelkę z 1.9
40zł za planowanie
30zł za zmianę uszczelniaczy i dotarcie zaworów
itp itd inne uszczelie, pasek, plyny, olej i powiem że zamknąłem się w 350zł.. Nie oszczędzając na środkach i nie kupując słabych firm... Trochę czasu i idzie zrobić (robiłem to pierwszy raz)



Wojtek_GR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: Wojtek_GR » pt paź 21, 2011 00:29

Witam, po długim czasie absencji.
Coś tam napisałem na początku wątku, ale czasu brak pozwolił tylko na pobieżne śledzenie tematu
Motor, na którym wykonywałem mody, czeka niestety na transport do huty.
(przeskoczony pasek i urwany grzybek – lub odwrotnie, pęknięty drugi mostek, korba4 -S … )
Mam pytanka do znawców !
Które taile do wytrzymałego silnika aplikowanego do Mk2syncro ?
Założenia:
1.Kompatybilność z Mk2 syncro !!!
2.motor - TD z mechaniczną pompą (mam z SB fi-9)
3.1,9 – bo układ korbowy da radę
4.Moc - będzie z nami :-)
Czytając forum znalazłem:
1.baza – AAZ
2. wał z TDI – dlaczego z tdi i ewentualnie którego ?
3. z którego silnka wałek ?

Dzięki


Wojtek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: t0mal » pt paź 21, 2011 09:05

No to odpowiadamy :)
1 - praktycznie każdy silnik pochylony do tyłu, czyli 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, VR5, VR6 diesel i benzyna
2 - Nadaje się po modyfikacjach - dobrzeby wzmocnić dół dostawką pod blok.
3 - Zależy Apsik połamał wał i podpory w AAZ przy 160km, najbezpieczniej tak samo jak w 1.6 dać płytę pod blok i duże turbo
4 - To zależy :) generalnie to wygląda tak:
Turbo Garrett T3 - 1.9td 140-150km - 1.6td 125-135km
Pompy wtryskowe:
10mm starcza na 150-160
11mm starczy na okolice 200
12mm najmocnejsze td na takich pompach miały w 1.6 230km a w 1.9 260km

Wał z tdi zakłada się dlatego bo ma lepiej rozwiązane mocowanie małego koła rozrządu, na standardowym i wydajnej pompie potrafi się rozpaść rozrząd. Wałek najczęściej zakłada się z AAZ.



Wojtek_GR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: Wojtek_GR » pt paź 21, 2011 18:21

Wielkie dzięki za szybką i fachową odpowiedź.

Bardzo zaintrygował mnie temat płyty pod blok , lecz wyobraźnia coś nie chce współpracować - macie jakieś fotki albo link do fotoporady (wyszukiwarka nic mi nie znalazła).
Turbina do 1V była w planach taka jak w temacie, ale do AAZ pokuszę się o VNT19xx
(aby nie wyważać otwartych drzwi, poproszę o podpowiedź)

p.4 –moc- to było na moje pokrzepienie po wczorajszym wkopaniu bloku, wału, głowicy i tłoka z korbą w stertę żelastwa czkającą na przetopienie.
3 cylindry mają jeszcze wyraźne ślady po wolfsburskiej honownicy :rozpacz:

Mam trochę drobiazgów do zbycia do i z 1V, między innymi 4szt. KS 90732600 w oryginalnych woskowanych papierach i pudełku :grin: – postaram się to wszystko umieścić w dziale sprzedam .


Wojtek

Wojtek_GR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: Wojtek_GR » pt paź 21, 2011 18:58

t0mal pisze:(...)
3 - Zależy Apsik połamał wał i podpory w AAZ przy 160km, najbezpieczniej tak samo jak w 1.6 dać płytę pod blok i duże turbo
(...)
Napisałeś „duże turbo” – charakterystyka wzrostu ciśnienia jest łagodniejsza dla układu korbowego ? Proszę, rozwiń temat.
W moim uśmierconym 1V , ori turbo dmuchało ponad 1,7 przy pełnym obciążeniu w okolicach 3500-4000 rpm, lecz bardzo brakowało niutonów na niskich prędkościach obrotowych – dlatego powstał plan z VNT17xx.


Wojtek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: t0mal » sob paź 22, 2011 08:06

[b]Wojtek_GR[/b] pisze:charakterystyka wzrostu ciśnienia jest łagodniejsza dla układu korbowego
Dokładnie, Apsik miał GT2052V z 2.5 TDI. Niestety obawiam się, że VNT w turbodieslu z komorami wirowymi nie zda egzaminu - kierownice będą się ciągle zapiekały.
[b]Wojtek_GR[/b] pisze:Bardzo zaintrygował mnie temat płyty pod blok , lecz wyobraźnia coś nie chce współpracować
Coś takiego http://s232.photobucket.com/albums/ee30 ... 008140.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Wojtek_GR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: Wojtek_GR » sob paź 22, 2011 17:38

t0mal pisze:Dokładnie, Apsik miał GT2052V z 2.5 TDI. Niestety obawiam się, że VNT w turbodieslu z komorami wirowymi nie zda egzaminu - kierownice będą się ciągle zapiekały.
Lecz wydaje mi się, że to jest jedyne rozwiązanie, aby poprawić charakterystykę tak, żeby silnik zaczął ciągnąć z dołu. Przy prędkościach obrotowych 1500 – 3000 można wymusić większą dawkę paliwa, ale przy niedostatecznej ilości powietrza efektem jest tylko „ikarus” a nie niutony na kołach.
Dlaczego przy komorach wirowych mają się częściej zapiekać kierownice ?

t0mal pisze:Coś takiego http://s232.photobucket.com/albums/ee30 ... 008140.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Płyta imponująca – cięta wodą, albo plazmoploterem, niestety wykracza poza możliwości frezera i jego frezarek w warsztacie firmy w której pracuję.
Wykonuje takie cuda ktoś komercyjnie ?
Zastanawia mnie sposób przykręcania miski ? Co druga śruba, czy te do pogłębianych stożkowo otworów w płycie z gwintem wewnętrznym w główce ?
Ostatnio zmieniony sob paź 22, 2011 17:53 przez Wojtek_GR, łącznie zmieniany 1 raz.


Wojtek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: t0mal » sob paź 22, 2011 17:52

Z tego co czytałem to w turbodieslach z komorami wirowymi sprawdza się tylko biturbo, albo turbo z kompresorem. VNT nie zdaje egzaminu bo jak masz duże turbo i jeździsz autem na co dzień na mechanizmie i na kierownicach zbierają się tony sadzy, bo td na mechaniczej pompie kopci arwam pisał na ten temat. Jedyne wyjście to połączenie turba VNT z pompą VP i komputerem, albo stosowanie rozwiązania firmy holset, czyli VGT z pierścieniem, który steruje szczeliną w muszli wydechowej.

Odnośnie tej płyty to zostały nawiercone nowe otwory w bloku co by ją przymocować.



Wojtek_GR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 18, 2008 11:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Post autor: Wojtek_GR » sob paź 22, 2011 19:04

Wydumane przy dymku do browara :hmm:, może abstrakcyjne ?!?!
Jakby skonstruować układ elektroniczno-pneumatyczny, który parokrotnie ruszy kierownicami max-min po zgaszeniu silnika wykorzystując bufor podciśnienia ?
W przypadku sterowania kierownicami podciśnieniem – w miarę proste, przy sterowaniu ciśnieniem doładowania trudniejsze, lecz nie niemożliwe.
Jeżeli pomysł idiotyczny – prosze nie komentować. :crazy:


Wojtek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości