Jak zwiekszyć moc w 1V cd. - Nowe turbo VNT GT1749!!!

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » pn sie 31, 2009 07:36

Na allegro tu kilka widać: http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... nge_view=1 , ale myślę że na forum uda się kupić nawet nieco taniej.



Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: żyto » czw paź 01, 2009 20:51

siema,jest taka sprawa ze pompe zalozylem(oczywiscie z grzybkiem) dawka itp,tylko teraz sprawa taka ze nie mam w kolektorze dolotowym wejscia na przewod prowadzacy z pompy wlasnie do kolektora,czy mam to poprostu wywiercic,nagwintowac i wkrecic jakis kruciec czy kupic drugi z tym wejsciem?



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw paź 01, 2009 21:07

Śmiało możesz wiercić, ktoś już chyba kiedyś o to pytał i tak zrobił. To wejście nie jest w samym kolektorze, tylko w tym aluminiowym kolanku, które przykręca się do kolektora. Obejrzyj na jakiejś fotce jak to jest w oryginale, powinien być tam taki nadlew - zgrubienie materiału. Wykręć kolanko i dopiero "na stole" przewierć, żeby opiłki do silnika nie leciały, zresztą pewnie wiesz o co kaman ;)
Ostatnio zmieniony czw paź 01, 2009 21:10 przez piori, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: żyto » czw paź 01, 2009 21:19

piori pisze:Śmiało możesz wiercić, ktoś już chyba kiedyś o to pytał i tak zrobił. To wejście nie jest w samym kolektorze, tylko w tym aluminiowym kolanku, które przykręca się do kolektora. Obejrzyj na jakiejś fotce jak to jest w oryginale, powinien być tam taki nadlew - zgrubienie materiału. Wykręć kolanko i dopiero "na stole" przewierć, żeby opiłki do silnika nie leciały, zresztą pewnie wiesz o co kaman ;)


dzieki,pozdro :D

[ Dodano: 06 Gru 2009 18:17 ]
piori pisze:Śmiało możesz wiercić, ktoś już chyba kiedyś o to pytał i tak zrobił. To wejście nie jest w samym kolektorze, tylko w tym aluminiowym kolanku, które przykręca się do kolektora. Obejrzyj na jakiejś fotce jak to jest w oryginale, powinien być tam taki nadlew - zgrubienie materiału. Wykręć kolanko i dopiero "na stole" przewierć, żeby opiłki do silnika nie leciały, zresztą pewnie wiesz o co kaman ;)
ZROBIONE, przy okazji kata wywalilem. Wskaznik turbo podlaczony i tu moje mega zdziwnienie.Turbiny nie krecilem chcialem sprawdzic ile dmucha w serii i co sie okazalo? w morde jeza! na prostej potem pod gorke na 2,3 i na 4 biegu pokazuje mi 1.3 bara! Nie wiem jak to jest mozliwe..! Jutro sprobuje raz jeszcze.Ale jak ktos cos wie to pisac.pozdro

[ Dodano: 07 Gru 2009 22:30 ]
Krzysiek W. pisze:Czy w 1V z 1990 roku może być zawór bezpieczeństwa? Turbo k14 - 100%. Pompa seryjna. A przy kolektorze siedzi zawór. :bajer:
oczywiscie ze moze u mnie jest hahahah ale teraz mam inna rzecz bo mi turbo pompuje 1.3 na serii i nie wiem jak to jest mozliwe



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw gru 10, 2009 13:23

żyto pisze:turbo pompuje 1.3 na serii i nie wiem jak to jest mozliwe
Jak się podniesie dawkę to nieco wzrasta też ciśnienie, ale nie aż tyle. Może ktoś już tam wcześniej kręcił przy tej turbinie... Wskaźnik na pewno masz dobry?
Jak nie uda Ci się wyregulować tego ciśnienia na niższe, to pewnie masz zapieczony zawór WG w pozycji zamkniętej i turbo cały czas ładuje na maksa. Chodzi o tą gruchę z tego postu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2534643#2534643



Awatar użytkownika
emssi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 30, 2007 18:41
Lokalizacja: Wrocław/Żywiec
Kontakt:

Post autor: emssi20 » pt gru 11, 2009 21:13

Też podkręcam swojego TD, pompę mam z Passata z silnikiem JR, turbo pompuje od 0,6 do 1,3 bara -nie mam zaworu blow-off, więc stałego ciśnienia nie mogę uzyskać. Poza tym mam wtryski z SB, jest trochę zwiększona dawka paliwa, ale samochód nie kopci, nie ma też katalizatora. Nie znam mocy jaką osiąga moje auto, ale tak na oko ma około 75 KM. Męczy mnie jeden problem, z którym nie mogę sobie dać rady -przegrzewanie się silnika. Przy normalnej jeździe wskazówka jest na 3/4 skali, jak dam w palnik to temperatura mocno rośnie, tak samo w korku -temperatura też rośnie ale niewiele. Przed modami temperatura była w normie i nawet jazda 140-160 km/h nie powodowała wzrostu. Nie wiem co powoduje przegrzewanie, bo wiele z modów robiłem na raz. Termostat wymieniałem 2 razy, płyn nawet więcej. Chłodnica nie wygląda na zapchaną, cała jest gorąca, w układzie chłodzenia nie ma żadnej rdzy, czujniki temperatury są wymienione, węże w układzie są drożne i widać w zbiorniczku, że płyn krąży, pompa wody ma 20 tys. km przebiegu, wiatrak działa, głowica jest po regeneracji, pompa też, hamulce nie zacinają się.

Podejrzewam:
-uszkodzony wskaźnik temperatury na desce lub przewody elektryczne odpowiedzialne za prawidłowe wskazania (wcześniej jednak wskaźnik działał prawidłowo),
-problem z pompą -zły kąt wtrysku (jest ustawiony na oko, ale próbowałem kilku ustawień i jest to samo), może złe ciśnienie przetaczania (nie wiem czy to może mieć wpływ)
-zasłonięta w 100% chłodnica przez intercooler, który nie jest na razie podłączony (ale przed montażem intercoolera też się grzał)
-przegrzewanie oleju -zapchana chłodnica oleju
-źle ustawione wtryski -możliwe, że mają są rozbieżności od 155 do 165 barów

Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o wskazówki, bo sam nie jestem w stanie znaleźć przyczyny i muszę udać się do mechanika a nie chcę pakować się w dodatkowe koszta i rozbierać pół silnika jeśli to nie jest konieczne.

Poniżej wrzucam zdjęcie jak wyglądają wskazania temperatury w rzeczywistości. Jak to jest z tym wskaźnikiem? Zaczyna się od 70 stopni, potem 80, na środku 90, dalej 100 i 110 czy jest inaczej?
Obrazek


"Pasje jednego człowieka mogą być żałosnymi obsesjami dla drugiego" -James May.
Mój bolid: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166305

Awatar użytkownika
żyto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:32
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: żyto » pt gru 11, 2009 21:41

piori pisze:
żyto pisze:turbo pompuje 1.3 na serii i nie wiem jak to jest mozliwe
Jak się podniesie dawkę to nieco wzrasta też ciśnienie, ale nie aż tyle. Może ktoś już tam wcześniej kręcił przy tej turbinie... Wskaźnik na pewno masz dobry?
Jak nie uda Ci się wyregulować tego ciśnienia na niższe, to pewnie masz zapieczony zawór WG w pozycji zamkniętej i turbo cały czas ładuje na maksa. Chodzi o tą gruchę z tego postu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2534643#2534643
jak zmienilem pompe to auto zaprowadzilem do machera zeby mi kat ustawil i chyba mi dawke na mniejsza ustawil,to jutro wezme dawke zwieksze i zobacze czy cisnienie jeszcze wzrosnie,bo jak nie wzrosnie to narazie nie bede wg robil bo trza cala dmuchawke demontowac bo to jest k14 i inaczej sie nie da.A jest jeszcze jedna sprawa,gdzie jest ten wichajster od ustawienia obrotow bo cos mi szybko zaczal pracowac niz wczesniej a gaz dopiero chwyta przy podlodze .. :grrr:



arwam

Post autor: arwam » pt gru 11, 2009 21:54

emssi20,

jeśli będziesz miał za wczesny kąt wtrysku to temperatura też będzie skakać.

podłącz IC to wtedy temperatura powinna mocna spaść bo tak maszją zasłoniętą ale silnik nie jest zasilany chłodnym powietrzem z IC tylko gorącym prosto z turbiny i w połączeniu z mniejszym przeciągiem w komorze silnika daje to większą temperaturę płynu
Ostatnio zmieniony pt gru 11, 2009 21:57 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt gru 11, 2009 22:19

emssi20, Czyli normalnie sobie jedziesz a temperatura dochodzi do 3/4 i się trzyma?

[ Dodano: 11 Gru 2009 21:22 ]
żyto pisze:gaz dopiero chwyta przy podlodze
Źle założona dźwignia gazu, trzeba zdjąć i poprawić.



Awatar użytkownika
emssi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 30, 2007 18:41
Lokalizacja: Wrocław/Żywiec
Kontakt:

Post autor: emssi20 » pt gru 11, 2009 22:55

t0mal,
jak jadę spokojnie to się trzyma. W korku trochę się podnosi i tak samo jak jadę szybko albo jak przyspieszam mocniej. Ta zwiększona temperatura mnie niepokoi, bo nikt się na to nie skarży a mi już ze 3 razy płyn się zagotował.


"Pasje jednego człowieka mogą być żałosnymi obsesjami dla drugiego" -James May.
Mój bolid: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166305

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » sob gru 12, 2009 12:45

To, że po pałowaniu z dużą prędkością skacze temperatura, to normalne, przy braku ic. Zmierz temperaturę płynu w zbiorniczku, wiele to wyjaśni, jeśli temperatura by była jak na zegarku, to powinieneś zauważyć gotowanie się płynu przy otwartym zbiorniczku.
Może odwrotnie popięłeś czujniki? Masz ubytki płynu?
Ostatnio zmieniony sob gru 12, 2009 12:49 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
emssi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 30, 2007 18:41
Lokalizacja: Wrocław/Żywiec
Kontakt:

Post autor: emssi20 » sob gru 12, 2009 14:41

Nie mam ubytków płynu, czujniki podpięte na odwrót i normalnie. Pozostaje mi chyba zmierzyć jakoś temp właśnie w zbiorniczku.


"Pasje jednego człowieka mogą być żałosnymi obsesjami dla drugiego" -James May.
Mój bolid: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=166305

Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

Post autor: vwer2 » ndz sty 24, 2010 22:03

Sprawdź czy chłodnica nie jest zabita kurzem owadami itp .Zobacz czy jest prześwit między lamelkami ,spróbuj przedmuchać sprężonym powietrzem - oczywiście dmuchaj od strony silnika !!! :grin:


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

dede_mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 11:43
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: dede_mk2 » ndz lut 28, 2010 18:24

Witam wszystkich :grin:
jestem nowy w tym gronie, chociaż z vagami mam do czynienia poprzez audi 80. Odświeżę troszkę temat, bo mam kilka pytań. Niedawno kupiłem mk2 1v (wiadomo-pompa bez grzybka, brak obrotka, kat :crazy: ) Mam kilka gratów z 1y oraz aaz i czy warto jakieś z nich pchać do tego golfa?? Mam cały silnik 1.9 1y z pompą (ale też bez grzybka), skrzynię itp. oraz wtryski z aaz'eta. Czy jeśli coś przełożę z tego to wzrośnie trochę moc?? Czy seryjna suszarka z 1v starczy do 80-90km?? Oczywiście wiem, że bez pompy to ani rusz. Przekładać coś z tych 1.9 czy nie?
Proszę o poradę
Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości