Ile kto wyciągnął z silnika AAZ

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

Post autor: arwam » śr sty 21, 2009 23:24

Michnik,

Zaaplikuj sobie GT2052V lub model wyższy dziura minimalna ale silnik idzie od samego dołu jak szalony



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr sty 21, 2009 23:33

tylko po co rzezba, jak starczy cos z rodziny gt17 z jakiegos tdi prawie plug&play


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » śr sty 21, 2009 23:42

arwam pisze:Michnik,

Zaaplikuj sobie GT2052V lub model wyższy dziura minimalna ale silnik idzie od samego dołu jak szalony
Generalnie i tak idzie nieźle , ale wiadomo mocy nigdy dość...

[ Dodano: Sro Sty 21, 2009 10:44 pm ]
zaprzal pisze:tylko po co rzezba, jak starczy cos z rodziny gt17 z jakiegos tdi prawie plug&play
Ta gt17 to jest turbina ze zmienną geometrią?
Coś bliżej na temat montażu takiej turbiny zamiast KKK k03? Mówisz, że plug&play ale czy rzeczywiście tak łatwo?



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw sty 22, 2009 00:09

Michnik pisze:Ta gt17 to jest turbina ze zmienną geometrią?
Coś bliżej na temat montażu takiej turbiny zamiast KKK k03? Mówisz, że plug&play ale czy rzeczywiście tak łatwo?
tak, byly jakies vnt15/gt17xx vnt rozne rodzaje w tdi, montaz o tyle latwiejszy ze pewnie na jakims fabrycznym kolektorze z tdi to powiesisz itp... turbina z kierownicami i jakos to trzeba wysterowac

zastanawiam sie czy k03 nie ma podobnej wydajnosci jak turbina z tdi 1z... hmm moze ktos wie? bo na tej 1z ludzie robia przeciez 125-135km


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » czw sty 22, 2009 00:19

zaprzal pisze:zastanawiam sie czy k03 nie ma podobnej wydajnosci jak turbina z tdi 1z... hmm moze ktos wie?
wystarczyło by mapy obu turbin porównać, może ktoś ma?
a tak wogule to optycznie turba 1z wydają się niewielkie..


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

arwam

Post autor: arwam » czw sty 22, 2009 00:31

andrew.zbyrko pisze:wystarczyło by mapy obu turbin porównać, może ktoś ma?
a tak wogule to optycznie turba 1z wydają się niewielkie..
Wirniki jak pudełka zapałek.
Ja już kiedyś sobie zaaplikwałem T2 i nie mogłem na niej jeździć bo silnik można powiedzieć że nie miał górnych obrotów co zmieniło się odrazu po zmianie na T3 i mimo dużego laga nie zamienił bym się na mniejszą nawet z dopłatą.
już wolałbym benzyną jeździć niż dieslem z małą turbiną



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw sty 22, 2009 00:59

andrew.zbyrko pisze:a tak wogule to optycznie turba 1z wydają się niewielkie..
dokladnie, ale te 125-135km sie z nich robi i do tego dol nienajgorszy do jazdya na codzien... montaz w miare bezbolesny i tani powinien wyjsc
A jak czytam Michnika od jakiegos czasu to on raczej nie napala sie na miliard koni... tak?


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » czw sty 22, 2009 01:22

A tak dokładnie to jakie turbawki siedzą w 1Z? Garrett T2 tak? A nie było jakiegos KKK?
andrew.zbyrko pisze:wystarczyło by mapy obu turbin porównać, może ktoś ma?
Proszę bardzo :)

T2

Obrazek

K03

Obrazek



no i dla porównania

K24

Obrazek

K14

Obrazek

GT20 (bez vnt)

Obrazek

Sory za troche dziwne jednostki przepływu powietrza, trzeba sobie przeliczyć funty na minute na metry sześcienne na sekunde.

Mam też mape Garretta T3 tylko niewiem jaka jest średnica kompresora w golfie.
Ostatnio zmieniony czw sty 22, 2009 01:30 przez t0mal, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw sty 22, 2009 01:29

fajnie tylko prawie kazdej turbawki sa rozne rodzaje :) i na to jak to bedzie sie zachowywac na aucie ogromny wplyw ma czesc wydechowa


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » czw sty 22, 2009 01:34

No ale po coś są te wykresy, no a pozatym to są mapy kompresora i i on ma wiecej do gadania :)
Ostatnio zmieniony czw sty 22, 2009 01:37 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw sty 22, 2009 02:08

t0mal pisze:No ale po coś są te wykresy, no a pozatym to są mapy kompresora i i on ma wiecej do gadania :)
oczywiscie, ze sa po cos, ale mialem na mysli to, ze te wykresy z netu sa zazwyczaj do innch modeli niz te montowane w VW... A co do kompresora to bym nie powiedzial, ze ma wiecej do gadania, ale kazdy ma swoje zdanie


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » czw sty 22, 2009 02:22

oczywiscie, ze sa po cos, ale mialem na mysli to, ze te wykresy z netu sa zazwyczaj do innch modeli niz te montowane w VW... A co do kompresora to bym nie powiedzial, ze ma wiecej do gadania, ale kazdy ma swoje zdanie
no i jeszcze wydajność turbo na silniku zależy o dpojemności motoru, które to turbo jest do 1z?

[ Dodano: 22 Sty 2009 01:47 ]
kiedyś liczyłem wydajność k14 w aaz i wyszło że przy doładowaniu 1,3bar przy 4krpm mieści się w mapach turbo, ale już przy 5krpm już jest sporo poza mapami [o ile dobrze policzyłem]
patrząc na oko" na k03 12 i 24, to dół pomiędzy k14 i k24 nnie ma wielkich różnic, natomiast k03 to już dół ma bdb. podobnie góra w k03 i 14, k14 troche lepsza, ale za to k24 to już góre ma całkiem niezłą, co do konkretów to już trza liczyć pod pojemność RPM i ciśnienie.
Znawcą nie jestem, ale już przy max doladowaniu 1 bar to k24 bym brał no i wydech bardziej odetkany:)


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » czw sty 22, 2009 02:59

Dobierając turbawke do silnika potrzebna jest mapa kompresora i dlatego pisałem że jest ważniejszy, źle dobrany kompresor do silnika = surge = martwe turbo, lub zbyt mały przepływ i silnik bedzie sie dławił, część ciepła z tego co pamiętam w teorii raczej nie jest dobierana z jakis skomplikowanych map czy wzorów.
andrew.zbyrko pisze:no i jeszcze wydajność turbo na silniku zależy o dpojemności motoru
od tego masz mape o którą prosiłeś :P

a do 1Z to masz tą pierwszą.

Jak będą chetni to moge sypnąć troche wzorów i teorii o doborze turbawki do silnika, mam gdzieś ksiązke do tego.
zaprzal pisze:ze te wykresy z netu sa zazwyczaj do innch modeli niz te montowane w VW

co do KKK to powinny być te, co do garretta to fakt muszę przyznać że nie jestem pewien.



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » czw sty 22, 2009 03:02

t0mal pisze:Jak będą chetni to moge sypnąć troche wzorów i teorii o doborze turbawki do silnika, mam gdzieś ksiązke do tego.
bardzo chętnie, bo to co mam chyba troche nie teges jest.


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości