Regulacja LDA

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » sob mar 24, 2007 10:33

parę fotek...

moje turbo (ciężkie dojście, także na zdjęciach mało widać) - jaki to typ??...

Obrazek

Obrazek

aaz w pełnej okazałości i oczekiwaniu na pina (zrobiłbym w nim pewnie dużo gdybym miał choć pare dni bez jazdy)



Obrazek


fotka z linka na forum z opisem co i jak po angielsku...nikt nie wspominał o tych śrubkach oznaczonych 1-2...co to jest i czy to też trzeba jakoś po pinie, dawce i turbinie ustawić??


Obrazek



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob mar 24, 2007 11:20

1-2 to jest chyba od egr. turbina chyba t2, bo wyglada ja u mnie


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

chesterx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 22:39
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: chesterx » wt kwie 03, 2007 10:04

"Na zielono zaznaczone jest kolo z zabkami. ("Sternrad" na animacji). "

założyłęm IC.. i wziąłem sie za pin ale zauwazyłem :| brak "sternrad" do napinania spręzyny... zmienia to cos ? albo lepiej czy ma ktoś może tą część?

pozdrawiam



cukier25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:14
Lokalizacja: kraków

Post autor: cukier25 » wt kwie 03, 2007 10:21

1-2 to sa srubki od przykrecenia mikrostyku na pompie a oto temat od czego to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... yk++pompie



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » wt kwie 03, 2007 11:50

ja też nie mam "sternrad"...przeszkadza to w czymś??...czy można śmiało pin zmieniać??

jeszcze jedna sprawa...
mam garretta t2, wkreca sie ale na wysokich obrotach (ok 2800)...
mozna zrobic, zeby sie szybciej wkrecal??...tak ok 2000???...



arti CCCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:42
Lokalizacja: niedaleko Starogardu

Post autor: arti CCCO » wt kwie 03, 2007 19:02

skarredasch pisze:ja też nie mam "sternrad"...przeszkadza to w czymś??...czy można śmiało pin zmieniać??

jeszcze jedna sprawa...
mam garretta t2, wkreca sie ale na wysokich obrotach (ok 2800)...
mozna zrobic, zeby sie szybciej wkrecal??...tak ok 2000???...
...pewnie że można,napewno dużo pomoże zrobienie wydechu przelotowego o odpowiedniej średnicy chociaż grunt to przelot i w układzie ssącym sportowy filtr powietrza(oczywiście jakości K&N-a),w razie potrzeby to i większą średnice rury ssącej do turbo się robi.Powinno się zwiększyc ciśnienie doładowywania a zmiejszyc turbodziura :chytry:
Ja na swojej seryjnej turbinie wycisnołem max 2.3...2.4 bara :panna:

Powodzenia w dłubaniu :bigok:



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » pt kwie 06, 2007 18:05

no to zabawa rozpoczęta...dziś dostałem za piwko ( :bajer: ) pin...wsadziłem...turbo dmuchało mi do 0.9...teraz tylko ustawić pin w odpowiedniej pozycji, sprawdzić ciśnienie doładowania i nie kopcić za bardzo...;)
samo wstawienie pinu troszkę dało...a jeszcze więcej zmiana jego pozycji...
czy dawkę też trzeba zwiększać??...przecież sam pin zwiększa dawkę w zależności od ciśnienia...

wrażenia po pierwszych jazdach:
miałem padnięte turbo(ogromny luz poprzeczny i brak ciśnienia), zrobiłem i to była pierwsza zauważalna zmiana z D na TD ;)...
zmieniłem wczoraj pin i...niewiem jak ze spalaniem,350 km i niecałe dwie kreski, ale dziś ścigałem się troszkę z audi a3 tdi 98r 90KM i jakoś nie mógł mnie zgubić, a nie cisnąłem gazu do podłogi i nie przekraczałem 3300 rpm ;)...moc audi po przejażdżce zmierzona na hamowni - 92 KM...
troszkę w nocy widać było dymku, ale w dzień nic a nic w lusterku nie ma...tylko inne samochody...;)
ogólnie, gdyby nie koszt turbawki, to za śmieszne pieniądze jest więcej kucy....
teraz tylko ic wsadzić i już więcej mi nie trzeba...
nic z dawką nie ruszałem...ciśnienia też nie...ustawili mi standardowe ciśnienie w warsztacie, gdzie turbo robiłem...

ps...byłem u specjalistów wcześniej, żeby sprawdzili wtryski...wspomniałem też o świecach żarowych, bo miałem problemy z odpaleniem w zimie (musiałem troszkę nim pokręcić) i biały dymek na starcie...odkręcili wtryskiwacze i jakie było moje zdziwienie jak przy sprawdzaniu świec okazało się, że tylko jedna działa :goof: ...



Tom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 13:54
Lokalizacja: Wilno

Post autor: Tom » pn kwie 09, 2007 14:31

Czesc wszystkim uzytkownikom TD,jestem z Litwy(Wilno),przeczytalem wiekrzosc forum i duzo czego sie nauczylem,posiadam VW passat 1.9 TD 92 roku,mam pelny EGR system co mnie niezbyt cieszy,turbine T2 i pompe z grzybkiem,tylko z tym grzybkiem to jest bardzo kiepska sprawa,a mianovicie pompa byla przerobiona chyba bo jest tylko dolna czesc grzybka,wieszchnia czesc tez musiala byc ale byla przez kogos chyba zdjeta czy cos v tym rodzaju,bo zamiast wieszchniej czesti ktos zamontowal prosta aliuminiowa blaszke,a vlot z turbiny ktory musial isc do LDA jest zaslepiony.
Pracuje w zakladzie gdzie remontujemy ciezarowki,wiec mam dostem do wszyskiego co ma zwiazane z autami,wiec dostalem gorna czesc,membrane i boost pina,po odkreceniu swojej aliu bliaszki zauzylem ze calyj LDA jest zaslepiony nie ma tam nie jednego utworu,jak widzialem na fotkah musial byc utwor w dole LDA na podanie paliwa,niestety jego tam niema,krucej mowiac jest tam tylko dolna czesc grzybka bez zadnyh utworow,zebatki na ktora opierasie sprezyna membrany tez nie ma,wiec dostalem jakas pompe firmy diesel kiki,niewiem wlascivie z jakiego samochodu pochodzi,ale jest ona z grzybkiem,na 4 celindry ,typ pompy VE,v calym komplecie,zmiezylem utwory mocovania obudowy grzybka i sa takie same jak na mojej pompie,teraz wlasnie zastanawiam sie o przesadzeniu grzybka na swoja pompe . Chcialbym poradzic sie z wami co mam robic,czy przesadzac tego grzybka czy kupit pompe jaka potrzebuje?

[ Dodano: 09 Kwi 2007 14:32 ]
Czesc wszystkim uzytkownikom TD,jestem z Litwy(Wilno),przeczytalem wiekrzosc forum i duzo czego sie nauczylem,posiadam VW passat 1.9 TD 92 roku,mam pelny EGR system co mnie niezbyt cieszy,turbine T2 i pompe z grzybkiem,tylko z tym grzybkiem to jest bardzo kiepska sprawa,a mianovicie pompa byla przerobiona chyba bo jest tylko dolna czesc grzybka,wieszchnia czesc tez musiala byc ale byla przez kogos chyba zdjeta czy cos v tym rodzaju,bo zamiast wieszchniej czesti ktos zamontowal prosta aliuminiowa blaszke,a vlot z turbiny ktory musial isc do LDA jest zaslepiony.
Pracuje w zakladzie gdzie remontujemy ciezarowki,wiec mam dostem do wszyskiego co ma zwiazane z autami,wiec dostalem gorna czesc,membrane i boost pina,po odkreceniu swojej aliu bliaszki zauzylem ze calyj LDA jest zaslepiony nie ma tam nie jednego utworu,jak widzialem na fotkah musial byc utwor w dole LDA na podanie paliwa,niestety jego tam niema,krucej mowiac jest tam tylko dolna czesc grzybka bez zadnyh utworow,zebatki na ktora opierasie sprezyna membrany tez nie ma,wiec dostalem jakas pompe firmy diesel kiki,niewiem wlascivie z jakiego samochodu pochodzi,ale jest ona z grzybkiem,na 4 celindry ,typ pompy VE,v calym komplecie,zmiezylem utwory mocovania obudowy grzybka i sa takie same jak na mojej pompie,teraz wlasnie zastanawiam sie o przesadzeniu grzybka na swoja pompe . Chcialbym poradzic sie z wami co mam robic,czy przesadzac tego grzybka czy kupit pompe jaka potrzebuje?
P.S.
sorry za jezyk,mam nadzieje na zrozumienie i wsparcie wiedza :okej:



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » pn kwie 09, 2007 22:43

Witam.

Mam mały problem !! Nie mogę wyciągnąć tego trzpienia z membraną, coś blokuje go, wydaje mi się że ten bolec od dawki paliwa go blokuje.

Proszę o jakąś poradę jak go wyciągnąć. :(



rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » wt kwie 10, 2007 09:05

Lukas-182 pisze:Witam.

Mam mały problem !! Nie mogę wyciągnąć tego trzpienia z membraną, coś blokuje go, wydaje mi się że ten bolec od dawki paliwa go blokuje.

Proszę o jakąś poradę jak go wyciągnąć. :(
powinien wyjść trzeba dość mocno wyciągnąć



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt kwie 10, 2007 22:24

rogra, OK, trzeba sprobować mocniej ciągnąć, ale boje się, że urwie coś, bo sam trzpień chodzi leciutko, tylko nie można go wyciągnąć, szarpię go i o coś stuka, haczy.



Awatar użytkownika
boostertd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr lut 28, 2007 00:40
Lokalizacja: CHEŁM
Kontakt:

Post autor: boostertd » czw kwie 12, 2007 08:43

mam takie pytanie czy jak nie mam wogle podkładki przy PINie to jest cos zlego czy da tak rade??



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » czw kwie 12, 2007 09:06

boostertd, ja nie mam ani podkładki, ani tej zębatki naciągającej sprężynę...zmieniłem pin i latam... :bigok:



kalasz20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 08, 2006 02:27
Lokalizacja: bstok

Post autor: kalasz20 » pt kwie 13, 2007 11:03

Witam
Dzisiaj z ciekawości odkręciłem co trzeba i wyjąłem pin , w miejscu gdzi chodzi ten bolczyk na stożku była wżera , znaczy rowek po tym bolczyku , teraz lekko obróciłem pin aby bolczyk chodził po gładkiej powierzchni stożka , czyli teoretycznie powinienem mieć mniejszą dawkę paliwa bo jak chodził w rowku to wysuwał się dalej i dawał więcej paliwa , jedna sprawa mnie zmartwiła , po odkręceniu pokrywy pina na tej gumie od góry było trochę oleju , musiał się dostać do pompy tą cienką rurką , skręciłem wszystko i poganiałem trochę , znowu odkręciłem to narazie sucho , skąd mógł się tam wziąść olej i czy także mieliście rowek na pinie?
Pozdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości