[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak ?

Post autor: jhosef » pt paź 15, 2010 16:01

Koledzy bez śmiechu ale znalazłem rewelacyjny środek do jasnych plastików - na ciemnych nie próbowałem bo takiej potrzeby nie było.

To środek w spreju do czyszczenia...kuchni z tesco. Nazywa się Daisy. Jest żółty. Pierwszy raz czyściłem lampkę podsufitki. Całą obudowę szorowałem mydłem i szczotką ale na guzikach też miałem straszny brud od łap. Wiadomo przełączników się w wodę nie wsadzi i pod rękę zakręcił mi się ten środek. Odrobina na szmatkę - bo woda nie pomagała - i po guziku. I szok... brud znika rewelacyjnie, bez szorowania jak z resztą lampki. Później sprawdziłem na podsufitce i uwalonych od lat nikotyną i ogólnym brudem jasnych plastików przy podsufitce. Wcześniej próbowałem to oczyścić innymi sposobami - bez demontażu - i efekt był taki, ze robiły się tylko mazy i wszystko wyglądało jeszcze gorzej. Spsikanie tym środkiem i przetarcie szmatką i jest jak z fabryki. Środek nic nie zrobił fotelom na które okazjonalnie skapywał - bo nie załowałem tej chemii. Ma może nie najszczęśliwszy zapach. Cena za opakowanie koło 0.5 l 4,99 zł brutto.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak ?

Post autor: Gawior » pt paź 15, 2010 16:50

Z czystym sumienie mogę polecić szampon Turtle Nano. Świetnie usuwa brud który do tej pory musiałem mocno ścierać, a tym szamponem wystarczy lekko przetrzeć, do nie zostają po nim zacieki jak już woda wyschnie.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Mr. a
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: czw lis 18, 2010 17:29

Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak ?

Post autor: Mr. a » pn lis 29, 2010 22:34

Witam wszystkich serdecznie!! Jestem tu nowy, ale nie ważne.

Pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami z zakresu czyszczenia wozu.

Tak więc zawsze po kupnie "nowego" auta podczas pięknego słonecznego dnia wybebeszam środek swojego wozu i czyszczę.

Plastiki na pierwszy raz traktuję pianką (niestety nie pamiętam jej nazwy) natomiast po pierwszym porządnym czyszczeniu co pewien czas przecieram nawilżonymi chusteczkami dla dzieci (tak to te którymi najczęściej wyciera się du...ę) Jak dla mnie efekt wyśmienity poniewaz wycierają kurz nie pozostawiają smug i NIE NABŁYSZCZAJĄ plastiki są matowe jak nówki anie tłuste i klejące od plaka jak ze szrotu. Zazwyczaj kupuje te troszkę lepsze firmowe choć raz zdarzyło mi się że zostawiały delikatne białe kłaczki.

Co do siedzeń to raczej nie nie będę oryginalny szoruję Vanishem a później odpalam odkurzacz i wyciągam brudy. Ewentualnie przy bardzo mocnych zabrudzeniach typu smary farby kleje itp,itd używam (i tu być może nowość) ULTRAMED lub inny PŁYN DO MYCIA SILNIKÓW spryskuje zabrudzone miejsca czekam kilka minut i bardzo miękką szczoteczką powoli usuwam zabrudzenia. Później okdurzacz i jazda.

W przypadku podsufitki ( a w golfie to ustrojstwo przynajmniej w każdym z mioch poprzednich gofrów tak było że wystarczyło delikatne zmoczenie i mokre miejsce opadało, zwisało) Jednak od jakiegoś czasu stosuje vanish zmieszany ze środkiem do prania firan (FIRAN TAKIE JAK LUDZIE MAJĄ W DOMACH W OKNACH) do tego biorę firanę (taką z okna) zgniatam w coś na kształt kuli i moczę w uprzednio przygotowanej miksturze po czym wykręcam firane sposobem ręcznym (po domowemu mówiąc) i jadę po podsufitce na koniec po przeczyszczeniu całej podsufitki bardzo delikatnie wilgotną ściereczką (najlepiej z mikrofazy) wycieram podsufitkę. Efekt po wyschnięci JAK NOWA!!

Jeśli macie jakieś pytania piszcie dzwońcie postaram się w miarę swoich możliwości i umiejętności pomóc.



Awatar użytkownika
Golfiarz MK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:08
Lokalizacja: Gdynia

Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak ?

Post autor: Golfiarz MK2 » pn lis 29, 2010 23:06

Pianka KENT- świetnie czyści, (nawet nikotyne) i pozostawia przyjemny zapach. Stosuje się do czyszczenia podsufitek, tapicerki, dywaników,szyb itd. Kiedy poraz pierwszy potraktowałem golfika tą pianką okazało się,że plastiki boczne przy klapie bagaznika nie są kremowe a prawie białe-tak zciekała z nich nikotyna, podsufitke też pięknie wyczyściła ale wiadomo,że jak ktoś kiedyś palił w aucie to nigdy nie da się wyczyścić do końca. Aktualnie używam profilaktycznie do odświeżania auta, zwłaszcza jak robię gruntowne sprzątanie.Pozatym taki preparat (niepamiętam nazwy) "usuwa trudne zabrudzenia",Jest to płyn w butelce coś na wzór mr masela, tyle,że czarna a na środku ma eliptyczną naklejkę z wizerunkiem fotela. Do wykończenia prac PLAK- wanilia nabłyszczający do deski rozdzielczej(ja używam co 2 tygodnie) ale świetnie nabłyszcza wszystkie wewnętrzne plastiki, łącznie z obudowami zawiasów do składania tylnej kanapy i plastików na słupkach, progach etc.. Na deser pozostaje PLAK "odświerza nawiewy"


Czysta droga przed sobą i MK 2, czy jest coś piękniejszego?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=370964" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam brewkę do grilla na 4 lampy
Filmik o moim http://www.youtube.com/watch?v=vgbp54UbDQY" onclick="window.open(this.href);return false;

ciulalla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sty 13, 2010 21:02
Lokalizacja: Pleszew

Re: Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak

Post autor: ciulalla » śr lut 23, 2011 00:23

A ja mam pytanie pewnie każdy wie jak ładnie pachną nowe skóry w vw i audi. Mercedes, bmw i cała reszta ma już inny zapach. Ciekawi mnie to że niekiedy w paro letnich samochodach też jest jeszcze ten zapach, i ciekawi mnie skąd on się bierze?? Czy to właśnie jakieś oryginalne kremy itp, itd czy po prostu zapach świeżej skóry.



ciulalla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sty 13, 2010 21:02
Lokalizacja: Pleszew

Re: Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak

Post autor: ciulalla » śr lut 23, 2011 00:49

A ja mam pytanie pewnie każdy wie jak ładnie pachną nowe skóry w vw i audi. Mercedes, bmw i cała reszta ma już inny zapach. Ciekawi mnie to że niekiedy w paro letnich samochodach też jest jeszcze ten zapach, i ciekawi mnie skąd on się bierze?? Czy to właśnie jakieś oryginalne kremy itp, itd czy po prostu zapach świeżej skóry.



Awatar użytkownika
Upiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 20:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak

Post autor: Upiter » śr lut 23, 2011 02:47

ciulalla pisze:A ja mam pytanie pewnie każdy wie jak ładnie pachną nowe skóry w vw i audi. Mercedes, bmw i cała reszta ma już inny zapach. Ciekawi mnie to że niekiedy w paro letnich samochodach też jest jeszcze ten zapach, i ciekawi mnie skąd on się bierze?? Czy to właśnie jakieś oryginalne kremy itp, itd czy po prostu zapach świeżej skóry.
Gliptone :bajer: po 5 miesiącach od czyszczenia ludzie wsiadający do auta twierdzą że "śmierdzi skórą" :chytry:


RED MEXICANA by uPiter

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2755683#2755683

ciulalla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sty 13, 2010 21:02
Lokalizacja: Pleszew

Re: Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak

Post autor: ciulalla » śr lut 23, 2011 13:25

czyli jak zrobię skóry tym produktem Gliptone to będą pachnieć jak nowe??



Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak ?

Post autor: muody » pt mar 18, 2011 20:23

Płyn hamulcowy w wersji dla hardkorów :helm: (ale takie bardzo ciężkie zabrudzenia)


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak ?

Post autor: Gawior » pt mar 18, 2011 21:05

Kontrust, o co chodzi z tym płynem hamulcowym ?


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak

Post autor: muody » pt mar 18, 2011 21:39

Gawior pisze:Kontrust, o co chodzi z tym płynem hamulcowym ?
Też można czyścić tylko to wersja dla hardkorów i weteranów :bajer: (znam pewien przypadek czyszczenia skóry czymś takim), ale jednak przypomniało mi się że są takie droooogiee kosmetyki do każdej skóry (jakiś płyn włoskiej czy siakejś marki) ale to już dlaaa bardzooo dużego portfela :smirk:


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Jab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 12:01

Czyszczenie wnętrza auta i tapicerki, skóry - czym i jak ?

Post autor: Jab » wt cze 07, 2011 17:14

Brudna, jasna tapicerka skórzano-plastikowa. Do czyszczenia użyty Super koncentrat do tapicerek i plastików od CARVALET http://www.carvalet.pl/sklep1/product_i ... ucts_id=88

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Środek do zmiękczenia i odświeżenia tapicerki skórzanej

Post autor: barteKKK03 » pt wrz 09, 2011 20:01

Jak w temacie... skóra jest już wiekowa i niestety zrobiła się twarda, zaczęła pękać... jaki najlepszy środek do przywrócenia jej elastyczności?
Ładny kolor, zapach itp to sprawa drugorzędna



Awatar użytkownika
Biznes-Golf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 19:49
Lokalizacja: Częstochowa

Środek do zmiękczenia i odświeżenia tapicerki skórzanej

Post autor: Biznes-Golf » sob wrz 10, 2011 09:53

Proponuję najpierw wymyc dobrze skórę mydłem szarym tzn rozpuscic mydło w wiaderku z ciepłą wodą i wymyc skóre szmatką (miękką)
Później można nałożyc http://allegro.pl/turtle-wax-platinum-m ... 27440.html
W golfie mam alcantare, ale w innym aucie mam śliską skórę i tam to zdaje egzamin tylko że myje skórę mydłem i tym płynem raz w miesiącu.
A co do tego środka to wystarczy go rozprowadzic na fotele i poczekac aż wyschnie.


Volkswagen Golf VI 1.4 TSI 122 PS | | 200 Nm
Highline
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości