[zewnątrz] mycie auta

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Czyszczenie mocno zabrudzonych felg

Post autor: karol2010 » pn cze 03, 2013 17:11

gentlemann, Wydaje mi się , że tak. Dobrze jescze poszorujesz szczoteczką i powinno zejść. Często ludzie stawiają felgi tak zarośnięte ze niby srebrne a czarne a po użyciu tego bardzo łatnie wyglądają. Brud wręcz gotuje się na felgach.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: Shmatan » pn cze 03, 2013 17:53

karol2010 pisze: A gąbkę po każdym myciu auta wrzucam do pralki i się pierze z ciuchami normalnie
Toś tutaj dowalił po całości ;]
karol2010 pisze:podam prosty przykład bo kolega wyżej twierdzi , że gąbka rysuje. jeśli masz czystą wode , samochód w pastach polerskich auto czyste bo przed polerowaniem myte wiec jaki piach??
A wiesz co mówią o ludziach którzy stawiają spację przed znakami interpunkcyjnymi i stosują podwójne znaki zapytania ;]? Piach mój drogi bierze się ze wszystkiego - chociażby z powietrza. Dobra fibra przy docieraniu wosku czy dobra rękawica przy myciu ma za zadanie właśnie pochłaniać ten brud i nie dopuścić do jego kontaktu z lakierem.
karol2010 pisze:Po 1 Jeśli uważasz ze farecla g3
Tak właśnie myślałem...
karol2010 pisze:To czym może powietrzem umyjesz auto po polerce??
Naucz się używać interpunkcji, proszę, bo ciężko się czyta. Po polerce zaleje auto pianą z APC, potem umyje odpowiednią delikatną rękawicą, osuszę, wydmucham wodę z zakamarków (a widzisz - powietrzem), dosuszę, umyję ponownie IPA z atomizera i będę głowił się co by tam na lakier położyć.


Pastą tempo nie robisz może korekty ;]?



Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: karol2010 » pn cze 03, 2013 17:58

Kolejny raz udowadniam , że ludzie z kręgu car dealingu nie mają pojęcia o polerowaniu. Dotatkowo nie wiesz jak świetne zastosowanie ma G3


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: Shmatan » pn cze 03, 2013 18:02

karol2010 pisze:Kolejny raz udowadniam ,
Kolejny raz udowadniasz że przespałeś szkołę pod względem interpunkcji i pewnie jedyne co czytasz to wpisy na facebooku i fora internetowe ;]



Awatar użytkownika
KeepeR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf IV
Silnik: ALH
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: KeepeR » pn cze 03, 2013 18:03

karol2010, niestety piszesz bzdury ale ja nie mam zamiaru Ci tego udowaniać ;)

Shmatan, szkoda tłumaczyć komuś kto stoi w miejscu i nie chce pójść do przodu, walka z wiatrakami ;)


Diabeł tkwi w szczegółach...
AutoDetailing - Moje Prace

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: karol2010 » pn cze 03, 2013 18:47

temat bez sensu. Ciekaw jestem ilu z was pracowało w lakierni lub naprawde miało stycznośc z pracami profesjonalnymi. ale to już poza tematem.Shmatan, polonista się znalazł hahahaha


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: Salwinek91 » pn cze 03, 2013 20:06

karol2010 pisze:ilu z was pracowało w lakierni
Po pierwsze co to ma do tematu myjka ciśnieniowa / pianownica?

Po drugie lakiernicy, ich pomocnicy czy kto tam jeszcze robi w lakierniach na polerowaniu się nie znają. Sory może się coś znają ale nie potrafią tego robić. Takie jest moje zdanie i nic ani nikt tego nie zmieni. Po tylu samochodach robionych po lakiernikach wiem coś o tym.
karol2010 pisze: stycznośc z pracami profesjonalnymi
A może zaprezentujesz nam taką prace? Myślę że bardzo chętnie wszyscy byśmy tu obejrzeli prace profesjonalisty i coś od niego nauczyli. Pomyśl nad tym. Na pewno byś zyskał uznanie osób nie będących w temacie, bo na pewno nie moje albo Shmatan'a


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
aikon353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn lis 19, 2012 19:19
Lokalizacja: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Kontakt:

Re: myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: aikon353 » pn cze 03, 2013 20:12

:ass:
Ostatnio zmieniony pn cze 03, 2013 20:14 przez aikon353, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
aikon353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn lis 19, 2012 19:19
Lokalizacja: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Kontakt:

Re: myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: aikon353 » pn cze 03, 2013 20:12

Shmatan pisze:
karol2010 pisze:Kolejny raz udowadniam ,
Kolejny raz udowadniasz że przespałeś szkołę pod względem interpunkcji i pewnie jedyne co czytasz to wpisy na facebooku i fora internetowe ;]

Żal mi Pana powyżej moderator o upe rozbić... Kolega ma rację nie da rady zrobić polery tak aby nic nie zapaskudzić czymkolwiek czy to mleczko, g3, czy lubiany chyba przez panów przemądrzałych tutaj piszących - "tempo" :rotfl: :rotfl:

skończcie szkołę w kierunku blacharko-lakierniczym a potem piszcie bzdety kremiki balsamy i inne pierdoły kurna rozumiem ale bez przesady. Zresztą mam sąsiada z civikiem który tez tak miział miział aż wy-miział... mył mył mył fibra bibra inne sprawy a i tak mu po roku pomagałem autko przygotować pod NOWY LAK... więc panowie pseudo moderatorzy obrażający wszystkich dookoła obudzicie się prędzej czy później z ręką w nocniku i będzie płacz... pozdro wszystkim, którzy pracują w branży motoryzacyjnej tych prawdziwych a nie tych co by tylko pucowali fury wacikiem do uszu i kremem dla dzieci do tyłka koniec ot!!!

PS: tyle pisania a wszystko dlatego że mnie wnerwia to że jak już ktoś dostaje moderatora to czuje się guru świata i kim on to nie jest... Ciekawe ile kasy zarobiłeś na wkręcaniu ludziom kitu o jakiś tam kremikach do pupki ;) BB!! Kolejny polonista taki że w palcach kozak... Dzieci neo powracają nie no nie dam rady... :jaja: Shmatan Moderator...



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: Shmatan » pn cze 03, 2013 21:18

aikon353 pisze:Kolega ma rację nie da rady zrobić polery tak aby nic nie zapaskudzić czymkolwiek
A czy ja mówie że po polerce nie trzeba myć? czytaj kolego ze zrozumieniem
aikon353 pisze:jak już ktoś dostaje moderatora to czuje się guru świata i kim on to nie jest...
Nie czuje się guru, a kozak taki byłem już wcześniej bo najzwyczajniej w świecie odpowiadałem na błędne posty
aikon353 pisze:skończcie szkołę w kierunku blacharko-lakierniczym
Dziękuję - wole doktorat na Politechnice. Po blacharko-lakierniczym możesz sobie klepać, szpachlować i malować samochody - polerowanie zostaw ludziom którzy mają o temacie pojęcie
aikon353 pisze:Żal mi Pana powyżej moderator o upe rozbić...
+1
aikon353 pisze:panowie pseudo moderatorzy obrażający wszystkich dookoła
+2
aikon353 pisze:Dzieci neo powracają nie no nie dam rady...
+3
aikon353 pisze::ass:
Do tego doubepost - zasłużony warn, następne "wycieczki osobiste" zapunktują banem. I nie dlatego że jestem modem z urażoną dumą - dlatego że uprawiasz pospolity trolling i fakt że już posiadasz 2 warny utwierdza mnie w przekonaniu że to nie miejsce dla Ciebie



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czyszczenie mocno zabrudzonych felg

Post autor: Fabian LDZ » pn cze 03, 2013 21:47

polecam produkt firmy nerta o nazwie felgen



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Czyszczenie mocno zabrudzonych felg

Post autor: Salwinek91 » pn cze 03, 2013 22:09

Fabian LDZ, też używam nerty do felg :) tylko truck cleanera. Daje radę na naprawdę brudnych felgach.


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
peres92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 12, 2013 23:54

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: peres92 » pn cze 03, 2013 22:36

Koledzy to temat o myjce i pianownicy. Nie schodzmy z tematu, chcecie sie klucic o polerce to zaluscie o tym temat.



Awatar użytkownika
aikon353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn lis 19, 2012 19:19
Lokalizacja: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Kontakt:

Re: myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: aikon353 » pn cze 03, 2013 22:45

peres92 pisze:Koledzy to temat o myjce i pianownicy. Nie schodzmy z tematu, chcecie sie klucic o polerce to zaluscie o tym temat.
Dobry pomysł w sumie..:)

Moderatorze zrób jak zechcesz mówi się trudno... Chciał bym abyś wiedział, że na miejscu poprzednika za którym stanąłem poczuł bym się ponizony... Ps: zakłady blacharsko-lakiernicze nie zajmują się tylko sprawami które wymieniles. Pozdrawiam...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości