Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rudy
Łowca rarytasów :-)
Łowca rarytasów :-)
Posty: 2377
Rejestracja: wt sty 26, 2010 13:07
Lokalizacja: Księży Lasek/NSZ
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: rudy » sob sie 17, 2013 23:39

Ten new glaze byłby dobry na koniec pod srp ?
Ktoś mógłby opowiedzieć więcej o nim? jak wygląda nakładanie,wycieranie,jak długo utrzyma się i jak z kropelkowaniem? :hmm:

Bo mam wosk K2 i mnie czasami wnerwia wycieranie go :panna:

Powoli kończy mi się wosk więc przydało by się przygarnąć kolejny :D



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Shmatan » ndz sie 18, 2013 20:19

Raczej po, a nie pod srp.

Łatwo się nakłada i łatwo poleruje - nigdy nie trzymałem go na żadnym samochodzie dłużej niż tydzień bo wlatywał bardziej z ciekawości.



Awatar użytkownika
rudy
Łowca rarytasów :-)
Łowca rarytasów :-)
Posty: 2377
Rejestracja: wt sty 26, 2010 13:07
Lokalizacja: Księży Lasek/NSZ
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: rudy » ndz sie 18, 2013 20:52

Shmatan pisze:Raczej po, a nie pod srp.
Sorki późno pisałem posta :kac: chodziło mi że po srp
Shmatan pisze:nigdy nie trzymałem go na żadnym samochodzie dłużej niż tydzień bo wlatywał bardziej z ciekawości.
Jakieś spostrzerzenia jak na "tydzień" ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Shmatan » ndz sie 18, 2013 21:38

Kropelkował ;] Osobiście nie jestem fanem wosków w mleczku - jak już mam woskować to lubię mieć słoiczek/puszkę normalnego twardego mazidła.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: czarekcw » pn sie 19, 2013 08:47

Są jakieś różnice w działaniu starego i nowego qd od Shiny Garage?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Shmatan » pn sie 19, 2013 09:21

czarekcw, mniej migdałów więcej landrynek w zapachu, jakby po nowym mniej widać ślady od paluchów, jest bardziej płynny (moim zdaniem wydajniejszy) i nie farbuje fibr (stary miał bardzo silne barwniki).

Jeden kupiłem, drugi dostałem od SG i jeżeli miałbym stary to nowego raczej bym nie kupował, ale jeżeli nie miałbym żadnego to brałbym na pewno nowy ;] oba są nawiasem mówiąc bardzo fajnymi poprawnymi qd i przy okazji bardzo tanimi - u mnie i w new beetlu robią za interior qd i jako ratunek przy szybkim usuwaniu spasich ptak z lakieru



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: czarekcw » pn sie 19, 2013 09:25

Kłócić się z właścicielem nie chciałem ale w sklepie widnieje foto nowszego qd: http://www.blingshop.pl/pl/p/Shiny-Gara ... -500ml/230" onclick="window.open(this.href);return false; a jak zajechałem to mi dał starszego typu :) . Po umyciu posikałem nim Golfa to bardzo mało poszło, jeszcze zastanawiam się jak "kropeling" wygląda.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Fastener » wt sie 20, 2013 01:35

Chciałbym dostać jakąś poradę bądź pomoc przy kompletowaniu kosmetyków do auta, a więc potrzebuję:
-coś na odnowę lakieru i jego zabezpieczenie ( na lakierze gości dużo mikrorys oraz głębszych otarć ) - lakier nie jest zmatowiony.
-coś do wewnątrz na plastiki i elementy wnętrza
przydałoby się jeszcze coś do usuwania owadów i ciężkiego zabrudzenia z lakieru jak i glinka.

Środki nie muszą być z najwyższej półki, ale nie chcę też kupić czegoś co nie zda egzaminu.
Nurtuje mnie też problem rys na lakierze jak sobie z nimi skutecznie poradzić samemu...



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Shmatan » wt sie 20, 2013 13:15

czarekcw, a to ten na fotce to moim zdaniem stary, a nowy jest różowy :chytry:

Fastener, czyli potrzebujesz cały zestaw - poświęć chwile na poszukanie gotowych setupów. Ja bym widział srp, bh soft, nl, apc i prickbort



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Fastener » wt sie 20, 2013 13:25

Jakoś te nazwy do Mnie nie trafiają w sklepach jest wszystko porozrzucane, a ja nie bardzo ogarniam co do czego. Z drugiej strony nie chodzi mi o jakąś górną półkę. Możesz mi powiedzieć ile na taki cel potrzeba wydać i jak rozwiązać problem rys na lekierze ( jest parę głębszych rys ). Chcę doprowadzić auto do pięknego wyglądu bez rys. Albo namiary na jakieś sklepy które mają takie zestawy.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: czarekcw » wt sie 20, 2013 14:42

Shmatan, http://c.wrzuta.pl/wi18794/4f913f640028 ... 1308171530" onclick="window.open(this.href);return false; taka sytuacja ;)

Fastener, http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2685" onclick="window.open(this.href);return false; ale najpierw poczytaj to: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 01&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: Shmatan » wt sie 20, 2013 21:31

czarekcw, czyli są 3 wersje tego qd :goof:



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: feniks » czw sie 22, 2013 07:34

Wczoraj zabrałem się za klapę Megsem UC i trikolorem - nie wiem jak można całe auto nim tak ręcznie przelecieć :panna:
Się upewnię - podczas ścierania/polerowania gdy tylko przestaję czuć ścieranie(nie pojawia się biały nalot), a pojawia się sam poślizg(miejsce robi się tylko tłuste) należy dokładać UC i dalej trzeć? Oczywiście nie robię wielkich fragmentów tylko 40/40cm

Megsa do szyb rozcieńczać 10:1 czy mniej lub więcej? ewentualnia ma ktoś proporcje w mililitrach?
Przy 10:1 zapach jest dość intensywny.

A z ciekawostek.
Zmieniłem prep do czyszczenia skóry. Glipton jest dość ciężki w pracy z mega brudnymi fotelami.
Użyłem Colourlock Strong i stwierdzam: jest bardzo wydajny i o wiele lepiej się sprawdza - gliptonem musiałem 2Xrazy szorować, by uzyskać ten sam efekt co niżej, również sam zapach jest lepszy(czyt. mniej drażniący).
A po jednym razie Colourlockiem :shock:
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: czarekcw » czw sie 22, 2013 08:06

feniks pisze:Megsa do szyb rozcieńczać 10:1 czy mniej lub więcej?
Wg instrukcji ma być 10:1 ale ja robię ok 9:1.

Czekam właśnie na Stronga aby mieć z czego wybrać (wersja Soft raczej pieści skóry ;) ).

UC robiłem na maszynie w Volvo, jak właśnie znikał środek to przestawałem tam działać (specjalnej korekty nie robiłem bo to robota za free była :los2: ).


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości