Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
ITD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 31, 2012 23:44

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ITD » ndz paź 07, 2012 08:13

Jaki zestaw byście polecili na czarny lakier LC9Z? Lakier ogólnie w dobrej kondycji w planach polerka pastami Scholl S10, S17+. Do tej pory stosowałem tani wosk koloryzujący sonax efekt ok.



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: JacekB » ndz paź 07, 2012 12:20

Ja miałem ślady od soków drzew i smoły i próbowałem wszystkimi środkami, tar removerem, gold glass bug n' tar removerem, płynem do mycia silnika, rozpuszczalnikiem do silikonu i kleju, benzyną ekstrakcyjną, ale najlepiej radził sobie krem nivea + opalarka. Więc nadal nie rozumiem jak ta śmieszna glinka ma ściągnąć z lakieru przyklejoną smołę. Ja rozumiem, że ważne jest aby przed polerowaniem oczyścić i odtłuścić lakier, ale glinka to co najwyżej zbierze kurz. Nigdy nie zrozumiem fenomenu glinki, sam też raz używałem tej valetpro na próbę ale dla mnie to strata pieniędzy. Lepiej zaopatrzyć się w więcej dobrej jakości mikrofibr.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » ndz paź 07, 2012 17:00

JacekB pisze:Ja rozumiem, że ważne jest aby przed polerowaniem oczyścić i odtłuścić lakier, ale glinka to co najwyżej zbierze kurz.
:shock: :shock: :shock:
Co ty za głupoty wygadujesz, a kysz siło nieczysta.
JacekB pisze:Nigdy nie zrozumiem fenomenu glinki, sam też raz używałem tej valetpro na próbę ale dla mnie to strata pieniędzy.
Widocznie używałeś jej niewłaściwie, VP jest delikatną glinką do soków z drzew powinieneś używać glinki regular.

Glinka nic nie zbiera? A to ci udowodnię, że jest inaczej (zdjęcia zapożyczone).

Obrazek

Obrazek

Nadal twierdzisz, że glinka zbiera tylko kurz a smołę nie? :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Obrazek

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: JacekB » ndz paź 07, 2012 17:26

miko pisze: Nadal twierdzisz, że glinka zbiera tylko kurz a smołę nie? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Napisałem, że zbiera kurz. Co do smoły to pisałem, czym próbowałem usunąć i czym w końcu sobie poradziłem. A glinka to bardzo dobry sposób na zarobek na ludziach, którzy czytają chłam na stronach i potem kupują ten genialny środek. Ale każdy ma swoją głowę i niech robi to co uważa za właściwe. Ja uważam, że glinka to sposób na zarobek na słabszych jednostkach które przyjmują do mózgu wszystko co się im pokaże.

Życzę udanej pracy z glinką.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Bio » ndz paź 07, 2012 18:40

JacekB, Nie kminisz. Do usuwania smoły dedykowany jest Glue and Tar Remover. Może po prostu źle go używałeś ?

Glinki używamy PO g&t removerze


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: JacekB » ndz paź 07, 2012 23:56

Bio, widzę, że Ty właśnie nie kminisz, najpierw przeczytaj kilka postów do góry i zobacz czego używałem. glue and tar remover tylko fajnie i amerykancko brzmi, ale jakoś nie sprawdził się przy moim aucie, jedynie przy felgach coś tam zaczęło się dziać ale też szału nie było.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Bio » pn paź 08, 2012 00:13

JacekB, Spsikanie G&T remover suchego panelu, przetarcie fibrą, ew dwa i nie ma nic. No chyba że wpadłeś autem w mokry asfalt albo smoła byla 10 letnia..


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » pn paź 08, 2012 09:06

JacekB, możesz napisać jakich konkretnie preparatów używałeś i do czego? Producent i nazwa?


Obrazek

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: JacekB » pn paź 08, 2012 16:55

najpierw coś takiego jak muc-off bug and tar remover, nic nie dało więc kupiłem niby prestiżowy gold class bug n' tar remover megsa, potem łagodny płyn do mycia silników K2 AKRA, nadal słabo więc próbowałem silniejszym płynem do czyszczenia silnika producenta nie pamiętam, czerwona butelka litrowa z białym atomizerem, potem próbowałem rozpuszczalnikiem do silikonu firmy chyba Boll (niby też ma rozpuszczać smołę), potem zwykła benzyna ekstrakcyjna, najlepiej wyszło krem nivea ten zwykły w niebieskiej puszcze + ścierka oraz lekkie podgrzewanie opalarką. Wtedy kropki nie rozpuszczały się ale odklejały bardziej.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

ITD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 31, 2012 23:44

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ITD » pn paź 08, 2012 22:15

JacekB, przerabiałem kiedyś ten temat i najlepiej radził sobie zmywacz app...



ITD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 31, 2012 23:44

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ITD » pn paź 08, 2012 22:20

ITD pisze:Jaki zestaw byście polecili na czarny lakier LC9Z? Lakier ogólnie w dobrej kondycji w planach polerka pastami Scholl S10, S17+. Do tej pory stosowałem tani wosk koloryzujący sonax efekt ok.
Co taka cisza...



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » pn paź 08, 2012 22:38

ITD, jaki budżet?


Obrazek

ITD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 31, 2012 23:44

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: ITD » pn paź 08, 2012 23:29

Z 300zł mogę przeznaczyć



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » wt paź 09, 2012 08:44

ITD, jeszcze pytanie czy miesiąc trwałości będzie ok, iść w naturalne, hybrydy czy sealanty?
Jeśli nówki to:
- Zymol Carbon + HDC, PB Nattys Red + PB PP - mniejsza trwałość, ale łatwiejsza aplikacja, lepiej podkręci czarny kolor,
- Duragloss #111 + #601 - trwałość przy 2 warstwach ok. 3 miesiące, łatwa aplikacja, jednak nie wyciągnie tak drobinek jak naturalne woski.

PS. Jeśli mogą być używki to mam na sprzedaż mało używany Swissvax Onyx + Cleaner Fluid Medium za 320 zł z przesyłką. Na LC9Z pięknie przyciemnia.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości