Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Paviarotti » śr lip 11, 2012 10:48

miko dobrze prawi, fajny zestawik. Colli możesz zapodać sobie na zimę :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Słowiu » wt lip 24, 2012 14:52

Siemano.Proszę o pomoc w doborze kosmetyków.Chodzi o usunięcie takich rys po polerce Fareclą.Ponowna polerka odpada bo boję się o lakier


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us







Planuje zakupić do tego PB HF brakuje mi tylko glinki i jakiegoś wosku.Myślałem o Colli tyle że jest strasznie drogi i podobno bardzo się elektryzuje choć jest bardzo trwały
Jest jeszcze opcja żeby PB HF zastąpić SwirlX z Mega.Podpowiedzcie co lepsze i jakiej użyć glinki i wosku ,zaznaczam że duże znaczenie ma dla mnie cena i szukam czegoś tańszego a równie dobrego.Może Poorboy's Ex Sealant with Carnauba bo wychodzi dobrze jeżeli chodzi o stosunek cena ilość


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » wt lip 24, 2012 15:10

Słowiu pisze:Myślałem o Colli tyle że jest strasznie drogi
:shock: :shock: :shock:

To ja nie mam pytań, do złego działu trafiłeś kolego. :panna:


Obrazek

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Słowiu » wt lip 24, 2012 15:33

Zastanawiam się czy coś tańszego się kupi a równie dobrego.Nie każdy ma pokaźny budżet a ja się muszę liczyć z kosztami


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Paviarotti » wt lip 24, 2012 15:40

Możesz najtaniej kupić tester Dodo, ale wiadomo, że nie będzie miał takiej wytrzymałości. W ogóle jeśli chodzi o zamaskowanie to tutaj głównie glaze będzie miał znaczenie, wosk tylko to zabezpieczy.
Jakbym miał to doprowadzić do perfektu to jeszcze raz polerka, nigdy w 100% tego nie zamaskujesz środkami. Jak większych rysek nie ma to możesz spróbować jeszcze SwirlX jak Ci się chce, ale to dużo machania.


Obrazek

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Słowiu » wt lip 24, 2012 15:47

Paviarotti, machać mi się chcę w końcu chcę mieć ładny lakier ale teraz powiedz co lepsze SwirlX czy PoorBoys HF?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Paviarotti » wt lip 24, 2012 15:54

Ani jednego ani drugiego nie miałem, może ktoś inny się wypowie :) tylko UC używałem z podobnych.


Obrazek

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Słowiu » wt lip 24, 2012 16:03

Paviarotti pisze:jeszcze raz polerka, nigdy w 100% tego nie zamaskujesz środkami.
wiem wiem ale boję się o lakier bo polerkę robiłem fareklą która ściera dużo mikronów ;/ nie wiedziałem rok temu że to takie g.ó.wienko ;/

Więc teraz szukam czegoś co w dużym stopniu zamaskuje mi te rysy powstałe od pasty.Pytanie tylko czy PB HF czy SwirlX.

Majonez jest bardzo zadowolony z PB HF zresztą ten preparat zbiera same świetne opinie i raczej na niego się skuszę.Doradźcie co jeszcze.

Pavarotti z Blue Velvet jesteś zadowolony? Efekt końcowy porównywalny z Colli? Jak z trwałością?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Paviarotti » wt lip 24, 2012 16:08

Słowiu, a na takie małe ryski nie wystarczyłoby delikatnie tylko przejechać? jakimś padem miękkim. Niech się wypowie ktoś bardziej w temacie :)
Blue Velvet jest do ciemnych lakierów, ale jestem bardziej zadowolony z efektu niż przy Colli.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kapela
VWmaniak
VWmaniak
Posty: 1940
Rejestracja: czw paź 23, 2008 22:43
Lokalizacja: Wrocław/Milicz/Pleszew

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Kapela » wt lip 24, 2012 19:16

Słowiu, ja miałem takie ryski po polerce i uzyłem UC. ładnie sobie poradziło prawie wszystkie ryski zeszły,ale najwarzniejsze ze pozbyłem sie chologramow (prawie bo pod koniec nie miałem siły juz machc padem i dlatego efekt taki) robiłem stronami potem politura i wosk Colli
Colli jak coli plastiki uwalone,ciezko sie polerował.po jednym przejezdzie auto całe zakurzone. a w sobote jak umyłem to auto nadal wygladało jak uwalone. wg.mnie kurz wniknoł w wosk, jak dla mnie dziwne bo auto było czyste, a wszystko robiłem na trawie ...


Obrazek
Zielone....TDi... :weedman: Panie,to nie na polske drogi

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » wt lip 24, 2012 19:45

Słowiu, SwirlX jest słaby więc twoich rys nie usunie, jak już to UC a o PB HF nigdy nie słyszałem, co to jest, możesz rozwinąć?


Obrazek

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Słowiu » wt lip 24, 2012 21:23

miko pisze:o PB HF nigdy nie słyszałem,
chodzi mi o PoorBoys Black Hole :jezor: pomyliłem literki sorki :pub:


DSobra Panowie ostateczne pytanie co kupić Meguiars Ultimate Compound czy Poorboys Black Hole??
Ostatnio zmieniony wt lip 24, 2012 21:58 przez Słowiu, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Kapela
VWmaniak
VWmaniak
Posty: 1940
Rejestracja: czw paź 23, 2008 22:43
Lokalizacja: Wrocław/Milicz/Pleszew

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Kapela » wt lip 24, 2012 21:30

Słowiu,
Słowiu pisze:PoorBoys Black Hole
to politura a nie pasta wiec ona ci tych rys nie usunie tylko troche zamaskuje
ja polecam UC, a po uc mozesz PB BH poleciec i na koniec wosk


Obrazek
Zielone....TDi... :weedman: Panie,to nie na polske drogi

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Słowiu » wt lip 24, 2012 22:08

No ale w opisie piszę że maskuje rysy

http://www.all4auto.pl/poorboys-black-h ... u-p70.html" onclick="window.open(this.href);return false;






...tyle że narazie nikt w 100% się nie wypowiedział na jej temat


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości