[wnętrze] kokpity, plastiki, wszelkiego rodzaju tapicerki

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » pn mar 08, 2010 17:25

Orcio pisze:Nie kupujcie pianki do tapicerki firmy K2
MAAASAKRAA to ma czyscic a nie brudzic
jedynyy plus ladnie pachnie
Najlepiej woogle nie kupować żadnej pianki, tylko jedna zdała egzamin (w miarę) taka amerykańska, do wszystkiego niby, ale to drogie i bez sensu. Najlepszy jest Vanish do dywanów, a jak ktoś ma bardzo brudną to i Vanishem będzie musiał powtórzyc.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 08, 2010 20:36

ja mam taki chytry olan balcerowicza, wypożyczyć w Komfort odkurzacz piorący, kosztyje to zetę za dobę, ale trzeba kuić środek piorący za 50 zl - moja kumpela tyle płaciła - i wykorzystać go do wyprania auta.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » wt mar 09, 2010 12:30

Co do odkurzacza piorącego to może być dobry pomysł.

Widzę że temat się rozwija i oby tak dalej.

Może zna ktoś jakieś sposoby do czyszczenia / nabłyszczania plastików ?
Może jakieś triki z komisów samochodowych ( oni tam każde auto z największego syfu wyprowadzą ).
Raz widziałem w komisie koło mnie jak sprowadzili auto chyba po powodzi. Auto utopione w błocie i w środku też tego kupa. Za parę dni auto stało już na sprzedaż lśniące jak z salonu ( jak oni doprali te fotele itp. to nie mam pojęcia, a na moje pytanie jak to zrobili i czym, to odpowiedział facet : "tajemnica zawodowa" )

[ Dodano: 09 Mar 2010 11:36 ]
Ostatnio kupiłem Turtle Wax Extreme Nano-Tech Cockpit & Bumper.
Dałem za to 36zł i jedyna różnica jaką widzę po użyciu tego środka to może ( albo mi się tak wydaje ) to trochę głębszy czarny kolor. Połysku i innych wymienionych przez producenta rzeczy nie doświadczyłem po jego użyciu, a za taką cenę to powinno się błyszczeć, świecić jak psu .... i do tego samo kurz usuwać.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt mar 09, 2010 12:45

Gawior, ja tylko czekam aż się cieplej zrobi i biorę odkurzacz z komfortu. Przelecę swoje mk3 i Peugeota 206. Chciałem dać do prania w firmach, które się tym zajmują ale 200 zł za auto mnie nie cieszy. Jak bym chciał oba wyprać to 400, pewnie mógłbym szukać własnego odkurzacza.

Tu nieco info o tej usłudze komfortu:
http://www.komfort.pl/uslugi/search/Wyp ... info/id/13

Ja mam w mk2 białe fotele, boczki, kanapę. Prałem je za poprzez rozebranie foteli i pranie samej tapicerki, najpierw w misce, później w pralce, program delikatny. roboty od groma ale efekt dobry. Fotele miałem strasznie brudne.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » wt mar 09, 2010 22:03

Z odkurzaczem dobry pomysł. Tylko czekać aż zrobi się ciepło żeby tapicerka wyschła :D



Awatar użytkownika
Upiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 20:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: Upiter » ndz kwie 18, 2010 13:43

Witam i ja chciałbym się podłączyć do tej dyskusji. Wiecie może czym wyczyścić beżową skórę? Wyczyścić i coś do zabezpieczenia przed niszczeniem, zależy mi aby preparaty nie nabłyszczały skóry tylko aby pozostała matowa.


RED MEXICANA by uPiter

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2755683#2755683

misiek261
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 12:21
Lokalizacja: Sól 2d 34-370Rajcza
Kontakt:

Post autor: misiek261 » ndz kwie 18, 2010 14:51

witam serdecznie wszystkich:)
koledzy sprawdzaliscie juz jak czysci ten odkurzac bo to jest swietny pomysl pytanie czy dziala mam ciemna tapicerke ale poprzedni własciciel o nia nie dbał i ja bym chcial ja doprowadzic wkoncu do blysku napiszcie czy ten odkurzacz wypalił pozdawiam:)



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » ndz kwie 18, 2010 14:57

Do skóry kolego jeżeli chcez uzyskać odpowiedni efekt to musisz wydać trochę kasy. Meguiar's itd. itp.

PODPATRZ TUTAJ.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » ndz kwie 18, 2010 15:39

Czym odświeżyć skórę na kierownicy, bo jak kupiłem auto to była zdjęta skóra ( facet ogołocił auto do "zera" ) i kupiłem całą kierownicę skórzaną, ale ta kiera leżała praktycznie "pod chmurką". Z lewej strony jest trochę przytarta/wytarta, a z jej prawej strony wygląda normalnie ( błyszcząco ). Czy da się i jak, żeby skóra odzyskała chociaż w części swój wygląd i żeby wygląd skóry był w miarę równomierny.



Quest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 23:33
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Quest » ndz kwie 18, 2010 18:13

Jeśli chcesz to robić samodzielnie to tylko Sonax lub Turtle, moim zdaniem dają radę.

Ja natomiast niedługo po kupnie auta oddałem je do profesjonalnego czyszczenia - auto stało 2 dni, zostało kompletnie "wyprane", umyty silnik, z zewnątrz umyte, nawoskowane itp. Polecam, bo sam nigdy nie zrobisz tego tak dokładnie.


Obecny projekt: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=598327

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn kwie 19, 2010 09:20

misiek261, ja jeszcze nie sprawdzałem bo pogoda jest średnia. Ale chciałbym w ciągu 2 tygodni się z tym uporać.



misiek261
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 12:21
Lokalizacja: Sól 2d 34-370Rajcza
Kontakt:

Post autor: misiek261 » pn kwie 19, 2010 17:39

jhosef
to daj kolego znac jak poszło bo wydaje mi sie to bdb rozwiazaniem.



pikus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 18:42
Lokalizacja: Bielsko

plastiki

Post autor: pikus91 » śr kwie 21, 2010 21:45

Dużo miejsca poświęcacie w tym temacie na sposoby regeneracji tapicerki i foteli ale jak dbać o plastiki?



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » czw kwie 22, 2010 08:11

Co do plastików to ostatnio kupiłem/dostałem "Turtle Wax EXTREME NANO-TECH COCKPIT & BUMPER CLEAN & SHINE" - koszt 37zł. Ten środek jest przeznaczony chyba do "nowszych" wnętrz ( tych takich jakby "matowych" plastików ), albo po prostu w moim GTi na miękkiej desce ( nw jakieś tworzywo to jest ) się to nie za bardzo sprawdza. Może trochę bardziej głębszy jest kolor ( głębsza czerń ) i tyle. Połysk jak po przetarciu suchą szmatką z kurzu ( czyli praktycznie żaden, a nazwie produktu widnieje "SHINE" ).
Sam preparat jest jakby mlekowaty i kleją się przez jakiś czas elementy na których był użyty ( ale kurz nie osiada/nie przylega co dziwne, a w dotyku element/plastik jest lepki ).

Od dłuższego czasu "kombinuje" z różnymi preparatami do plastiku. Ostatnio kupiłem w sklepie "Guma+ uszczelka" w sprayu ( czarna puszka ) do uszczelek na zimę. Do tego celu się to nie nadaje, ale za to jak działa na plastiki w aucie. Wypłowiałe elementy od słońca w Peugeocie ( koloru ciemno szarego tapicerka ) przywróciła do bardzo dawnej świetności. Użyty jakieś 2 miesiące temu i dalej plastiki wyglądają świetnie, a golfie to już rewelacyjnie się nadaje do czarnych plastików. Po użyciu boczki wyglądają jakby je "wypastować" na czarno ( nie brudzą - dobrze to sprawdziłem ), a plastiki jakby nowe i czarniusieńkie. Kupiłem jakieś 2 tygodnie temu w sklepie ostatni ten preparat i więcej nie ma.
Facet w sklepie powiedział że będzie, ale jak sezon przymarzania uszczelek się zacznie - zima, więc zostałem tylko 1 szt. ale pełna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości