[zewnątrz] polerowanie lakieru

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: harvard » pn maja 30, 2011 08:53

A czy taka polrka marketowa wogóle się do czegoś nadaje?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: duzy_przemo » pn maja 30, 2011 11:50

Haki pisze:FARECLA G4 ... lub coś z produktów M3 + polerka automatyczna .... :bajer:
Przepraszam za OT:

Poprawiłeś mi humor na cały dzień, :bigok:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: Shmatan » pn maja 30, 2011 17:14

harvard, kątowa tak - dałaby rade.

Jeżeli chcesz robić częcznie to możesz spróbować UC megsa - bardzo silny środek więc na maszynowej trzebaby bardzo uważac, ale ręcznie powinien dać dobry efekt



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: harvard » pn maja 30, 2011 19:26

Shmatan masz na myśli swirl removier? z megsa?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: Haki » pn maja 30, 2011 22:52

duzy_przemo pisze:
Haki pisze:FARECLA G4 ... lub coś z produktów M3 + polerka automatyczna .... :bajer:
Przepraszam za OT:

Poprawiłeś mi humor na cały dzień, :bigok:
Ooooo jak mi się udało :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
logo1024
Star logo
Star logo
Posty: 1630
Rejestracja: śr maja 05, 2010 22:12
Lokalizacja: Rudki TKI

Re: Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: logo1024 » pn maja 30, 2011 23:57

harvard pisze:Duzo czytam na necie o usuwaniu kolistych zarysowań na lakierze takich znanych z myjek szczotkowych. Jedni podaja drogie produkty meaguaer swirl remover, inni zachawalaja t-cut scrach remover inni mówią tylko i wyłącznie polerka. Ryki nie sa głębowie ale wosk koloryzujący z K2 egzaminu nie zadał. Co Wy polecacie aby usuąć z ciemnego granatu koliste rysy. Jaki produkt?
dzieki
Chyba najlepszym sposobem na to jest tzw "korekta lakieru" lakier wygląda jak świeżo po malowaniu, tylko z tego co wiem strasznie dużo z tym zabawy


OEM+ USA 25th Anniversary ==> viewtopic.php?f=89&t=395742

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: harvard » wt maja 31, 2011 08:25

Mleczko sonaxa do regeneracji larkieru + polerka marketowa i zero efektu! Nie polecam tego typu urządzeń chyba że do nanoszenia wosku naprawde super sprawa do polerki nie nie nadaje! Po tym zabiegu zabezpieczyłem woskiem autolanda swoją karoserię i już więcej nić z lakierem robić nei będę. Auto ma jeździć i tyle.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: Shmatan » śr cze 01, 2011 22:48

harvard, SR jest bardzo delikatny - UC jest znacznie mocniejszy i szybciej usunie swirle, ale przy polerce mechanicznej trzeba bardzo uważać więc doradza się go do stosowania ręcznego



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: harvard » czw cze 02, 2011 07:56

@Shmatan
Dzięki tylko rozszyfruj proszę skróty 'SR' oraz 'UC'
dzięki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: rafal0325 » ndz cze 05, 2011 14:30

harvard pisze:@Shmatan
Dzięki tylko rozszyfruj proszę skróty 'SR' oraz 'UC'
dzięki
Może SR to SSR http://www.mrcleaner.pl/index.php?do_search=true" onclick="window.open(this.href);return false;
A tak na marginesie tez bede próbował zlikwidowac z lakieru tak zwane "swirle"
Bede chyba używał Poor Boys SSR 2.5 ewentualnie SSR3(najbardziej agresywna) ,na koniec SSR 1 (wykańczają) do usunięcia matowego efektu po wstępnym polerowaniu.
No i oczywiście przed polerowaniem bedzie glinkowanie.
Jeszcze nie wiem czy dam rade to ręcznie usunąć,ale mam nadzieje ze sprzedawca w tym sklepie udzieli mi jakieś rady.

Shamatan takie masz te rysy?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: harvard » ndz cze 05, 2011 16:02

Takie rysy to ja właśnie mam. Powiem że po ręcznym pojechaniu, jednokrotnym wprawdzie, potem politura autolandu ręcznie i na koniec wosk autolandu i powiem że efekt super w porównaniu do poprzedniego stanu - jednak swirle jeszcze widać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: Shmatan » pn cze 06, 2011 07:56

rafal0325, troche mniejsze ;) na jasnych lakierach mniej to widać ;)

harvard, sr - swirl remover, uc - ultimate compound



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: harvard » pt cze 10, 2011 06:41

Panowie jestem po amatorskiej polerce. Kolega mi pomógł miał polerkę obrotową 6 zakresową.
umyłem auto a wcześniej nabyłem twardą gąbkę 18cm z takimi 'cyckami' wystającymi. Koleś który pomagał przy polerowaniu zachwalał (sprzedawca równiez) taką właśnie gąbkę. Po pracy pod garażem i 3 piwka.
Użyłem jako środka polerskiego Sonax do regeneracji lakieru. Nakładałem na lakier - suchy lakiej. lekko wyschło i polerowaliśmy. Obroty zakres 4 to wychodzi jakieś 2100 obrotów. Efekt znakomity. Nie wszystkie rysy zniknęły, jednak jako że jesteśmy amatorami baliśmy się zwiększać obroty. I tutaj kolejny surprise, koleś w sklepiej z lakierami mówił że gąbka z tymi tz. 'cyckami' nie pozostawia kolistych zarysowań. No i albo miał rację albo mleczko sonax ich nie pozostawia. W każdym razie koliste zarysowania zniknęły. Auto nabrało ciemniejszego koloru (granat metalik) wyglądało znacznie lepiej. Polerowanie ledwie 3 godziny więc nie tak źle. Dach musieliśmy 2 razu z racji Lekkiego ucisku polerki. Po wszystkim dobre wytarcie i wosk autolandu. Efekt robi wrażenie. Nie jest to efekt uzyskanu u lakiernika jednak za sonaxa 20zl i 15zl za gąbkę daje 35zł no plus kilka piwek.
Powiem wszystkim którzy zachwalają ręczne polerowanie pastą tempo czy innymi podobnymi środkami. Nie róbcie tego bo można narobić więcej szkody. Chciałem polerować ponieważ ręcznie tempo lekkościerną polerowałem i rysy pojawiały się na każdym elemencie o wszelakich różnych kształtach. Później użyłem takiego niemieckiego preparatu w czerwonej butelce do regeneracji lakieru i lipa. Rysy nowe na aucie. Dlatego lepiej pożyczyć polerkę zrobić łagodniejszym preparatem polerkę na niezbyt wysokich obrotach (do 2100) potem politura i wosk. Ominąłem politurę ponieważ nie miałem jej pod ręką.

dzięki za wszelkie rady.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: rafal0325 » sob cze 11, 2011 00:23

Ja zakupiłem do polerki:
1.Poor Boys SSR 2.5
2.Poorboy's SSR 1.0 -delikatna pasta wykańczająca
3.Wosk Meguiar's Deep Crystal Step 3 - Carnauba Wax
4.Glinka
Te pasty nadają się do polerki recznej i mechanicznej z naciskiem na polerke mechaniczną.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości