[zewnątrz] mycie auta

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peres92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 12, 2013 23:54

Re: myjka cinieniowa

Post autor: peres92 » sob cze 01, 2013 23:09

będę szukał tego co polecaliście.
czarekcw pisze:
peres92 pisze:wiec w piątek dostałem od mojej przyszłej zony karchera k2
Chciałbym mieć taką kobietę, która robiłaby mi prezenty związane z motoryzacją :bigok:
a co leprze ciągle krzyczy żeby gwint jeszcze skręcić w dol! i sama wyszukuje kiedy zloty itp hehe



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: myjka cinieniowa

Post autor: Shmatan » ndz cze 02, 2013 09:04

maj0nez pisze:a np VP Advanced Neutral Snow Foam ??
ładnie się pieni, nic nie domywa.
peres92 pisze:a chemie jaka polecacie?
przecież Ci napisałem



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

myjka cinieniowa

Post autor: maj0nez » ndz cze 02, 2013 10:16

Mi kończy się piana z Bilt hamblera nie polecam też nic nie domywa i będę coś zamawiał z piany czytałem na KA że coś z VP warto kupić?


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: karol2010 » ndz cze 02, 2013 13:47

A ja polecam chemię do mycia auta firmy tenzi. Osobiście na co dzień używam tenzi specjal do mycia past polerskich z auta. i gdyby nie ten środek to byłaby tragedia zeby to wszystko domyć. Tenzi specjal genialnie myje tez silniki. Jest to koncentrat który odpowiednią ilośc trzeba rozrobić z wodą a następnie nanieść opryskiwaczem, po czym spłukać myjką. A co do pian aktywnych tenzi też ma dobre pracowałem na myjni na tych pianach i bardzo dobrze skuktowały. A pozatym nie oszykujmy się jak gabką nie ruszysz brudu to nie umyjesz dobrze auta.

aktual

podaje namiary na środek którym myje auta http://allegro.pl/tenzi-super-green-spe ... 85026.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony ndz cze 02, 2013 14:59 przez karol2010, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Odp: Re: myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: maj0nez » ndz cze 02, 2013 14:12

karol2010 pisze:A ja polecam chemię do mycia auta firmy tenzi. Osobiście na co dzień używam tenzi specjal do mycia past polerskich z auta. i gdyby nie ten środek to byłaby tragedia zeby to wszystko domyć. Tenzi specjal genialnie myje tez silniki. Jest to koncentrat który odpowiednią ilośc trzeba rozrobić z wodą a następnie nanieść opryskiwaczem, po czym spłukać myjką. A co do pian aktywnych tenzi też ma dobre pracowałem na myjni na tych pianach i bardzo dobrze skuktowały. A pozatym nie oszykujmy się jak gabką nie ruszysz brudu to nie umyjesz dobrze auta.
Super widzę jesteś dobrze obeznany w temacie, jeszcze jak byś napisał co i jak jakie proporcje? Jakiej gąbki używasz?


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: karol2010 » ndz cze 02, 2013 14:36

A co do proporcji to są ustalane przy każdym aucie. Bo trzeba uważać z tą chemia na wszelkiego rodzaju chromy , polerowane metale itd. Na lakiery stare jak np akryl jednowartswowy to wcale tym nie można myć. Ale ogólnie można przyjąć , że dajemy na 2 litrowy opryskiwacz coś ok 1 szklanki stołowej. Lub można zrobić troche lżejszą i taką bym proponował na poczatku. Na mycie silnika , alufelg ktre są zarośnięte i mają ory lakier można dać koncentrat. A co do gabki Kupiłem w tym miesiącu na spejalnym stoisku z chemią samochodową i wybierałem ją na zasadzie dotyku. wydaje mi się ze mam tą samą http://allegro.pl/profesjonalna-gabka-s ... 58928.html" onclick="window.open(this.href);return false; myje nią po każdym polerowaniu auta i jestem bardzo zadowolony. A co do rozrabiania wszystkich pian i innych środków tenzi wszystko jest napisane na opakowaniu.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: maj0nez » pn cze 03, 2013 07:51

karol2010 ja kupiłem taką i widzę że przepłaciłem :-(
http://showcarshine.pl/mycie/365-sonus- ... mycie.html


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: Shmatan » pn cze 03, 2013 08:48

karol2010 pisze:Ale ogólnie można przyjąć , że dajemy na 2 litrowy opryskiwacz coś ok 1 szklanki stołowej.
Ta - super sposób odmierzania - kto by się przejmował dokładnymi proporcjami przy środkach o ph 1 lub 14 :hmm:
karol2010 pisze:A pozatym nie oszykujmy się jak gabką nie ruszysz brudu to nie umyjesz dobrze auta.
karol2010 pisze:myje nią po każdym polerowaniu auta i jestem bardzo zadowolony.
Ta - nie ma to jak po korekcie lakieru rysować go gąbką :bigok:
karol2010 pisze:Osobiście na co dzień używam tenzi specjal do mycia past polerskich z auta.
Ta - bo przecież pracować na odpowiedniej (małej) ilości pasty zabezpieczając plastikowe elementy to się nie da :rotfl:


Kolego karol2010, odpuść sobie



Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: karol2010 » pn cze 03, 2013 10:48

Shmatan, Kolego po 1 na opakowaniu masz dokładne proporcje ja to odmierzam miarką która wymierzył mój szef. Po 1 Jeśli uważasz ze farecla g3 nie pochlapiesz elementu używając odpowiedniej ilości pasty i nie wejdzie ci ona we wszystkie ranty załamania i zakamarki to życze powodzenia. Nawet używając systemu 3m na sucho zawsze wpadnie ci w ranty i gwarantuje ci nie domyjesz tego. To czym może powietrzem umyjesz auto po polerce?? Po pierwsze jeśli gabką jest czysta i nie szorujesz nią nie wiem jak to auto nie powinno się porysować o ile :
- gabka nie jest brudna
- nie posiadasz lakieru typu subaru czarny aktyl
- nie wycierasz auta jakimiś smatami.

Apropo jeśli masz nawet taką gąbkę jak kolega kupił wyżej to na czarnym aktylu i tak się porysuje bo wpadnie w to jakieś kupa i lakier będzie porysowany.

Kolego zanim zaczniesz się wymądzać na forum dowiedz się co nie co o tym o czym piszesz bo ewidentnie nie masz o tym pojęcia.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: maj0nez » pn cze 03, 2013 10:58

karol2010 pisze:Shmatan, Kolego po 1 na opakowaniu masz dokładne proporcje ja to odmierzam miarką która wymierzył mój szef. Po 1 Jeśli uważasz ze farecla g3 nie pochlapiesz elementu używając odpowiedniej ilości pasty i nie wejdzie ci ona we wszystkie ranty załamania i zakamarki to życze powodzenia. Nawet używając systemu 3m na sucho zawsze wpadnie ci w ranty i gwarantuje ci nie domyjesz tego. To czym może powietrzem umyjesz auto po polerce?? Po pierwsze jeśli gabką jest czysta i nie szorujesz nią nie wiem jak to auto nie powinno się porysować o ile :
- gabka nie jest brudna
- nie posiadasz lakieru typu subaru czarny aktyl
- nie wycierasz auta jakimiś smatami.

Apropo jeśli masz nawet taką gąbkę jak kolega kupił wyżej to na czarnym aktylu i tak się porysuje bo wpadnie w to jakieś kupa i lakier będzie porysowany.

Kolego zanim zaczniesz się wymądzać na forum dowiedz się co nie co o tym o czym piszesz bo ewidentnie nie masz o tym pojęcia.
Pierwsza strona FAQ:
viewtopic.php?f=175&t=442484
Standardowa gąbka :
Obrazek

zaś w taki sposób wnikają one w strukturę z mikrofibry lub wełny :

Obrazek

Poczytaj kolego troszkę i później zacznij szerzyć swoje racyje, a później śmieją się z nas na innych forach.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: karol2010 » pn cze 03, 2013 11:02

Dla mnie to są poradniki pseudo car - detailerów którzy zbijają kase na tym , że ktoś jest łatwo wierny.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: maj0nez » pn cze 03, 2013 11:08

karol2010 pisze:Dla mnie to są poradniki pseudo car - detailerów którzy zbijają kase na tym , że ktoś jest łatwo wierny.
W sumie to masz racje.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

myjka cinieniowa / pianownica

Post autor: karol2010 » pn cze 03, 2013 16:00

podam prosty przykład bo kolega wyżej twierdzi , że gąbka rysuje. jeśli masz czystą wode , samochód w pastach polerskich auto czyste bo przed polerowaniem myte wiec jaki piach?? A gąbkę po każdym myciu auta wrzucam do pralki i się pierze z ciuchami normalnie. Jakby się nie dbało o auto to i tak się porysuje. Wystarczy zastanowić się nad istotą nakładania wosku czy innych preperatuów wcieranych - wystarczy tylko pyłek i rysa już jest. Dodam tylko ze pracuje na mikrofibrach firmy 3m więc aby nie było zażutów ze rysuje mikrofibrą która co jakiś czas jest nowa i która po 2 krotnym użyciu znajduje się w pralce. Zrobiłem już setki aut w swoim życiu i jednego i jestem pewien , że dużo środków na rynku oraz przedmiotów wytworzonych jest tylko po to aby nabijać kasę.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
gentlemann
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: pn paź 15, 2012 18:10
Lokalizacja: Słupsk

Czyszczenie mocno zabrudzonych felg

Post autor: gentlemann » pn cze 03, 2013 16:14

a zejdą nawet kropki od asfaltu ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości