Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: feniks » pt sty 11, 2013 10:26

yatering pisze:i do skory:
Meguiars Gold Class Leather Conditioner
Race Glaze Leather Cleanse - Cleaner 250 ml
z opinii innych wziełem zestawik Gliptone - podobno lepszejszy (pogoda na razie, niepozwoliła mi na sprawdzenie ze wzgl. na czas schnięcia) może ktoś inny się jeszcze wypowie :bigok:
konradek pisze:Cleaner-dobry pod FK jest Duragloss 652
dobry, szczególnie przy zmatowionych lakierach, ręcznie - małymi(max50X50cm) kawałkami radzę lecieć i wtedy idzie dość "lekko"
(pierwszy raz latem użyłem, niby w cieniu ale 26'C było i troszkę się spociłem, szególnie jak pierwszy element cały pokryłem :kac: )


Obrazek

Awatar użytkownika
yatering
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 543
Rejestracja: sob maja 03, 2008 18:18
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: yatering » pt sty 11, 2013 13:01

konradek pisze:Nie chce promować sklepu, ale ja kupowałem kosmetyki na showcarshine.pl i zamawiajac w pt i w tym dniu przelewajac pieniadze(zwykła przesylka) byly juz w pon rano, więc wg mnie ekspresowo!

Polecic Ci moge:

-SHINY GARAGE CAR WASH
-Glinke-VALETpro YELLOW CLAY BAR
-Cleaner-dobry pod FK jest Duragloss 652
-Wosk FK 1000p
-Do srodka PB Natural Look jest dobrym środkiem

A do skór Ci nie doradze :)

Poza tym, woskiem i glinką wypolerować auta się nie da. Jeśli chcesz pozbyć się jakiś drobnych rys ręcznie to kup jeszcze UC Meguiar's i do tego aplikator tri-color i powinno Cię to ucieszyc :bigok:
wszystko znalazlem- ale ni emoge sie doszukac tego "UC Meguiar's" co to jest?


Obrazek

_________
mk2 1,8 CL => mk3 1,8GT => mk4 1,9TDI =>Renault Scenic 2,0 DCI

Awatar użytkownika
Kondzio
Forum Master
Forum Master
Posty: 1543
Rejestracja: sob maja 15, 2010 21:54
Lokalizacja: Góra

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Kondzio » pt sty 11, 2013 13:31

yatering pisze:wszystko znalazlem- ale ni emoge sie doszukac tego "UC Meguiar's" co to jest?
MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND :pub:


mkIII: viewtopic.php?f=88&t=460254&p=5542641#p5542641" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV: viewtopic.php?f=89&t=563488" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yatering
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 543
Rejestracja: sob maja 03, 2008 18:18
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: yatering » pt sty 11, 2013 13:52

podziekowal :pub: - wyszlo mi w sumie prawie 440zł....uhhhh :panna:


Obrazek

_________
mk2 1,8 CL => mk3 1,8GT => mk4 1,9TDI =>Renault Scenic 2,0 DCI

Awatar użytkownika
Kondzio
Forum Master
Forum Master
Posty: 1543
Rejestracja: sob maja 15, 2010 21:54
Lokalizacja: Góra

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Kondzio » pt sty 11, 2013 14:53

yatering pisze:wyszlo mi w sumie prawie 440zł
No niestety :)
Zobaczysz też, że to wciąga :bigok:


mkIII: viewtopic.php?f=88&t=460254&p=5542641#p5542641" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV: viewtopic.php?f=89&t=563488" onclick="window.open(this.href);return false;

MK_TRE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:50
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: MK_TRE » sob sty 12, 2013 22:26

Siemka mam pytanko odnosnie takiego zestawu Megsa co myslicie da rade ladnie ogarnac ladnie lakier ktory nie jest jakos tam styrany bardzo
poczatek szampon megsa i glinka Valet pro dalej:
1.Ultimate Compound
2.SwirlX
3.Ultimate Polish
4Gold class carnabua plus premium badz coli 476 co lepsze co czarnego bedzie
o recznikach aplikatorach fibrach itp nie bede sie wysmetnial rzecz wiadoma zestaw bedzie ok czy :ass:


mk_tre

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » sob sty 12, 2013 22:41

MK_TRE, weź samo UC a zamiast SwirlX i UP weź lekko ścierny cleaner albo AIO - wg mnie mniej się namęczysz a efekt będzie równie dobry :)
dla przykładu możesz wziąć Cherry Glaze AIO, Dodo Lime Prime lub Achilles Prep Valet Pro - będziesz Pan zadowolony :bigok:
Z wosków zależy co lubisz jeśli trwały i twarda hybryda to Megs #16 wrócił a to dobra opcja cena/jakość/trwałość :food:
Jeśli wolisz wosk w płynie to dobra opcja to sealant Duragloss #111
Wybór należy do Ciebie :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Kondzio
Forum Master
Forum Master
Posty: 1543
Rejestracja: sob maja 15, 2010 21:54
Lokalizacja: Góra

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Kondzio » sob sty 12, 2013 22:44

A ja zamiast Coli 476 wybrałem FK1000P. Cena podobna, FK dużo więcej i można go używać na felgi czy tłumik :bigok:


mkIII: viewtopic.php?f=88&t=460254&p=5542641#p5542641" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV: viewtopic.php?f=89&t=563488" onclick="window.open(this.href);return false;

MK_TRE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:50
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: MK_TRE » ndz sty 13, 2013 09:42

miko pisze:MK_TRE, weź samo UC a zamiast SwirlX i UP weź lekko ścierny cleaner albo AIO - wg mnie mniej się namęczysz a efekt będzie równie dobry :)
dla przykładu możesz wziąć Cherry Glaze AIO, Dodo Lime Prime lub Achilles Prep Valet Pro - będziesz Pan zadowolony :bigok:
Z wosków zależy co lubisz jeśli trwały i twarda hybryda to Megs #16 wrócił a to dobra opcja cena/jakość/trwałość :food:
Jeśli wolisz wosk w płynie to dobra opcja to sealant Duragloss #111
Wybór należy do Ciebie :bigok:
Czyli zestaw wygladalby tak
UC Megsa
zdecydowalem sie na Dodo Lime Prime jest lekko scierny usuwa hologramy da sobie z nimi rade chyba z tego co wyczytalem i na koniec wosk
tylko mam pytanie takie czy po uzyciu dodo lime prime moge rzucic jakis czysty glaze i dopiero wosk czy to juz zbedny temat ????


mk_tre

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » ndz sty 13, 2013 10:58

Glaze przy ciemnych kolorach lakieru fajnie podkręca głębię i warto go stosować, szczególnie latem ale trzeba pamiętać, że osłabia wosk.
Podsumowując można po cleanerze dać glaze i dopiero wosk ale kosztem trwałości :D


Obrazek

MK_TRE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:50
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: MK_TRE » ndz sty 13, 2013 11:24

No wlasnie kolorek czarny i zalezy mi na glebi koloru ale moim dotychczasowym zapalem do pucowania itp auta to moglbym je co tydzien woskowac czyli zestaw jest musze przemyslec jeszcze sprawe wosku


mk_tre

maciek89wrc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 11:47
Lokalizacja: wrocław / kotlina kłodzka

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: maciek89wrc » ndz sty 13, 2013 13:59

Osobiście polecam zamiast cleanera Dodo + glaze (np PB black hole) dać od razu w jednym AIO Cherry Glaze. sam go używam na LC9Z w golfie i moim zdaniem robi robotę, a jednocześnie jest to i cleaner i glaze więc odpada Ci kupowanie dwóch różnych produktów. Ja na Cherrego kładę Colli 476 i jest super. Tylko fakt że zanim nałożę wosk to czekam jakieś 2-3 godziny żeby AIO się dobrze "związał" z lakierem bo inaczej trwałość jest bardzo kiepska ( o czym się przekonałem). Ogólnie polecam Cherry Glaze zamiast cleanera dodo i osobno galze, chyba że Cię stać na takie rarytasy i masz czas aby to kłaść osobno na auto.
Odpowiadając na Twoje pytanie - po glaze zawsze warto dać wosk. Z tego co pamiętam to sam Cherry Glaze u kolegi Bio trzymał się na aucie ok. 3 tyg. a kładąc na niego wosk na pewno przedłużysz jego efekt (o ile odczekasz pomiędzy aplikacjami tak jak napisałem wyżej) i jeszcze podbijesz look na aucie. Pamiętaj aby przed UC dobrze oczyścić lakier: Tar&glue remover + glinka + ironx (lub jego tańsze odmiany). Po tym jedziesz z UC na niego glaze/cleaner +glaze i na koniec wosk. Jak zastosujesz wszystko jak trzeba i położysz wosk FK to na jakieś 3 miechy masz spokój. Warto się zaopatrzyć też w jakiś QD. Ja mam Duragloss 921 i na Collim naprawdę daje radę i zdecydowanie przedłuża jego życie.


PozdraWViam.



MK_TRE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:50
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: MK_TRE » ndz sty 13, 2013 14:21

maciek89wrc, po uzyciu UC Megsa dawac Cherrego i wosk no ok cherry jest tak samo cleanerem ze daje rade ewentualnym hologramom bo tego chce na czarnym uniknac a nie chcialbym ich wypelnic tylko sie pozbyc kurcze mam metlik lekki
z czasem by sie dalo rade gorzej z $$$no ale czego sie nie robi dla kochanej fury piesci jak kobiete :D


mk_tre

maciek89wrc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 11:47
Lokalizacja: wrocław / kotlina kłodzka

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: maciek89wrc » ndz sty 13, 2013 14:26

Tak dokładnie Cherry jest również lekkościerny (jak cleaner Dodo) także hologramy będziesz miał z głowy. Poza tym wcześniej jedziesz z UC także jak jakieś masz to je usuniesz a przy odrobinie chęci nowych hologramów nie zrobisz także luzik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości