[zewnątrz] polerowanie lakieru

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
KuRcZaKjaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 20:42

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: KuRcZaKjaS » czw sty 03, 2013 17:32

Panowie mam pytanie odnośnie maszyny do polerowania. Ojciec kupił szlifierkę rotacyjną z głowicą na rzep do tego regulacja obrotów. Jednak najniższe obroty to 4000 więc z tego co widzę po polerkach na allegro to sporo. Pytanie moje czy da się tym coś wyczarować. Nie musi to być ideał ale tez nie chcę lakieru przegrzać. Lakier mam w fatalnym stanie i każdy zabieg przy nim będzie na plus. Proszę o porady co do sposobu polerowania, jakie preparaty polecacie, no i dodam że chcę to wszytko zrobić zestawem gąbek z Obi. widziałem taki za 50 zł 2 gąbki o różnej twardości i baranek.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: Shmatan » czw sty 03, 2013 18:45

KuRcZaKjaS, 4000obr^-1 to znacznie za dużo (powiedzmy jeszcze od 1000 to by było akceptowalnie chociaż nie idealnie), 2 gąbki to też w większości przypadków za mało (potrzebujesz 3 twardości w dwóch rozmiarach czyli 6szt.) a za baranka (tzn futro) nie ma się co brać bez doświadczenia i poważnych uszkodzeń lakieru.

Jeżeli chcesz zrobić to po kosztach, to:
-najtańsza polerka eurotec - będzie ciężko, ale poradzisz (koszt ok 130zł)
-pady flexipads cutting, polishing, finishing w dwóch średnicach 80 i 135 (ok 115zł)
-2x backing plate pod te pady (124zł)
-pasty menzerna fg500 i ff3000 po 250ml (ok 80zł)
-ipa (kilka zł)

Później do zmiany maszyna i masz całkiem konkretny zestaw



KuRcZaKjaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 20:42

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: KuRcZaKjaS » pt sty 04, 2013 16:45

Nie no to lipa.Z tego co mi tu wyliczyłaś to wychodzi ponad 400zł. To nie lepij oddać do zakłądu. naprawe nie da rady nic ta maszyną i faracela 3g :bajer: wiem że [pewnie za mocna ale mi chodzi tylko o lekki efekt. To auto nie ma takiego lakieru żeby w niego inwestować tyle kasy. nie mniej dzięki za odpowieć.



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: Salwinek91 » pt sty 04, 2013 20:50

KuRcZaKjaS, jak nie chcesz inwestować to TEMPO sobie przeleć samochód, napewno będziesz bardzo zadowolony a efekt i tak będzie do :ass: Nie chcesz wydawać kasy, to jak chcesz to zrobić? Napewno oszczędzając nie zrobisz tego dobrze. Mam takiego znajomego co jeździ polerować samochód TEMPO po 60zł raz na 3 miesiące a do mnie nie przyjedzie żeby zrobić mu jak należy. A później się zastanawia jak to możliwe że samochody które wychodzą ode mnie wyglądają po roku tak samo dobrze a jego po 3 miesiącach już nie. :banghead: Powiem ci tak, albo nie oszczędzaj i kup sobie wszystko jak należy i zrób pożądnie sobie auto albo oddaj samochód komuś żeby ci zrobił a nie będziesz musiał wydać tyle kasy na wszystkie rzeczy.


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

KuRcZaKjaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 20:42

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: KuRcZaKjaS » pt sty 04, 2013 21:03

No myślałem ze mam jakieś szanse na zrobie nie tego tą maszyną. Po tym jak zostało mi wyliczone ile kasy to pochłonie, jasnym dla mnie jest oddanie auta do zakładu na 3 stopniową polerkę za 300 zł. Jednak mam lakier katastrofalny i pewnie każdy mi powie że lepiej polakierować całe ale mnie nie stać na to. I z tąd moje pytanie o polerkę. Planuje samemu polakierować elementy w domu i potem coś podziałać tą maszyna.

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy lakierujemy auto miejscami to widać miejsca odcięcia starego lakieru i nowego. Czym to usunąć tak żeby możliwie się zgrało no i czy poleruje się to przed klerem czy po.



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: Salwinek91 » pt sty 04, 2013 21:54

Tą maszyną co napisałeś to wiele nie zdziałasz. Nawet osoba robiąca to zawodowo (profesjonalnie) nie chciałaby się nawet dotknąć do lakieru z takimi obrotami. Chwila nieuwagi i lakier przypalony. Więc na pewno odradzam ci ten pomysł. Samochód ten co masz w profilu?? Wrzuć jakieś fotki, zobaczymy czy da się coś z tym zrobić. ;)


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Odp: Re: [zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: maj0nez » pt sty 04, 2013 21:55

KuRcZaKjaS pisze:No myślałem ze mam jakieś szanse na zrobie nie tego tą maszyną. Po tym jak zostało mi wyliczone ile kasy to pochłonie, jasnym dla mnie jest oddanie auta do zakładu na 3 stopniową polerkę za 300 zł. Jednak mam lakier katastrofalny i pewnie każdy mi powie że lepiej polakierować całe ale mnie nie stać na to. I z tąd moje pytanie o polerkę. Planuje samemu polakierować elementy w domu i potem coś podziałać tą maszyna.

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy lakierujemy auto miejscami to widać miejsca odcięcia starego lakieru i nowego. Czym to usunąć tak żeby możliwie się zgrało no i czy poleruje się to przed klerem czy po.
Ty masz takie przemyślenia i pytania na które ludzie uczą się kilka a nawet więcej lat są w swoim zawodzie, to są lata praktyki żeby to robić. O jaki kler Ci chodzi duchowny czy jeszcze jakiś inny.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: Bio » sob sty 05, 2013 02:06

KuRcZaKjaS pisze:3 stopniową polerkę za 300 zł
jedź jedź :popcorn:


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: Shmatan » sob sty 05, 2013 13:59

KuRcZaKjaS pisze:oddanie auta do zakładu na 3 stopniową polerkę za 300 zł.
Nikt Ci nie zrobi korekty za 300zł - co najwyżej przejedzie g3 na futrze i g10 na gąbce ;] Pamiętaj że korekta to nie tylko polerowanie - samochód trzeba do korekty odpowiednio przygotować, a później też zabezpieczyć.

Jak patrzy się na ceny wszystkich zabawek to fakt - wychodzi tego dużo, ale możesz koszta zbić spokojnie o połowę jeżeli poszukać używek lub odlewek, a nawet zarobić na temacie jeżeli troche ogarniesz temat i zrobisz kilka samochodów w celach zarobkowych czy też odsprzedasz po zakończonej robocie pozostałości



Awatar użytkownika
Cineek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 20, 2007 19:46
Lokalizacja: VWielkopolska

Białe odpryski po polerce. Jestem załamany...

Post autor: Cineek » sob sty 05, 2013 14:31

Witam, oddałem autko do lakiernika, miałem zderzak do pomalowania, przy okazji kazałem autko przepolerować. Wiadomo auto u niego stało przykurzone, przyjechałem do domu, umyłem wszystko ładnie pięknie, a tu cała maska w kropki i lewy błotnik... Dodam że tego nie było przedtem. Lakiernik umywa ręce, sądząc że tak się dzieje, że pasta powchodziła w pory i stąd te białe kropki, na moje są to odpryski, w ogóle maska jest strasznie zniszczona przez polerkę, powiedziałbym że wygląda jeszcze gorzej niż przed :( Wstyd mi jeździć taką bryczką, bo jest czarny metalik, a te białe odpryski rzucają się z kilometra.
Czy to rzeczywiście zejdzie po 3/4 myciach? Inaczej sobie wyobrażałem polerkę... :?



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Białe odpryski po polerce. Jestem załamany...

Post autor: Salwinek91 » sob sty 05, 2013 14:48

A kto przy zdrowych zmysłach każe lakiernikowi polerować lakier?? Przecież powszechnie wiadomo że lakiernicy to są papraki w dziedzinie polerowania. Może nie wszyscy, zdarzają się wyjątki ale bardzo rzadko. To co powiedział że są to odpryski zapewne miał racje. Nie widziałeś tego wcześniej bo lakier jeszcze jako tako w tych miejscach się trzymał, a jak przeleciał to polerką to powchodziła pasta w te miejsca po kamieniach. Owszem zejdzie to po myciu, ale czy po 4 to nie odpowiem ci. Ja jak to robię i gdzieś w szczelinach znajdzie się pasta to bardzo dokładnie to czyszczę przed oddaniem samochodu klientowi. Weź jakieś apc w mocniejszym stężeniu i spróbuj wczyścić te miejsca delikatnie żeby nie porysować lakieru. Chyba że nie posiadasz APC to może być ostatecznie jakiś ludwik albo coś takiego do co odtłuszcza.


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

KuRcZaKjaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 20:42

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: KuRcZaKjaS » sob sty 05, 2013 17:06

dobra jutro zrobię fotki w czym problem. A co do kleru to chodziło mi o lakier bezbarwny



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

[zewnątrz] polerowanie lakieru

Post autor: Paviarotti » sob sty 05, 2013 17:46

KuRcZaKjaS, chyba klar


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Białe odpryski po polerce. Jestem załamany...

Post autor: Shmatan » sob sty 05, 2013 18:12

Salwinek91 pisze:A kto przy zdrowych zmysłach każe lakiernikowi polerować lakier?
i tyle w temacie.

Resztki pasty z zakamarków domywaj IPA lub ciśnieniówką na gorącą wodę, z plastików zejdą posmarowane masłem orzechowym. A następnym razem oddaj samochód "do przepolerowania" komuś kto ogarnia temat - wszelkiej maści "lakierników-polermanów" można rozpoznać po minucie rozmowy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości