[zewnątrz] mycie auta

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ogoniasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1223
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 22:10
Lokalizacja: Lublin

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: Ogoniasty » ndz paź 21, 2012 00:21

Kojarzy ktoś firmę "MojeAuto" ? Mają dużo rzeczy co do kosmetyki auta i nie wiem czy się nie skusić.


Obrazek

jagr14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: śr maja 24, 2006 09:21
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: jagr14 » ndz paź 21, 2012 15:13

wiem , że preparat do mycia silnika zostawia biały nalot tak samo jak preparat do felg



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: Shmatan » ndz paź 21, 2012 18:57

Ogoniasty, zwykła marketowa tandeta



Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: ktm950 » ndz paź 21, 2012 19:09

Ogoniasty, jeżeli szukasz czegoś w miarę taniego do odświeżenia lakieru, to mogę polecić mleczko do regeneracji lakieru SONAXa:

Obrazek

Był to I środek jaki kupiłem do ogarnięcia lakieru i naprawdę udało mu się fajnie ożywić lakier. A na czerwonym akrylu, to już w ogóle działał cuda :-) Fajnie nadaje głębi, trochę maskuje rysy.
Szczerze mówiąc po UC nie zauważyłem drastycznych zmian względem Sonaxa.

konrad141,
Ja zaczynałem od Sonaxów, UC i tak jak pisze Paviarotti, wciąż mam niedosyt :grin:
Kup teraz Sonaxa, odśwież na zimę sobie lakier, wosk też może być Sonaxa (z mojego doświadczenia spokojnie wytrzyma 2 miesiące) lub od razu Colli 476 i zbieraj kasę na polerkę, pady i pasty.
Kupując od razu maszynę - zaoszczędzisz sporo kasy po drodze. do idealnego lakieru :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Re: [zewnątrz] mycie auta

Post autor: konrad141 » wt paź 23, 2012 00:27

ktm950 pisze: konrad141,
Ja zaczynałem od Sonaxów, UC i tak jak pisze Paviarotti, wciąż mam niedosyt :grin:
Kup teraz Sonaxa, odśwież na zimę sobie lakier, wosk też może być Sonaxa (z mojego doświadczenia spokojnie wytrzyma 2 miesiące) lub od razu Colli 476 i zbieraj kasę na polerkę, pady i pasty.
Kupując od razu maszynę - zaoszczędzisz sporo kasy po drodze. do idealnego lakieru :pub:

Więc paste-wosk sonaxa mam , nie powiem fajnie się trzyma na dachu BMW juz kawałek czasu tak na odświeżenie lakieru żeby coś tam było widać wystarczy, miałem teraz troche na głowie ale polerkę sobie kupie i ogarnę pasty , dziś kupiłem myjkę cisnieniową + odkurzacz sucho/mokro w sumie miała na początku być polerka ale wyszło jak wyszło :helm: , następne zakupy Silverline :okej:

PS. Jak ktoś szuka myjki i odkurzacza to w Leroy Merlin , polecam ceny w CH Targówek w wwa są niższe niż na stronie ich i biją allegro.


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

sebba75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 07, 2010 23:04
Lokalizacja: Nieborów
Kontakt:

Re: Jak usunąć kropki od asfaltu

Post autor: sebba75 » sob lis 17, 2012 16:37

barteKKK03 pisze:Czyli to jest dokładnie to samo co w tej butelce?
Obrazek
To jest to samo , tyle ze od dawna nie sciagamy juz w opakowaniach fabrycznych ze wzgledu na cene



dante32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 29, 2012 22:02

Re: Jak usunąć kropki od asfaltu

Post autor: dante32 » ndz lis 18, 2012 23:27

maj0nez pisze:
adam232 pisze:Osobiście do tego używałem PB95. Schodzi idealnie.
Poco używać czegoś takiego jak jest rewelacyjny co koledzy wcześniej napisali "Valetpro Citrus Tar & Glue Remover" starsi wyjadacze proponują posmarować masłem i widziałem na własne oczy też pomaga.
Oho ho dobre dobre, muszę to mojemu huhającemu na swoje Mitsubishi koledze polecic :)



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Odp: Re: Jak usunąć kropki od asfaltu

Post autor: maj0nez » pn lis 19, 2012 07:20

dante32 pisze:
maj0nez pisze:
adam232 pisze:Osobiście do tego używałem PB95. Schodzi idealnie.
Poco używać czegoś takiego jak jest rewelacyjny co koledzy wcześniej napisali "Valetpro Citrus Tar & Glue Remover" starsi wyjadacze proponują posmarować masłem i widziałem na własne oczy też pomaga.
Oho ho dobre dobre, muszę to mojemu huhającemu na swoje Mitsubishi koledze polecic :)
A ostatnio byłem w warsztacie gdzie moje mk1 stało i zabrałem ze sobą tego VP T&G R, to jeden kolega był w szoku że tak schodzi asfalt z karoseri. Mówił, że tego yo nawet nitro nie bierze a po tym tak ładnie spływa :-)

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
luciusdz
VW4EVER
VW4EVER
Posty: 1370
Rejestracja: wt sty 19, 2010 22:46
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: luciusdz » sob lis 24, 2012 15:09

Może ktoś się spotkał z taką myjką - http://www.as-par.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak będzie z lakierem po takiej usłudze ? :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[zewnątrz] mycie auta

Post autor: Bio » sob lis 24, 2012 23:23

luciusdz, Mam nadzieje że PELE coś powie na ten temat. Robiliśmy u niego auto, po czym na bielawie umyli mu faktem zakurzone auto parową. Ja nie zauważyłem później swirli, jednak światło było kiepskie.

Inna sprawa że mocno brudnego auta bym tym nie ruszył..


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

Doczyszczenie brudnych felg.Jakie środki ?

Post autor: zakwas » pt lis 30, 2012 16:19

Mam nadzieję,że trafiłem w odpowiedni dział :)
Moje pytanie: Jakie macie sprawdzone środki do doczyszczenia felg alu niepolerowanych ? Jakie są wasze sposoby ? szczoteczka ? gąbka ?
Chodzi mi o doczyszczanie grubego brudu zewnątrz i wewnątrz felgi.
Czas zimowy nadchodzi a mam do czyszczenia 2 komplety alusów na błysk :)



Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Doczyszczenie brudnych felg.Jakie środki ?

Post autor: ktm950 » pt lis 30, 2012 18:04

Tenzi Alux - 15 zł/l
Sonax Xtreme - 25 zł/500 ml
Valet Pro Blue Gel - ok. 31zł /l
lub najmocniejszy (i najdroższy):
Iron X - 60 zł/500 ml.

Ja ze swojej strony mogę polecić Aluxa i Sonaxa - są łatwo dostepne, mają dobrą cenę (no może Sonax trochę mniej) i dają radę ze znaczną większością rodzajów brudu. :bigok: W sumie Blue Gel ma 2x lepszą cenę niż Sonax, ale dostepny chyba tylko w necie, więc trzeba czekać. Ale tak naprawdę to chyba tylko IronX usunie wszystko - głównie najtrudniejsze do usunięcia metaliczne osady.

A jeśli chodzi o sposób - bierzesz gruby, okragły pędzel i jazda :smoke:


Obrazek

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Doczyszczenie brudnych felg.Jakie środki ?

Post autor: Salwinek91 » pt lis 30, 2012 20:11

ktm950 pisze:A jeśli chodzi o sposób - bierzesz gruby, okragły pędzel i jazda :smoke:

Warto dodać żeby pędzel był zakończony plastikiem a nie metalowy. Chyba że nie masz innego to oklej taśmą izolacyjną nawet go.

Tak jak kolega wyżej napisał, jak są bardzo brudne felgi to przydał by się Iron-X. Nawet jak wyglądają w miarę OK to żeby dobrze je doczyścić i tak bym ci radził go użyć. :)


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
Damiano01459
...
...
Posty: 599
Rejestracja: wt gru 01, 2009 20:31
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Doczyszczenie brudnych felg.Jakie środki ?

Post autor: Damiano01459 » pt lis 30, 2012 22:42

Dokładnie tak jak napisał kolega ktm950, ja dodatkowo przed IronX działam jeszcze czymś typowo do smoły, w moim przypadku jest to SNB Sanesolv Extra. Po Blue Gel i Sanesolv jest już prawie, że dobrze, IronX kończy dzieło :bajer: . Do tego pędzelki, ja też używałem szczoteczki w niektórych miejscach ciężko dostępnych :grin: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=386223
http://olx.pl/oferta/borbet-15-4x100-CID5-ID7Fgqf.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości