[zewnątrz] polerowanie lakieru

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: Tania polerka samochodowa do użytku domowego?

Post autor: Piasek » pt lip 29, 2011 21:28

duzy_przemo pisze: Panu już podziękujemy :chytry:

Kilka lat temu kupiłem polerkę Euroteka, na czas naprawy mojego sprzętu.
Tą tarczę mocującą oraz futro dołączone do zestawu odłóż na półkę - do niczego się nie nadaje.
Plusy
- niska cena
- da się regulować obroty
- w miarę poręczny uchwyt
- zapasowe szczotki w komplecie

Minusy
- spora waga
- kiepskie wykonanie, spasowanie plastików i ich jakość
- deklarowana moc to kpiny, rzeczywista to około 800W.

Podsumowując to dość dobry sprzęt na początek.
Zacznij zabawę z polerkę od nabłyszczania lakieru, bez past ściernych itd.
Nauczysz się pracy z polerką, jak się zachowuje na lakierze.
Dokładnie. Potwierdzam wszystkie minusy w/w. Do tego najważniejszy: zbyt szybkie obroty których regulacja odbywa się poprzez zmniejszanie natężenia prądu. Efekt: dociskasz na najniższych obr i tarcza staje. W niewykwalifikowanych rękach zniszczysz lakier bo zbyt wysokie obroty nadmiernie go rozgrzewają.
Tych futerek na auto klasy Golf Mk4 to trzeba mieć z 5 żeby całe auto wypolerować bo bardzo wżera się w to ścierana pasta i robi się z nich blacha.
Cała maszyna jest bardzo ciężka co utrudnia pracę i dodatkowo naraża na zniszczenia lakier.
Ale efekty można jednak jakieś tam uzyskać. Najlepiej przećwiczyć się gdzieś na starym gracie, zobaczyć co i jak należy robić żeby były efekty a później zabierać się za własne. No i nie przesadzać z polerowaniem. Raz na rok to max zatem kupno na jedną osobę to zbytek. Myśmy to na 5-ciu kupili a i tak leży. Raz spolerujesz stary, zniszczony i zmatowiały lakier a później już tylko woski zabezpieczające i nabłyszczające a do tego polerek się nie używa bo psują efekt.
Ostatnio miałem okazję zobaczyć profesjonalną polerkę pneumatyczną u kumpla-lakiernika. Bardzo lekkie urządzenie trzymane jedną ręką (nadgarstkiem tylko) w którym tarcza polerska wiruje i oscyluje dodatkowo. Powietrze napędzające wirnik wydmuchiwane jest przez dysk polerski mikro-kanałami powodując że:
- szlifierka jest niebywale lekka w prowadzeniu - absolutnie żadnego wysiłku aby tym pracować ponieważ zdaje sie unosić nad powierzchnią
- wdmuchiwane pod dysk powietrze oczyszcza materiał polerski z drobin pasty które nie rysują i nie mażą dalej powierzchni
- a przy okazji chłodzą polerowany lakier zapobiegając jego uszkodzeniu.
Po tym na prawdę uzyskuje się efekt szkła na lakierze a jeszcze przy zastosowaniu odpowiednich past koloryzujących - efekt mokrego lakieru...
Bajka...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: kris11998877 » pn sty 23, 2012 11:51

Chcę trochę poprawić stan lakieru(czarny akryl) w moim mkIII. Przymierzam się do zakupu Paint Restoration Kit w skład którego wchodzi:
- 473ml Gold Class Wash
- glinka 25g
- 313ml Quik Detailer
- 313ml Ultimate Compound
- 180ml Gold Class Carnauba Wax
- 2 x Soft Foam Applicator Pad
- 2 x Supreme Shine Microfiber Towel
i dokupić do tego aplikator Tri Color
Kupić ten zestaw czy zainwestować w coś innego :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: Bio » wt sty 24, 2012 00:40

kris11998877, Nie warto, ułożenie zestawu samemu wyjdzie lepiej.


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: kris11998877 » wt sty 24, 2012 02:10

Dzięki Bio :pub: A co byś proponował tak do 250 Pln'ów :crazy:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: Bio » wt sty 24, 2012 02:33

Szampon : tradycyjne już trio Rise and Shine Big Apple, Duragloss 901 lub Dodo BTBM
Glinka : Delikatne ValetPRO jeśli glinkujesz pierwszy raz lub Bilt Hamber Soft jeśli lakier masz naprawdę szorstki
Usuwanie rys : Meguiars UC + Tri Color
Politura : Megs DC2, Poorboys Black Hole, Clearkote Vanilla Hand Glaze lub jeśli wolisz AIO jakieś to AutoGlym SRP, Autofinesse Tripple ew. Autobrite Cherry Glaze.

Wosk, nie wiem co tak naprawdę Cię interesuje. efekt czy trwałość ? Ja na lato jestem bardzo zadowolony z Natty'sa Blue, na zimę raczej jakiś syntetyk.

Qucik Detailer : WERKSTAT CARNAUBA GLOSS lub Chemical Guys Pro Detailer

Wyniesie około 300 zł, bo potrzebujesz jeszcze aplikatorów dwóch zwykłych, jednego Tri Color i dobrej MF do osuszania i polerowania ;)

Z tym że, pamiętaj że w zestawie Megsa masz mniejsze buteleczki, poza tym pozostają jeszcze testery tych produktów o których mowa wyżej ;)


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: kris11998877 » wt sty 24, 2012 02:52

Thx :pub: Jak by co będę pytał :okej:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak i czym pozbyć się kolistych zarysowań?

Post autor: Shmatan » wt sty 24, 2012 13:38

kris11998877, ja za 250pln kupiłbym:
-szampon valet pro (ok 30zł/500ml)
-glinka temachem soft (ok 50zł za 200g - reszte sprzedasz)
-usuwanie rys ręcznie nie ma sensu na lakierze VW :P
-autoglym srp (ok 55zł/500ml)
-colli 476 lub 845 (ok 70zł) na tej drugi dobra cena jest w showcarshine
-qd Chemical Guys Pro Detailer (ok 50zł) jak kolega Bio polecał - w dobrej cenie w showcarshine ;]

Razem masz 255zł - 3 fibry detailers preference od temachem, rękawica z tesco, 2 aplikatory żółte megsa i ręcznik do podłóg jan niezbędny wyniesie Cię ok 50zł, z tym że po połowie każdego ze środków (poza qd) możesz spokojnie sprzedać (glinki to nawet 4/5) więc w 250zł po wysyłkach spokojnie się zmieścisz



Awatar użytkownika
kris11998877
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn lip 11, 2011 12:33
Lokalizacja: Przed Poznań, Pniewy i Szamotuły

[zewnątrz] polerowanie

Post autor: kris11998877 » wt sty 24, 2012 23:49

:pub: Gratki Shmatan. Właśnie w showcarshine chce zamawiać, dają trochę gratisów hehe :food: Co do odsprzedaży części środków tak zrobię, zmniejszając dziurę budżetową :bigok: To moje początki z detalingiem a jako że jestem całkowicie zielony w temacie, to pytam. Mam nadzieję że klekotowi pomogę hehe :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=424496" onclick="window.open(this.href);return false; Nawijam o cudach i ciekawostkach, mam wodę w kolanach i cukier w kostkach ;]

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[zewnątrz] polerowanie

Post autor: Shmatan » śr sty 25, 2012 19:24

Ale poczytaj sobie o różnych środkach przed zakupem, bo to co Ci napisałem to zestaw który JA bym kupił ;] a guru w tym temacie nie jestem ;]



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

[zewnątrz] polerowanie

Post autor: Djpawssio » śr lut 01, 2012 21:34

Elo koledzy to ja coś powiem :)

Pasta polerująca farecla g3
FARECLA GMOP GĄBKA POLERSKA CZARNA DO WYKOŃCZENIA MLECZKIEM NAJLEPIEJ 3M ALE SĄ I TAŃSZE I TEŻ DOBRY EFEKT BĘDZIE
FARECLA GMOP GĄBKA POLERSKA BIAŁĄ DO POLEROWANIA PASTĄ G3 Z GŁOWĄ BO INACZEJ MOŻNA PO PALIĆ LAKIER A JAK PO PALIMY TO TYLKO LAKIERNIK :)
ZAWSZE POLERUJEMY NA MOKRO ŻEBY SCHŁODZIĆ POWIERZCHNIE PRZY POLEROWANIU
UŻYWAMY MLECZKA PO POLEROWANIU PASTĄ DLATEGO ŻE FARECLA ZOSTAWIA HOLOGRAMY I MLECZKIEM JE WYELIMINUJEMY
W DODATKU PASTA CIĘŻKO SIĘ ZMYWA JAK ZASCHNIE WIĘC RADZĘ WSZYSTKO SZYBKO ZMYWAĆ CZARNE ELEMENTY NAJLEPIEJ ZAKRYĆ TAŚMĄ MALARSKĄ :)



Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[zewnątrz] polerowanie

Post autor: Bio » śr lut 01, 2012 21:38

Djpawssio, Nie używaj CAPSA.

Mleczkiem nie usuniesz holsów po G3 a co najwyżej je zamaskujesz, do któregoś mycia.. Obecnie jest dużo o wiele przyjemniejszych w pracy past, które nie wymagają polerowania na mokro co później wiąże się z wymywaniem wszystkiego przez kolejne 12h.


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[zewnątrz] polerowanie

Post autor: Shmatan » śr lut 01, 2012 22:13

G3 + najtańsze mleczko to typowa zabawka większości lakierników...



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

[zewnątrz] polerowanie

Post autor: Djpawssio » sob lut 04, 2012 15:09

czyli o jakich pastach mówisz ? np: 3m ?



Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[zewnątrz] polerowanie

Post autor: Bio » sob lut 04, 2012 15:18

Djpawssio, 3m, Scholl, Menzerna.


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości