[zewnątrz] mycie auta

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Jab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 12:01

Re: Mycie czarnej perły

Post autor: Jab » ndz maja 08, 2011 00:36

zolnierzykk pisze:
Jab pisze:Myć na dwa wiadra.
Ale chodzi ci o polewanie czy co??
Wpisz w google to znajdziesz instrukcje jak to zrobić.



zolnierzykk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 10:11

Mycie czarnej perły

Post autor: zolnierzykk » ndz maja 08, 2011 12:21

Już wiem, dzięki.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Mycie czarnej perły

Post autor: grandi » ndz maja 08, 2011 14:36

Kupujesz sobie sciereczkę z mikrofibry po umyciu wycierasz auto jestes bardziej pednatyczny po sciereczce z mikrofibry wycierasz auto sciereczką z irchy i masz 0 smug


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Mycie czarnej perły

Post autor: KamilP » ndz maja 08, 2011 15:17

Ale przy wycieraniu auta irchą można tą ściereczkę wycisnąć i dalej wysuszać wodę? Może głupie pytanie ale nigdy z irchą nie miałem doczynienia ;) A musze chyba to kupić bo mam ten efekt wyschniętych oczek wodnych, tak to się chyba nazywa :) I wkurza mnie to bo trochę trzeba czasu spędzić przy myciu auta, do tego szampon, woda, a potem okazuje się że jest niewiele lepiej niż było, prawie wszędzie te oczka (głównie na dachu i w miejscach gdzie woda tak nie spływa, bo tu gdzie blacha w pionie jest to jest ok. )
I ta ściereczka: http://allegro.pl/no-1-naturalna-ircha- ... 66370.html" onclick="window.open(this.href);return false; jest coś warta? ;)

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mycie czarnej perły

Post autor: Haki » ndz maja 08, 2011 21:35

kamil12451 pisze:Ale przy wycieraniu auta irchą można tą ściereczkę wycisnąć i dalej wysuszać wodę? Może głupie pytanie ale nigdy z irchą nie miałem doczynienia ;) A musze chyba to kupić bo mam ten efekt wyschniętych oczek wodnych, tak to się chyba nazywa :) I wkurza mnie to bo trochę trzeba czasu spędzić przy myciu auta, do tego szampon, woda, a potem okazuje się że jest niewiele lepiej niż było, prawie wszędzie te oczka (głównie na dachu i w miejscach gdzie woda tak nie spływa, bo tu gdzie blacha w pionie jest to jest ok. )
I ta ściereczka: http://allegro.pl/no-1-naturalna-ircha- ... 66370.html" onclick="window.open(this.href);return false; jest coś warta? ;)

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Od czasu użyj wosku ,,, albo kup lepszy szampon z woskiem i oczek mieć nie będziesz ,,,


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Mycie czarnej perły

Post autor: KamilP » ndz maja 08, 2011 21:57

Ale mam szampon z woskiem, PLAK nabłyszczający z woskiem, i wraz to samo. a po użyciu wosku SONAX też to samo. Więc nie wiem..



borek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 18:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Mycie czarnej perły

Post autor: borek » ndz maja 08, 2011 22:23

Osobiscie auto do sucha wycieram dużą mikrofibrą np. jan niezbedny do podłogi. http://www.janniezbedny.pl/produkty/cie ... dlogi.html" onclick="window.open(this.href);return false; Idealnie sie do tego nadaje, no i znikome szanse na ewentualne porysowanie lakieru.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mycie czarnej perły

Post autor: Haki » ndz maja 08, 2011 23:30

kamil12451 pisze:Ale mam szampon z woskiem, PLAK nabłyszczający z woskiem, i wraz to samo. a po użyciu wosku SONAX też to samo. Więc nie wiem..

Autko było kiedykolwiek polerowane ? mówię tu o polerce mechanicznej , nie o wcieraniu mazidła szmatami


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Mycie czarnej perły

Post autor: KamilP » pn maja 09, 2011 08:08

Haki pisze:
kamil12451 pisze:Ale mam szampon z woskiem, PLAK nabłyszczający z woskiem, i wraz to samo. a po użyciu wosku SONAX też to samo. Więc nie wiem..

Autko było kiedykolwiek polerowane ? mówię tu o polerce mechanicznej , nie o wcieraniu mazidła szmatami
Było było, ale nie za mojej kadencji :bajer: czyli jakieś pół roku temu pewnie, może dłużej, nie wiem dokładnie



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Mycie czarnej perły

Post autor: Shmatan » wt maja 10, 2011 06:48

kamil12451, ja jak się upre to susze samochody dwoma mikrofibrami 40x40 (zwykle korzystam z 4 - spokojnie na szyby, felgi, dokładki) - pierwszą wykręcam po każdym elemencie, druga zbiera już do sucha (zostają tylko późniejsze "spływy" pod lusterkami itp które wycieram ręką po wyschnięciu często :P). Po wyciśnięciu do sucha nic nie zbierze



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

Mycie czarnej perły

Post autor: zq_lbn » wt maja 10, 2011 10:15

Poczytałem sobie i postanowiłem podpiąć się pod wątek. Na początek może opiszę, jak u mnie wygląda zabieg mycia/sprzątania auta.
MK4, variant, kolor granatowy. Prawdziwe wyzwanie czeka w środku bo na tylnym fotelu jeździ "huskopodobny" stwór, który wszędzie zostawia futro i ślady po nosie na bocznych szybach :) Nie mam serca, aby wozić "przyjaciela" w bagażniku. ;) Na tylnym fotelu rozścielam pokrowiec zaczepiany na zagłówkach, więc w pewnym stopniu ratuję fotele.

Autko dostaje "pełny pakiet" mycia co sobotę, wiec wielkiego syfu na nim nie ma.

* Zaczynamy od mycia - ręczna myjnia ciśnieniowa, wrzucam 2PLN i spłukuję syfek z auta, później rękawica z frędzlami, po przetarciu całości kolejne 5PLN i spłukanie + wosk i nabłyszczanie z myjki.
* 2,3 kawałki irchy - wycieram wszystko do sucha. Wszystko tzn. autko z zewnątrz + drzwi od wewnątrz, słupki, progi. Tak, jak zauważył przedmówca - z lusterek robią się zacieki. Jaki mam na to sposób - o tym za chwilę.
* Odkurzanie - tutaj niestety jest najciekawiej. Na odkurzanie potrzebuję kwadransa. Przy okazji końcówką odkurzacza odsysam resztki wody z lusterek i relingów (z relingów też cieknie).
* Szybki od środka (psie nosy) lecę pianką (w tej chwili mam takie coś http://www.prestone.pl/produkty/kosmety ... -szyb.html" onclick="window.open(this.href);return false;). Po płynie do mycia szyb zawsze zostawały jakieś smugi, po tej piance - nie.
* Plastiki - nie lubię, jak za bardzo błyszczą i nawet po niby matowych wyrobach plakopodobnych deska dla mnie była nie do zaakceptowania. Używam ściereczek podobnych do tych http://cokupic.pl/produkt/PRESTO-Clean- ... szt-Gratis" onclick="window.open(this.href);return false; z tym, ze nie o zapachu sosnowym. 80 sztuk za 6-7PLN, a efekt taki sam, jak po zastosowaniu tych ściereczek dedykowanych do czyszczenia plastików samochodowych sprzedawanych po kilkanaście sztuk za kilkanaście PLN.
* W zależności od potrzeby czernidło do opon, jakaś renowacja plastików z zewnątrz.

Całość zajmuje mi około godzinki (+- 15minut)

Moje pytanie do kolegi Shmatana: w wątku http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=144&t=402366" onclick="window.open(this.href);return false; wypowiedziałeś się na temat nabłyszczania/woskowania. Ile zabiegów takiego mycia z rękawicą z frędzlami wytrzyma auto nabłyszczone i zabezpieczone środkami, które proponujesz?



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Mycie czarnej perły

Post autor: KamilP » wt maja 10, 2011 13:53

Shmatan pisze:kamil12451, ja jak się upre to susze samochody dwoma mikrofibrami 40x40 (zwykle korzystam z 4 - spokojnie na szyby, felgi, dokładki) - pierwszą wykręcam po każdym elemencie, druga zbiera już do sucha (zostają tylko późniejsze "spływy" pod lusterkami itp które wycieram ręką po wyschnięciu często :P). Po wyciśnięciu do sucha nic nie zbierze
A co bardziej opłacało by się kupić i co jest skuteczniejsze do wysuszania auta, np 2 ściereczki z mikrofibry czy 2 ściereczki z irchy? I jak to przedstawia się cenowo?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mycie czarnej perły

Post autor: Haki » wt maja 10, 2011 21:32

Ja mam 1 irchę ... i 2 a właściwie 3 mikrofibry .... 1 jest do plastików wewnątrz ... 2 do szyb ... a 3 różnie ... Z Zewnątrz wycieram tylko irchą --- bo najlepiej chłonie wodę ...

Co do mikrofibry jakiej używam .... dzięki temu ,że latam po całej PL i właśnie piszę z Wawy ... kupiłem ostatnio w Netto w Skwierzynie ( woj Lubuskie ) komplet ( 5sztuk) ściereczek o różnych kolorach i gęstości włókien,,,


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Mycie czarnej perły

Post autor: KamilP » wt maja 10, 2011 22:12

Ale ircha to syntetyczna tak? Bo chyba ona do tego celu lepsza jest :)
A mikrofibrę to i ja mam, tylko małą i przeznaczona do plastików wewnątrz :)
A ta Twoja ircha to jakie ma wymiary orientacyjnie? I ile jest taka warta? Bo na allegro to różne ceny.. A w mieście dopiero niedługo popytam. I można tą irchę wycisnąć np i dalej zbierać wodę? :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości