W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Technika jazdy

Moderator: Tomek

Awatar użytkownika
zuo7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 00:38
Lokalizacja: Oława

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: zuo7 » czw kwie 19, 2012 18:33

Tomek pisze:Podobne siły działają na auto podczas hamowania silnikiem, czy nie?
te same + opor powietrza
KamilP pisze: Jak odpalić bez zapłonu człowieku co Ty gadasz w ogóle. To że silnik kręci się przy hamowaniu silnikiem to nie znaczy że moc z siebie daje (czyli pracuje) tylko tą moc tak jakby odbiera z pędu samochodu. I do tego odbierania mocy paliwo mu nie potrzebne. Ale widzę że Ci tego nie przetłumaczymy bo Ty i tak wiesz swoje..
no to logiczne ze auto nie odpali i wtedy sie przekonasz jakie opory powoduja spowolnienie pojazdu - co nazywane jest hamowaniem silnika..

to ze ped auta 'jakby napedza silnik' czy 'wspomaga jego prace rozumiem' i tego mi tlumaczyc nie trzeba - wydawalo mi sie , ze klocimy sie o co innego , ale teraz to juz sam w siebie zwatpilem :rotfl:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: KamilP » czw kwie 19, 2012 21:21

zuo7 pisze:wydawalo mi sie , ze klocimy sie o co innego , ale teraz to juz sam w siebie zwatpilem
Haha no widzisz, nie zrozumieliśmy się po prostu :rotfl: :pub: :pub:



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: ForeCast » czw kwie 19, 2012 22:26

To w takim razie o co był ten cały zamęt?


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

molzesz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 12:11
Lokalizacja: Trzebinia

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: molzesz » śr maja 02, 2012 12:23

Moje pierwsze kilometry golfem II 1.8 gx. Kręciłem go nie więcej niż 3000 i hamowałem silnikiem tak żeby przy redukcji obroty nie podskakiwały. Nie wiem czy wiecie bo niektórzy piszą że co to za eko jak redukuje bieg i skaczą obroty z 4000 na 4500... chodzi o redukowanie na krotko przed momentem aż silnik zacznie się dusić a nie redukowanie jak kierowca wyścigowy dla podtrzymania obrotów w zakręcie. No i spalanie przy redukowaniu i jeździe do 3000 wyszło mi 14 lpg. Teraz jeżdżę nie więcej niż 2000 i wrzucam luz zamiast redukować i spalanie spadło do 9 10l lpg. Takie moje małe spostrzeżenie odnośnie eko jazdy. Z tego co pamietam to chodzi o jak najszybsze wrzucanie wyższych biegów. A maksymalny moment mam przy 3200 czy 3400. tak że gdybym chciał wrzucać wyższy bieg przy makx momencie obrotowym spalił bym jeszcze więcej! Jeździłem do 3000 i miałem duże spalanie. Tak że nie wiem... teoretycznie niektóre rzeczy wydają się być na miejscu jak właśnie zmiana biegu na wyższy przy max momencie ale w praktyce to się nie sprawdza. Najmniej mi spala przy 2000 obrotów. pozdro.


http://www.swiatobrazu.pl/fotografie/ga ... 45sxdeafxk" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: KamilP » śr maja 02, 2012 13:59

molzesz, ale ciekawe, być może masz starszą instalację LPG i ona przy hamowaniu silnikiem nie odcina dopływu paliwka do silnika. I to każdym silnikiem się inaczej jeździ, przy innych obrotach, redukcji itp inaczej będzie palił. To trzeba potestować na swoim, wyczuć auto i silnik.



molzesz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 12:11
Lokalizacja: Trzebinia

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: molzesz » śr maja 02, 2012 14:39

Z tego co wiem jest to instalacja stag 2 o ile sie nie myle. Mechaniczny wtrysk wielopunktowy.


http://www.swiatobrazu.pl/fotografie/ga ... 45sxdeafxk" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: S7TDI » czw maja 03, 2012 11:45

Pewnie właśnie przez ten mechaniczny wtrysk tak się dzieje. Już była mowa o tym, że w starszych typach sterowania dawką paliwa nie sprawdza się hamowanie silnikiem itp.


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

molzesz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 12:11
Lokalizacja: Trzebinia

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: molzesz » sob maja 05, 2012 10:14

Cytat z mądrej księgi: " KE-Jetronic odcina dopływ paliwa w fazie hamowania silnikiem przy obrotach powyżej 1500/min. Przy czym liczba obrotów, przy których odcinany jest dopływ paliwa, uzależniona jest od aktualnej temperatury silnika." Tyle piszą w książce o Audi 80 1.8 90KM Z KE-Jetronic. Pytanie brzmi jaki jest przedział obrotów w stosunku do temperatury. Ale to już byłby ot.


http://www.swiatobrazu.pl/fotografie/ga ... 45sxdeafxk" onclick="window.open(this.href);return false;

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: ForeCast » ndz maja 06, 2012 21:56

molzesz pisze: KE-Jetronic odcina dopływ paliwa w fazie hamowania silnikiem przy obrotach powyżej 1500/min. Przy czym liczba obrotów, przy których odcinany jest dopływ paliwa, uzależniona jest od aktualnej temperatury silnika."
Charakterystyka pracy silnika pracującego na benzynie, a na gazie to 2 różne sprawy - zwłaszcza jeśli masz II gen, to tutaj seryjnie rzadko kiedy można zamontować takie cudo - zwłaszcza w mechanicznym wtrysku - żeby odcinało Ci paliwo przy hamowaniu silnikiem.
molzesz pisze:Pytanie brzmi jaki jest przedział obrotów w stosunku do temperatury. Ale to już byłby ot.
Trochę niejasno napisałeś, ale chodzi Ci chyba o związek tej temp. z momentem odcięcia - im wyższa temp. silnika tym później podawana jest dawka podtrzymująca pracę silnika


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
Acid55555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 18:02
Lokalizacja: Mińsk Maz/Dobre
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Acid55555 » pn maja 07, 2012 22:51

Ja staram się jeździć między 2000 - 3000 obrotów, tak się nauczyłem i tak jeżdżę. Wiadomo, że przy 170 km/h nie utrzyma sie 3000 obrotów, no ale tylko czasami coś takiego we mnie wstępuje :kac: . Nigdy nie wrzucam na luz, jest to totalna głupota. Na luzie spalanie jest jeszcze większe niż na biegu.



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Tomek » pn maja 07, 2012 23:01

a ja wam powiem że najważniejsze to jak najmniej hamować, można taki sam dystans przejechać w tym samym czasie, nawet w mieście- nie dotykając prawie pedału hamulca, potwierdziły to moje tygodniowe ''badania''


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
zwirus
Wodzu
Wodzu
Posty: 417
Rejestracja: czw paź 13, 2011 17:57
Lokalizacja: Dębica

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: zwirus » pn maja 07, 2012 23:03

Acid55555 pisze:Wiadomo, że przy 170 km/h nie utrzyma sie 3000 obrotów
wtedy to już jest przy 4000, ale tak jak piszesz czasami to jest dobre dla silnika żeby nie przymulać



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: KamilP » wt maja 08, 2012 12:50

zwirus pisze:ale tak jak piszesz czasami to jest dobre dla silnika żeby nie przymulać
Szczególnie dla VNT w turbo



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: zielu » śr maja 09, 2012 00:03

Tomek pisze:a ja wam powiem że najważniejsze to jak najmniej hamować, można taki sam dystans przejechać w tym samym czasie, nawet w mieście- nie dotykając prawie pedału hamulca
zgadzam się w pełni... i przy eko-jeździe jeszcze nie przyśpieszać gwałtownie...


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości