W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Technika jazdy

Moderator: Tomek

Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: mssg1 » pt wrz 14, 2012 00:06

Jak już ją rozkulałem do jednostajnej prędkości to 3,9 miałem :okej:


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: S7TDI » pn wrz 17, 2012 02:19

Ale co z tego, że trzymałeś 3000 obrotów jak jechałeś stałą prędkością, więc obciążenie turbiny i tak było małe. Gaz musi być wciśnięty do dechy, wtedy dopiero będzie pełen boost turbo. Możesz mieć nawet 4000 obrotów i turbina nie pójdzie na maksa jak będziesz tylko utrzymywał daną prędkość (chyba, że jest to prędkość maksymalna :satan: ). Zrób sobie taki test, przełącz na manual, otwórz szybę, wyłącz radio, rusz i wrzuć 2 bieg, bardzo powoli zwiększaj obroty i słuchaj turbiny, ona mimo wysokich obrotów będzie pracować cicho. Potem zrób to samo, ale przy 2000 obrotów daj gaz do dechy i zobaczysz jak wtedy ładnie zagwiżdże :) I takie coś masz zrobić na trasie co jakiś czas, gaz do dechy i lecisz, może się wtedy jakiś dymek pokaże ;)


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: mssg1 » pn wrz 17, 2012 08:29

To wtedy dymek to nie będzie sadza tylko nadmiernie lejące wtryski :jezor:

OT - czy dobrze jest posmarować pastą miedzianą lub grafitową ten pręt wychodzący z gruszki, który niby się tak zapieka i przycina ?


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Golfcb » wt paź 02, 2012 20:30

Witam jak długo ciśniecie 1-wszy bieg? podobno trzeba go zmieniać jak najszybciej na 2-gi. Tzn jak już auto ruszy to można dwójkę. Mi nieraz na gazie jak za szybko 2jke wrzucam i mam zbyt niskie obroty wypracowane na pierwszym biegu auto lubi się podlawic. Na benzynie tego nie mam tylko na LPG a instalacja jest wyregulowana



Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: kamilsdz » wt paź 02, 2012 20:40

mssg1 pisze:
OT - czy dobrze jest posmarować pastą miedzianą lub grafitową ten pręt wychodzący z gruszki, który niby się tak zapieka i przycina ?
zapieka się nie to, tylko zmienna geometria w turbinie więc nic ci to nie da



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: guti » wt paź 02, 2012 23:14

mssg1 pisze:grafitową

nie grafitową.... grafit nie lubi temperatury :)
zeby czasem komus nie przyszło do głowy łozysk smarowac grafitem..
przeguby tak.. łozyska nie :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Jaworess » śr paź 03, 2012 08:13

Golfcb, masz zwykłą, podciśnieniową instalkę wnioskuję...na sekwencji nie ma prawa tak się dziać a jeżeli jednak to do regulacji/przeglądu.



Awatar użytkownika
mssg1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:23
Lokalizacja: Poznań

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: mssg1 » śr paź 03, 2012 08:40

guti pisze:
mssg1 pisze:grafitową

nie grafitową.... grafit nie lubi temperatury :)
zeby czasem komus nie przyszło do głowy łozysk smarowac grafitem..
przeguby tak.. łozyska nie :)
Kolego jesteś w błędzie. Grafit baaaaaaaaaaaaaaardzo "lubi" wysoką temperaturę - inaczej nie robili by z niego prętów paliwowych do reaktorów atomowych :satan: Ale nie lubi tarcia które występuje np. w łożyskach. Pasta miedziowa i grafitowa to cierniwo. Wytrzyma temp ale zniszczy powierzchnie cierne :P Używa się tego gdzie są wysokie temp ale nie ma tarcia i szybkiego ruchu trących się elementów :bajer:


VW Bora, 1.9 TDI, 2004 rok, 101 KM, silnik w wersji ATD, automat, 5-biegowy TIP-TRONIC
Yamashka R6 :]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: jhosef » śr paź 03, 2012 08:43

guti, nie mogę się z Tobą zgodzić co do grafitu.
Sam grafit jest bardzo wytrzymały na temperaturę. Robi się z niego dysze silników rakietowych, sterowania ciągiem.

Smar grafitowy to już inna sprawa :bajer:



Hera7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr cze 15, 2011 23:30
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Hera7 » śr paź 03, 2012 09:22

Ja swoim golfem wracając z niemiec miałem non stop obroty na 3000/3500 i spalanie średnie mi wyszło 5,5l. Ja na zimnym jedynie kręcę do 2000/2200obr/min a jak się rozgrzeje to tak 2600/3000 i spalanie w normie i przynajmniej nie zamulam auta.



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Golfcb » śr paź 03, 2012 11:23

Jaworess pisze:Golfcb, masz zwykłą, podciśnieniową instalkę wnioskuję...na sekwencji nie ma prawa tak się dziać a jeżeli jednak to do regulacji/przeglądu.
mam instalacje sekwencyjną. Dzieje się tak od czasu jak bylem u mechanika który musiał rozebrać parę elementów od gazu aby wyjąc skrzynie biegów. Gazownik mi regulował instalacje i wymienił filtr fazy lotnej ale nadal jest tak samo. Zaproponował abym się dowiedział czy jakieś ustawienia mogły mi się zresetować gdy mechanik mi np wyciągnął aku na dłużej. Musze się dowiedzieć jakie ustawienia mogły paść i czy coś się moglu poprzestawiać ( mam VAga)



Annagolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 11, 2012 10:34

Re: W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Annagolf » śr paź 17, 2012 21:29

Golfcb pisze:Witam jak długo ciśniecie 1-wszy bieg? podobno trzeba go zmieniać jak najszybciej na 2-gi. Tzn jak już auto ruszy to można dwójkę. Mi nieraz na gazie jak za szybko 2jke wrzucam i mam zbyt niskie obroty wypracowane na pierwszym biegu auto lubi się podlawic. Na benzynie tego nie mam tylko na LPG a instalacja jest wyregulowana
ja mam tak samo a z tego co pamiętam to nie miałam tak wcześniej. Zauważyłam że jak zmieniam na 2 bieg gdy auto się rozkuła to mi LPG przydławi ( nie wiem czy jest jakieś bardziej czule ? co o tym sadzicie ?) gdy jedynkę przytrzymam do okolo 2500 obr/min to już tego dławienia nie ma ale sama nie wiem na ile jest to ekonomiczne ruszać ciągle i tak wysoko trzymać jedynkę.
Co o tym sądzą bardziej doświadczeni kierowcy ?



Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2637
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: rolmik » śr paź 17, 2012 22:03

Hera7 pisze:a swoim golfem wracając z niemiec miałem non stop obroty na 3000/3500 i spalanie średnie mi wyszło 5,5l. Ja na zimnym jedynie kręcę do 2000/2200obr/min a jak się rozgrzeje to tak 2600/3000 i spalanie w normie i przynajmniej nie zamulam auta.
mam identyko silnik i mi pali ok 5,5-6l teraz jestem w teście jeżdżę max do 85 czyli jakieś 1750obr i spalanie mam 4,8 po wypaleniu baku zobaczę jak auto będzie jeśdziło z v ok 90-95


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Ogoniasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1223
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 22:10
Lokalizacja: Lublin

W jakim zakresie obrotów najbardziej eko jazda ?

Post autor: Ogoniasty » sob paź 20, 2012 22:11

Najcześciej to przy 2500 obrotach, w porywach do 3400. Jestem na razie oszczędny :helm:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości