Jaka felga na tor

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Jaka felga na tor

Post autor: vrs » śr cze 29, 2011 22:42

Pany, co myślicie o takiej feldze na tor?
Nie mam zamiaru kupować nowych bo moim zdaniem szkoda kasy :grin:

Obrazek
ORYGINAŁ AUDI S4, 8J 18 ET 45, 8E0601025L, ROZSTAW 5X112

albo
Obrazek
Obrazek
VW PHAETON CHAMPION, 7,5JX18, ET40, ROZSTAW 5X112

Podejdą do R-ki?, chodzi o ET
Zwłaszcza te z Phaeton'a wyglądają na pancerne :hehe:

Pierd*lnąć na "racing white" :hmm: i będzie gites
Oczywiście bez tych pedalskich dekielków :smoke:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Jaka felga na tor

Post autor: MatthewG » śr cze 29, 2011 23:25

ET40 wejdzie, ale rzeczywiście wyglądają na pancerne :jezor:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Jaka felga na tor

Post autor: vrs » śr cze 29, 2011 23:27

a 45?


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
jakublad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:27
Lokalizacja: Zduńska Wola

Jaka felga na tor

Post autor: jakublad » śr cze 29, 2011 23:27

Ja niestety nie odpowiem, lecz zadam kolejne pytanie. Nawet dwa:
1. Czy lepiej zaaplikować do Golfa 8x18 ET45 czy 8x18 ET35? Z moich rozeznań wynika, że bardziej zgodna z papierami jest ta pierwsza, ale będę wdzięczny z opinie.
2. Gdzie można pomalować felgi, ale nie dość, że porządnie, to jeszcze na kolor jak na załączonym obrazku?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Jaka felga na tor

Post autor: MatthewG » śr cze 29, 2011 23:38

ET45 jeszcze lepsze bo bliższe standardowemu. Felgi w naszych Golfach czyli model Talladega, zarówno w wesji 18" jak i 19", mają ET52. Więc jeśli ET wynosi 40 to znaczy, że nowa felga względem obecnej będzie wystawać o 12mm bardziej na zewnątrz. Jak założę jutro wreszcie jakieś konto na serwisie umożliwiającym umieszczanie zdjęć to zamieszczę tu pomocną tabelkę ;)
jakublad pisze: 1. Czy lepiej zaaplikować do Golfa 8x18 ET45 czy 8x18 ET35? Z moich rozeznań wynika, że bardziej zgodna z papierami jest ta pierwsza, ale będę wdzięczny z opinie.
2. Gdzie można pomalować felgi, ale nie dość, że porządnie, to jeszcze na kolor jak na załączonym obrazku?
Ad.1
ET45 zdecydowanie lepsze, przy 35 może już wystawać poza obrys błotników.
Ad.2
To miał być mój kolor Kuba :rozpacz: Ale wymyślę jakiś inny :food:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
jakublad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:27
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Jaka felga na tor

Post autor: jakublad » śr cze 29, 2011 23:42

MatthewG pisze:ET45 jeszcze lepsze bo bliższe standardowemu. Felgi w naszych Golfach czyli model Talladega, zarówno w wesji 18" jak i 19", mają ET52. Więc jeśli ET wynosi 40 to znaczy, że nowa felga względem obecnej będzie wystawać o 12mm bardziej na zewnątrz. Jak założę jutro wreszcie jakieś konto na serwisie umożliwiającym umieszczanie zdjęć to zamieszczę tu pomocną tabelkę ;)
Według mojego liczenia przy ET45 felga będzie wystawała 6mm (jest szersza o 12, więc 6 idzie do środka, a 6 na zewnątrz). Tak sobie myślę, ale pewien nie jestem?!
MatthewG pisze:To miał być mój kolor Kuba :rozpacz: Ale wymyślę jakiś inny :food:
Ten jest jajcarski i pomarańczowy, który gdzieś na zawodach driftingowych widziałem. :rotfl:

Tak w ogóle to rozważam coś takiego, bo zdecydowanie zestaw czarno-czarny do mnie przemawia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr cze 29, 2011 23:48 przez jakublad, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka felga na tor

Post autor: vrs » śr cze 29, 2011 23:44

jakublad pisze:Gdzie można pomalować felgi, ale nie dość, że porządnie, to jeszcze na kolor jak na załączonym obrazku?
Jest taka firma w Wawie chyba ta http://www.renowacjafelg.pl/malowanie_felg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale Tomek musi jeszcze potwierdzić, bo on ma doświadczenie w temacie

Mati: http://imageshack.us/" onclick="window.open(this.href);return false; nie trzeba mieć konta


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Jaka felga na tor

Post autor: MatthewG » śr cze 29, 2011 23:46

Bez logowania? Już sprawdzam i wrzucam :grin:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

To tabelka, którą ktoś kiedyś zrobił na golfmkv.com/forums, ale MK5 i MK6 to identyczne platformy więc i my możemy z niej korzystać :-) Oczywiście są też różne kalkulatory, Tomek podał gdzieś link do tego z którego on korzystał.

EDIT: Poprawiłem rozmiar.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Jaka felga na tor

Post autor: Rybak » czw cze 30, 2011 00:15

Chłopaki,ale się rozpisaliście,fajnie się czyta.Dawać dalej,bo mnie też to interere :-)



gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Jaka felga na tor

Post autor: gluszcz » czw cze 30, 2011 00:21

jakublad pisze:Gdzie można pomalować felgi, ale nie dość, że porządnie, to jeszcze na kolor jak na załączonym obrazku?
Moje kilka kompletów felg jak i wielu moich znajomych maluje proszkowo u Czaji w Krakowie /prostowanie ,renowacja /
http://www.felgi-naprawa.krakow.pl/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
vrs pisze:Jest taka firma w Wawie chyba ta http://www.renowacjafelg.pl/malowanie_felg/" onclick="window.open(this.href);return false;
hm opinie są róźne ,na SR był wątek o tej firmie chyba :chytry:

tutaj jest dobry kalkulator et

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/k ... r-et-felgi" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.motormann.no/felg/" onclick="window.open(this.href);return false;

i nie gońcie za tym by Et zgadzało się z fabrycznym :bigok:

Felga na tor ma być lekka i wytrzymała a fabryczne felgi w większości to ciężkie klocki .... . Tutaj bardzo pomocna strona z wagą felg http://wheelweights.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony czw cze 30, 2011 00:24 przez gluszcz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jakublad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:27
Lokalizacja: Zduńska Wola

Jaka felga na tor

Post autor: jakublad » czw cze 30, 2011 00:23

Dziś trochę o tym poczytałem i jeśli szukacie felg na tor, trzeba dopasować rozmiar i to wszystko. Na drogę dobrze jest, aby felgi miały homologację do danego samochodu, a z tym już nie jest tak łatwo. Jak zacząłem dziś sprawdzać z takich np. AEZ i Dotz, to okazało się, że po dwa modele są tylko homologowane do Erki.



Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Jaka felga na tor

Post autor: vrs » czw cze 30, 2011 00:40

gluszcz pisze:
vrs pisze:Jest taka firma w Wawie chyba ta http://www.renowacjafelg.pl/malowanie_felg/" onclick="window.open(this.href);return false;


hm opinie są róźne ,na SR był wątek o tej firmie chyba :chytry:
Ja tam nie wiem, chyba Tomek z nich korzystał i był zadowolony ale musi się wypowiedzieć sam ;)

gluszcz pisze:Felga na tor ma być lekka i wytrzymała a fabryczne felgi w większości to ciężkie klocki
Dla mnie felga na tor ma być tania, przy moich umiejętnościach masa ma znaczenie drugorzędne :rotfl:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Jaka felga na tor

Post autor: gluszcz » czw cze 30, 2011 00:54

vrs pisze:Dla mnie felga na tor ma być tania, przy moich umiejętnościach masa ma znaczenie drugorzędne

Przeważnie to co tanie najdrożej wychodzi :bajer:
Przy 5x112 jest spory wybór ,także można trafić coś ciekawego w używce w dobrej monecie.... :grin:
A masa koła jest odczuwalna podczas jazdy na torze :bigok:
Jeszcze jedna taka uwaga ,jeśli kupujemy felgę typowo na tor to kupmy taką która jest łatwo dostępna na rynku bo często i gęsto trzeba dokupić jakąś /-kieś / sztuki po pojeżdżawkach :satan:
vrs pisze:Ja tam nie wiem, chyba Tomek z nich korzystał i był zadowolony ale musi się wypowiedzieć sam
Jak zawsze opinii jest wiele :bigok:

http://www.racingforum.pl/lofiversion/i ... 57308.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Jaka felga na tor

Post autor: vrs » czw cze 30, 2011 01:11

gluszcz pisze:A masa koła jest odczuwalna podczas jazdy na torze
No wiem ale skoro teraz jeżdżę na serii i jest ok to jakoś to będzie ;)
gluszcz pisze:Jeszcze jedna taka uwaga ,jeśli kupujemy felgę typowo na tor to kupmy taką która jest łatwo dostępna na rynku bo często i gęsto trzeba dokupić jakąś /-kieś / sztuki po pojeżdżawkach :satan:
Toż takich szukam właśnie, dlatego chcę pójść w jakieś seryjne felgi bo są popularne


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości