Jaka felga na tor

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Jaka felga na tor

Post autor: Rybak » czw lip 07, 2011 11:15

MatthewG pisze:To jak zamykamy ten dział R :jaja: Tylko nie mówcie, że nie zdawaliście sobie z tego sprawy.. Największy problem polega na tym, że każdego człowieka coś ogranicza i tak samo jest z jazdą, dochodzi się do takiego poziomu umiejętności gdzie ciężko jest doszukać się jakichś błędów i wtedy pojawia się pytanie czy lepszy już nie będę? Z całym szacunkiem, ale pewnie nie. Nie oszukujmy się, Loeb'a raczej wśród nas nie ma i dlatego pomocny może okazać się tuning. Tuning to takie motoryzacyjne sterydy i jedyne co je może ograniczać to budżet. Żeby być lepszym kierowcom to trzeba na takie pojeżdżawki jeździć przynajmniej raz w miesiącu, a według mnie nawet częściej bo przecież systematyczność treningu jest najważniejsza. Jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia, a więc miłym urozmaiceniem byłoby odwiedzanie różnych obiektów. W PL jedyny prawdziwy tor to Poznań, a i tak koszt uczestnictwa w jakiejkolwiek odbywającej się tam imprezie jest duży by nie powiedzieć ogromny (1xPoznań=4xUłęż). Teraz zadajcie sobie pytanie czy mnie na to stać i czy mój samochód to wytrzyma? Nie chodzi tu już tylko o opony, ale również o hamulce, zawieszenie, olej i wszystkie inne elementy które ulegają eksploatacji. Dowolny komplet slicków, nawet tych wyścigowych, wystarczy na 2 imprezy w Poznaniu, a już po dwóch kółkach olej osiąga tam taką temperaturę, że samochód trzeba studzić przez następne dwa. W Ułężu kiedy w pewnym momencie zrobiłem dwa kółka pod rząd to czułem (dosłownie..), że samochód następnego by już nie zniósł bo z powodu wysokiej temp. oleju i "zagrzanych" hamulców musiałbym tak czy siak odpuścić żeby nie narażać siebie i ewentualnie innych osób na torze. To jak ja niby mam przejechać 25km Północnej Pętli? Jechać do połowy na maksa, a później odpuścić to żadna frajda bo nie ma przecież tabeli z czasami uwzględniającymi tylko połowę przejazdu. Nieistotne jest czy na treningi będziesz jeździł Golfem serią czy potworem, koszty eksploatacji i tak będą podobne. Najłatwiej to jest kupić sobie samochód tylko i wyłącznie do upalania, nie trzeba się przejmować że jak się zepsuje to nie będę miał czym jechać do pracy albo do teściowej na obiad ( :hmm: ), w garażu stoi przecież Golfik, a jego stan igła. No i najważniejsze, na treningi potrzeba dużo wolnego czasu, a w obecnych czasach, w przeciwieństwie do pieniędzy, niewiele osób takowy posiada...
Mateusz odwaliłeś takiego posta,że ja takiego to bym pisał ze dwa dni :grin: Mądrze napisane i zgadzam się z Tobą w każdym detalu.Jak tak dalej będziesz pisał to niebawem zostaniesz forumowym Masterem :D



Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Jaka felga na tor

Post autor: Rybak » czw lip 07, 2011 11:59

vrs pisze: Ja chyba zostanę w ogóle przy mechanicznej serii
Twoja sprawa Michał,ale to auto daje dużo większy fun po tuningu,a przecież po to ono jest.Jakbyśmy spotkali się na ulicy (a mam teraz nowe opony) to mogło by Ci się zrobić przykro i zastanowiłbyś się głębiej nad tuningiem,chyba,że Cię finanse ograniczają,broń boże nie zaglądam do portfela ani się nie nabijam w tym momencie,jestem osobą wyrozumiałą (mam taką nadzieję).Jakby nie szkoda by Ci było kasy,albo ktoś zaproponował by Ci tuning gratis to zrobiłbyś czy nie? Ja np.nigdy w życiu nie chciałbym już wracać do serii,ponieważ liznąłem czegoś z wyższej półki. Pozdrowionka :D



Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Jaka felga na tor

Post autor: vrs » czw lip 07, 2011 15:43

Miałem coś o tej ulicy napisać ale sobie darowałem :bajer:

Ad serii itp. to mój poprzedni samochód nie był seryjny, a ten mi na razie wystarcza :bajer:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Jaka felga na tor

Post autor: gluszcz » czw lip 07, 2011 17:19

Rybak pisze:Mateusz odwaliłeś takiego posta,że ja takiego to bym pisał ze dwa dni :grin: Mądrze napisane i zgadzam się z Tobą w każdym detalu.Jak tak dalej będziesz pisał to niebawem zostaniesz forumowym Masterem
+1 :D
zawsze można poprawić fabrykę gdzie wszystko jest robione pod księgowych :chytry:
vrs pisze:ten mi na razie wystarcza
dobrze że to napisałeś bo prawie uwierzyłem w tą seryjność :bajer:

seryjne auta dla seryjnych kierowców.... :jaja:



Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Jaka felga na tor

Post autor: Rybak » pt lip 08, 2011 00:03

vrs pisze: ten mi na razie wystarcza
Michaś,ciekawe jak długo.Jak miałem taki przebieg jak Ty,to też się zarzekałem,że więcej nie potrzeba i nic nie będę robił.A jak zacząłem robić to ciągle jest mało,to jest jak narkotyk :kac: Prędzej czy póżniej przyjdzie pora na Ciebie i przyznasz mi rację,że seria to było jakieś nieporozumienie :jaja:Ale ja wiem,że doskonale sobie zdajesz z tego sprawę :-)



Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Jaka felga na tor

Post autor: vrs » pt lip 08, 2011 00:37

Rybak pisze:Ale ja wiem,że doskonale sobie zdajesz z tego sprawę :-)
Dokładnie :pub:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Jaka felga na tor

Post autor: Rybak » pt lip 08, 2011 17:24

vrs pisze:Dokładnie :pub:
Na następnym zlocie na pewno będzie więcej czasu to zrobimy :pub: A jak zapewne wiesz,że po tym bajerka się lepiej kręci.Jak masz pomysł na jakąś fajną felę to wklej :-)



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Jaka felga na tor

Post autor: MatthewG » sob lip 09, 2011 00:16

Rybak pisze:Jak tak dalej będziesz pisał to niebawem zostaniesz forumowym Masterem :D
gluszcz pisze:+1 :D
Do tego chłopaki będę dążył :grin:
Rybak pisze:Prędzej czy póżniej przyjdzie pora na Ciebie i przyznasz mi rację,że seria to było jakieś nieporozumienie :jaja:
Nigdy więcej serii Panowie :grin: Jeeeeest ogień :satan:







Ależ jestem podniecony...


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Jaka felga na tor

Post autor: Rybak » sob lip 09, 2011 00:33

MatthewG pisze:Ależ jestem podniecony...
Uwierz mi Mati,że ja też.Cieszę się razem z Tobą :grin:



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Jaka felga na tor

Post autor: MatthewG » sob lip 09, 2011 00:41

Jestem psychopatą Jarku, ale tak to się chyba nawet nie cieszyłem kiedy go odbierałem :grin: Ach ten tuning, ile to możliwośći :food: Dzięki Jarek za załatwienie pewnej tajnej sprawy ;) Jutro doleję dopalacza :kac:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Jaka felga na tor

Post autor: zlos » sob lip 09, 2011 21:52

MatthewG pisze:Jutro doleję dopalacza
Będziesz po mieście jeździć nawalony jak wiatrak? ;)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Jaka felga na tor

Post autor: vrs » pn lip 11, 2011 13:38

MatthewG, rozumiem że nie ma już limiterków :chytry:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Jaka felga na tor

Post autor: MatthewG » pn lip 11, 2011 15:33

vrs pisze:MatthewG, rozumiem że nie ma już limiterków :chytry:
Tego Michał też się pozbędę jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, a na razie tak niestety nie jest.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka felga na tor

Post autor: vrs » pn lip 11, 2011 15:35

MatthewG pisze:
vrs pisze:MatthewG, rozumiem że nie ma już limiterków :chytry:
Tego Michał też się pozbędę jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, a na razie tak niestety nie jest.
To co Ty zrobiłeś? Wydech?

Już doczytałem :pub:, zazdroszczę


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości