Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Post autor: Rybak » czw wrz 12, 2013 21:34

MatthewG pisze: Ej no gdzie reszta?
W Wawie od 20-go,do 22-go będzie "bajera" na całego,może podlecisz Mateusz?



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Post autor: zlos » czw wrz 12, 2013 22:20

Rybak pisze:W Wawie od 20-go,do 22-go będzie "bajera" na całego,może podlecisz Mateusz?
Zaproszenie wysłaliśmy kurierem TOPLESS ;)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Post autor: LEWART » czw wrz 12, 2013 22:39

to jest potęga allegro
Felgi Golf KMVII R


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

Awatar użytkownika
stefan1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt lip 22, 2008 21:28
Lokalizacja: Radom, Warszawa

Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Post autor: stefan1989 » pt wrz 13, 2013 00:01

Mogę dodać coś od siebie w tej sprawie :-) Znam gościa co ma dojście w VW i kupuje używane części z Aut po testowych, często ma części do Aut które nie są jeszcze dostępne w PL, ostatnio mu się trochę ukróciło bo VW zabronił sprzedaży z tych aut układów hamulcowych ze względów bezpieczeństwa, przynajmniej tak mówią. A dobrze wiemy w jakich cenach są zaciski i tarcze z jakiś Audi S i RS...



JJacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Post autor: JJacek » pt wrz 13, 2013 19:26

MatthewG pisze:I tu właśnie pojawia się problem, a mianowicie VW wszystko chce robić na swoją rękę. Zastanawia mnie czemu żaden koncern nie wpadł na pomysł oficjalnego zapytania dotychczasowych użytkowników swoich aut czego oczekują od topowego modelu, oczywiście wszystko na poważnie i w granicach rozsądku.
sorry, ale koncerny nie działają po ciemku, to że nikt do Ciebie nie wysłał zapytania to nie znaczy, że nie robią rozpoznania rynku :grin: Myślę, że patrzysz na użytkowników Rki przez perspektywę ludzi z forum, a prawda jest taka, że to jest mniejszość.
Brak foteli, jak dla mnie kolejne nieporozumienie. Pomijam, że płacąc za nie chorą kwotę i tak większość mojego auta to skaj (Dear God...), ale są one rarytasem, smaczkiem za który ludzie nawet na rynku wtórnym sporo za nie płacą, a i tak podaż znikoma. Do tego dochodzi fakt, że jak ktoś chciał szybki dupowóz to brał 5 drzwi plus normalne fotele, a jak ktoś chciał poczuć namiastkę sportowego wyglądu (i komfortu zarazem) to konfigurował sobie takie 3dr plus Motorsporty. O skrzyniach biegów już nie wspominając Panowie DSG ;) Natomiast w MK7 raptem jedna wersja, też niezrozumiałe bo niby dorzucają drugi model felg w celu większej różnorodności, a wywalają na zbity pysk jeden z największych smaczków :? O braku ręcznego już chyba nie muszę wspominać. Mnie kilkukrotnie życie uratował w kryzysowych momentach i jakbym go nie chciał to jeździłbym Priusem za podobną zresztą kwotę pieniędzy. W zwykłych niech go nie ma, ale do R mogliby dorzucić, niech będzie i za dopłatą. No bo co Ci z szybkiej DSG dzięki której mógłbyś wygrać "beczkę" jak nie masz czym podciąć furacza? Czemu też ciągle upierają się przy tych wielkich heblach, który jak dla mnie są o kant pupy rozbić.
Fotele to akurat dobry przykład na to, że coś policzyli i wyszło, że się nie opłaca. Po prostu za mało osób to brało, a za dużo kosztowało ich zaprojektowanie, przetestowanie itd Przy masowej produkcji nic kosztuje tysiące a cokolwiek kosztuje miliony. Mój brat akurat pracuje w branży i przykładowo, prototypy zwykłych przycisków na desce rozdzielczej (czyli takiego g-wna plastikowego o wymiarach 1cm x 1 cm) to kwota 10 tys euro lub więcej, a od prototypu do seryjnej produkcji daleka droga. Tak samo ręczny. Wcześniej zwykły był w każdym, teraz byłby tylko w aucie, które sprzedaje się w tysiącach a nie milionach. Wszyscy robią *#cenzura#* z projektowania aut przez księgowych, ale prawda jest tak, że te firmy to nie instytucje charytatywne. Zawsze tak było, czy to w latach '70, '80 czy też '90, tylko byłe inne możliwości, inna skala sprzedaży aut, mniejszy poziom skomplikowania aut ale za to o wiele dłuższy okres projektowania (kolejne generacje projektowana jak poprzednia dopiero co ujrzała światło dzienne). Chyba, że komuś się marzy pójscie w ślady Saaba itd.



Awatar użytkownika
stefan1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt lip 22, 2008 21:28
Lokalizacja: Radom, Warszawa

Re: Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Post autor: stefan1989 » pt wrz 13, 2013 19:43

Skoro już o te Motorsporty się rozchodzi, to może ich niema, ale konfigurator Nowej S3 pokazuje tapicerkę Audi Design czerwone sportowe typu S i kosztują 11200zł :bajer:



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Post autor: MatthewG » pn wrz 16, 2013 15:45

Niestety Jarku raczej nie dam rady chlip :-(


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Post autor: miko » czw wrz 19, 2013 13:23

[youtube][/youtube]


Obrazek

Mekto
-
-
Posty: 530
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 21:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nowy Golf Mk7 R - opis prototypów

Post autor: Mekto » wt wrz 24, 2013 10:48

Podczas weekendu odwiedziliśmy targi IAA we Frankfurcie i nie omieszkałem sprawdzić jak na żywo wygląda nowe R.
Przyznam, że nie robi szału i zdecydowanie ładniejsze jest GTI. Tył nowej R jest jakiś "goły" a te wydechy zalatują wioską.

Już dużo ładniejszy był Peugeot 308R.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości