OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: daniel1d » wt lut 07, 2012 12:17

Szerokość opony mu raczej nie przeszkadza, jak by była wyższa to wtedy już by przeszkadzało.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: MatthewG » wt lut 07, 2012 15:18

Gorzej by raczej dla haldex'a było gdyby z tyłu były szersze, tak mi się wydaje. Ale tak jak wspomniałem wcześniej, ciekaw jestem jak się samochód będzie zachowywał na śliskiej nawierzchni przy różnej szerokości opon na poszczególnych osiach.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: zlos » wt lut 07, 2012 16:26

korzen88 pisze:Mam pytanie, tak z ciekawośći: dlaczego do audi rs3 wsadzają tak nietypowe szerokośći opon?: 225tył 235przód i jako opcje można zamówić do przodu 255
W napędach na 4 koła głownie się spotyka 4 kapcie takiej samej szerokośći albo tył szerszy, nie lepiej dla trakcji by było wrzucić 255 na 4 koła tak jak jest ttrs?
Powód jest trywialny - na tył nie wchodzi większa guma. Natomiast haldex zapewnia odpowiednią dawkę podsterowności przy mocno jechanych zakrętach, więc każdy milimetr gumy na przodzie pomaga w skręcaniu.

Haldex jest przeprogramowany w porównaniu do Golfa R, więc pewnie ma wbite nieco inne nastawy, które oddają różnicę w sile przylegania osi. Samo Audi twierdzi, że haldex jest inny, dając do zrozumienia, że mechanicznie jakoś się różni. Jakoś ani ja, ani ludzie z którymi rozmawiałem nie mogą sobie wyobrazić co takiego innego poza marketingiem jest w prostym napędzie haldex. Nalepka? Cena? Pewnie tym się różni.

Prędkość kątowa kół przy działającym haldexie jest identyczna na przedniej i tylnej ośce. Nie ma możliwości "zapiszczenia" tylko tyłem.
Dlatego w Golfie po dobrze przejechanym kółku na torze zawsze miałem gorące przednie gumy, tylne zaś umiarkowanie ciepłe. Po prostu ciężki nos auta + "popychanie" tylnych kół w zakręcie powodowało, że przednie gumy dostawały ostro w kość.


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: MatthewG » wt lut 07, 2012 18:17

I dlatego właśnie ja już przednich opon nie mam, a przynajmniej nie powinienem ich nazywać oponami zdatnymi do jazdy :grin:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: korzen88 » wt lut 07, 2012 23:59

zlos pisze:
korzen88 pisze:Mam pytanie, tak z ciekawośći: dlaczego do audi rs3 wsadzają tak nietypowe szerokośći opon?: 225tył 235przód i jako opcje można zamówić do przodu 255
W napędach na 4 koła głownie się spotyka 4 kapcie takiej samej szerokośći albo tył szerszy, nie lepiej dla trakcji by było wrzucić 255 na 4 koła tak jak jest ttrs?
Powód jest trywialny - na tył nie wchodzi większa guma. Natomiast haldex zapewnia odpowiednią dawkę podsterowności przy mocno jechanych zakrętach, więc każdy milimetr gumy na przodzie pomaga w skręcaniu.

Haldex jest przeprogramowany w porównaniu do Golfa R, więc pewnie ma wbite nieco inne nastawy, które oddają różnicę w sile przylegania osi. Samo Audi twierdzi, że haldex jest inny, dając do zrozumienia, że mechanicznie jakoś się różni. Jakoś ani ja, ani ludzie z którymi rozmawiałem nie mogą sobie wyobrazić co takiego innego poza marketingiem jest w prostym napędzie haldex. Nalepka? Cena? Pewnie tym się różni.

Prędkość kątowa kół przy działającym haldexie jest identyczna na przedniej i tylnej ośce. Nie ma możliwości "zapiszczenia" tylko tyłem.
Dlatego w Golfie po dobrze przejechanym kółku na torze zawsze miałem gorące przednie gumy, tylne zaś umiarkowanie ciepłe. Po prostu ciężki nos auta + "popychanie" tylnych kół w zakręcie powodowało, że przednie gumy dostawały ostro w kość.
Wszystko się zgadza prócz jednego: z tego co się orientuje to te obie opony 225 i 235 wchodzą na 8 cali więc na tył też mogli dać 235 (może na chama nawet 245) natomiast przy opcji 255 jest już felga 8,5 cala.


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: vrs » śr lut 08, 2012 00:44

zlos pisze:Haldex jest przeprogramowany w porównaniu do Golfa R, więc pewnie ma wbite nieco inne nastawy, które oddają różnicę w sile przylegania osi.
Tia, jasne... jedyne co mogli dodać to eLSD z tyłu ale na ten patent wyłączność miały do tej pory Saab i Opel
korzen88 pisze:Wszystko się zgadza prócz jednego: z tego co się orientuje to te obie opony 225 i 235 wchodzą na 8 cali
Nie wiem jakie mam felgi (seryjne 19) ale ja mam 235 z tyłu i z przodu i imho to jest dobra szerokość


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: MatthewG » śr lut 08, 2012 12:06

Masz 8" Michale. Co się stało, że ostatnio jesteś taki aktywny? Co dobrego oczywiście :jezor:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

piotreksz455
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 21:28

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: piotreksz455 » śr lut 08, 2012 12:19

Witam koledzy..felga 16 cali et42 Golf IV..jai dystans zastosowac na tył a jaki na przód? Uważam ze koła sa za bardzo schowane



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Re: OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: daniel1d » śr lut 08, 2012 12:44

piotreksz455 pisze:Witam koledzy..felga 16 cali et42 Golf IV..jai dystans zastosowac na tył a jaki na przód? Uważam ze koła sa za bardzo schowane
dział opony i felgi http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=49" onclick="window.open(this.href);return false;


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: MatthewG » śr lut 08, 2012 13:59

Zrozumiem wiele, ale zachowania niektórych ludzi wciąż mnie dziwią.

Ciekawy projekt :P


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: zlos » pn lut 13, 2012 14:37

MatthewG pisze:Zrozumiem wiele, ale zachowania niektórych ludzi wciąż mnie dziwią.

Ciekawy projekt
Jakoś nie kumam tego języka...


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: MatthewG » wt lut 14, 2012 19:58

Ale zdjęcia to chyba umiesz oglądać :grin:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: zlos » wt lut 14, 2012 23:13

MatthewG pisze:Ale zdjęcia to chyba umiesz oglądać
Widziałeś ile tamten wątek ma stron?
Jakoś zawsze przegrywałem w zgaduj-zgadulę, bądź nieco konkretniejszy...


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

OFF topic, czyli wątek o wszystkim i niczym

Post autor: daniel1d » śr lut 15, 2012 02:18

Ciekawe jak będzie wyglądać nowy golf R w porównaniu do zwykłego mkVII http://golfstory.free.fr/php_historique/Histo_golf7.php" onclick="window.open(this.href);return false; piszą że mkVII ma być też w wersji hybrydowej.


www.proturbo.com.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości