Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
jakublad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:27
Lokalizacja: Zduńska Wola

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: jakublad » śr lis 16, 2011 00:34

Do mnie przemawiają Kielce i Poznań. Po tym drugim wprawdzie nie jeździłem, więc się nie wypowiem. Tory rallycrossowe dają chyba trochę w dupę zawieszeniu?!



Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: KonradzikIV » śr lis 16, 2011 01:25

zlos pisze:Kielce (znany, lubiany)
dla mnie bomba :)

i prawie w centrum :P


Obrazek

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: zlos » śr lis 16, 2011 20:47

mogę zadzwonić tam i zapytać o terminy i kasę :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: MatthewG » śr lis 16, 2011 23:00

Ja mogę dorwać namiary na któregoś z kolesi, którzy organizują tam pojeżdżawki.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: zlos » czw lis 17, 2011 00:13

MatthewG pisze:Ja mogę dorwać namiary na któregoś z kolesi, którzy organizują tam pojeżdżawki.
Dzwoń, Ojcze Założycielu :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Re: Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: MatthewG » czw lis 17, 2011 22:53

zlos pisze:Dzwoń, Ojcze Założycielu :)
Lizus :grin: Jak tylko znajdę chwile to wykonam parę połączeń. Wpadł mi dzisiaj do głowy szalony pomysł.. Robimy rozpoczęcie sezonu w kielcach powiedzmy w kwietniu, później w lecie zaliczamy poznań i na koniec tak jak w tym roku ułęż :kac: Ależ by to był rok.

P.S. Tomku załatw mi moderatora paseczek :jezor:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
jakublad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:27
Lokalizacja: Zduńska Wola

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: jakublad » czw lis 17, 2011 22:59

To ja już opon szukam. ;-)



gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: gluszcz » czw lis 17, 2011 23:04

MatthewG pisze:Wpadł mi dzisiaj do głowy szalony pomysł.. Robimy rozpoczęcie sezonu w kielcach powiedzmy w kwietniu, później w lecie zaliczamy poznań i na koniec tak jak w tym roku ułęż :kac: Ależ by to był rok.
:popcorn: ...... :food:
Potrójna korona do zgarnięcia się szykuje :bajer: muszę się spinać by karnego kut... za ogony nie dostać :helm:
Po 3 pojeżdżawce podsumowanie cyklu .:R Treffen, rozdanie nagród i uroczyste zakończenie sezonu :pub:



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: MatthewG » pt lis 18, 2011 11:40

Ja podałem nietypowy pomysł i jest piękny oddzew :grin: To się chwali Panowie. Mniej więcej rozeznałem temat i wygląda to tak:

#1
Zaczynamy w Kielcach. Pojeżdżawki organizują tam regularnie 3 osoby. Minimalna ilość samochodów +-8, a maksymalna nie więcej jak 20. Średni koszt imprezy u każdego z nich waha się pomiędzy 200-250zł czyli tak jak w Ułężu, standard. Godziny też podobne bo mniej więcej od 9 do 16. Tutaj nie powinno być również problemu ze zorganizowaniem imprezy zamkniętej tylko dla R-Gruppe Kozaków. Plus jest taki, że zaraz obok toru jest hotel (w którym spałem i przeżyłem!). Rano jak wstajesz to masz widok na tor, zupełnie jak w tych zagranicznych ekskluziwach :jezor: Żeby możliwie jak najlepiej zobrazować wam tą odległość dzielącą balkony od toru to powiem, że rano możemy urządzić konkurs w rzucie pustą puszką piwa z balkonu w baner start-meta. Oczywiście ten kto przegra będzie sprzątał... Celowo napisałem rano bo moglibyśmy urządzić zjazd już np. w piątek wieczorem, zrobić grilla na dużym balkonie plus napoje wyskokowe, a w sobotę od samego rana jazda na kacu, na CZAS :grin: Galeria oraz filmik z jakiejś przykładowej imprezy.

#2
Następnie straszymy w Poznaniu. Wyjazd na ten tor to już większe przedsięwzięcie jest.. Problem jest taki, że ten obiekt, co w sumie nie powinno dziwić ze względu na jego unikalność (w Polsce!) jest traktowany jak Święty Graal i tylko dwie ekipy organizują tam oficjalne pojeżdżawki. Jedna to evolution events, a druga TPTD czyli Tor Poznań Track Day. Start w imprezie u tej pierwszej to koszt około 900zł (!!!), a u drugiej na całe szczęście mniej więc jest nadzieja na uciułanie grosza. Wygląda to tak:
Koszt uczestnictwa wynosi (przelew):
400 zł dla członka PCP lub członka AW
500zł dla niezrzeszonych w PCP i AW
lub 600zł przy wplacie w kasie w dniu imprezy
dodatkowy obiad dla os. towarzyszącej 50 zł
Klubowicze PCP oraz AW maja pierwszeństwo w uczestnictwie.
W pozostałych przypadkach decyduje kolejność zgłoszeń.
Czy to dużo czy mało nie mnie oceniać, chociaż faktem jest że słyszałem iż w UK organizują weekendowe TD i jedynymi wymogami są jakieś grosze, dosłownie i kask+OC. Ale oni torów mają przynajmniej kilkanaście jak nie kilkadziesiąt, a my słownie: jeden :chytry: Pewne jest natomiast to, że tego toru nie można porównać do czegokolwiek innego w Polsce.. Byłem w tym roku raz jako pasażer i zapewniam, że jest niesamowicie.. Nocleg mieliśmy zarezerwowany w hotelu oddalonym o jakieś 2-3km, TPTD rezerwuje inny hotel. Koszt tego wyjazdu jest większy i bez semi-slicka chyba nie ma sensu jechać bo kiedy ja strzeliłem sobie kilka kółek Punto Abarth, od tak for fun, to nawierzchnia zjadała wręcz zwykłe drogowe opony! Na torze jak to na torze, jeździmy jak chcemy więc można jeździć za innymi uczestnikami, podpatrywać właściwą linię przejazdu albo po prostu się ścigać w formule real race - real damage :los2: Odnośnie jakiejś ilości miejsc zarezerwowanej dla eR wariatów trzeba z nimi porozmawiać, ale wszystko jest kwestią dogadania się. Tutaj również dobrym pomysłem byłoby spotkanie się dzień wcześniej i wspólny nocleg, wspólny :hmm: Więcej info tutaj.

#3
A na koniec stary, poczciwy, wróblowy Ułęż ;) Odnośnie tej imprezy wiemy już wszystko, a jak nie to Tomek wie :jezor: Termin mógłby być identyczny jak w tym roku z tym, że ja osobiście oczekiwałbym mniejszej liczby samochodów. I mniej awarii w swojej bryce również :jezor: Fajny pomysł poddał gluszcz z oficjalnym zakończeniem sezonu. Myślę, że taka potrójna korona to fajny pomysł :-)


PODSUMOWANIE
Szybkie policzenie kosztów (najgorszy wariant):
+ 250zł Kielce
+ 500zł Poznań
+ 250zł Ułęż
-------------------
1000 zł uczestnictwo we wszystkich imprezach, nocleg im tańszy znajdziemy tym więcej zaoszczędzimy. Kielce o ile pamiętam były śmiesznie tanie, a pokoje kilkuosobowe. W Poznaniu oferują zniżkę w przez nich wybranym hotelu -20%, ja spałem w tym hotelu.

+ 600 zł 225/40 ZR 18 (przykładowo)
+ ewentualnie do tego jakieś felgi jeśli będą potrzebne, cena nie gra roli
--------------------
Powiedzmy więcej niż 2500zł. Jeden komplet myślę, że wystarczy na wszystkie 3 imprezy i może zostanie na jakąś jeszcze. Są to najtańsze semi-slicki na rynku z tego co mi wiadomo, a Tomek jest z nich bardzo zadowolony. Chociaż po imprezach w tym roku przychodzą mi co najmniej 3 osoby których czeka zakup opon, w tym mnie :-)

Kosztów paliwa nie liczę bo to sprawa indywidualna. Jeśli chodzi o elementy eksploatacyjne jak klocki, tarcze, itp. to według mnie przy rozsądnej jeździe powinny wytrzymać Poznań, o innych pojeżdżawkach nie wspominam bo tam nie ma tego problemu. Jedyne co trzeba by wymienić przed sezonem to płyn hamulcowy, tak profilaktycznie, koszt samego płynu z najwyższej pułki to nie więcej jak 70zł za 500ml plus robocizna. Może warto również pomyśleć o przewodach w stalowym oplocie? Koszt 4 przewodów Goodridge'a dla Golfa to 506zł, cena orientacyjna znaleziona tak "na szybko". Olej każdy będzie wymieniał bądź nie wedle uznania.

Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, że to dużo pieniędzy, ale może zamiast wydawać na inne mody i bezsensowne spalanie hektolitrów paliwa na ulicy (mam na myśli siebie...) warto zainwestować w tak niezwykłą przygodę..?


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

JJacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: JJacek » pt lis 18, 2011 11:43

Jeszcze jest kilka mniej lub bardziej ciekawych miejsc:

Toruń rallycross:
zlot Audiklubu, onboard
Biała Podlaska - lotnisko, to takie bliskie miejsce, zwłaszcza dla osób z Zachodniopomorskiego :grin:
http://www.youtube.com/watch?v=TAWNnfMeVNw
Wyrazów k. Częstochowy - tor kartingowy
http://www.youtube.com/watch?v=vL59nRYmoi8
Radom: - tor kartingowy
http://www.youtube.com/watch?v=KeXoLC1C ... re=related
Lublin - chyba zamykają
http://www.youtube.com/watch?v=CbThvuhnpSE
Biłgoraj - tor kartingowy
http://www.youtube.com/watch?v=cILxzE2H ... re=related
Opole - lotnisko, ale nie wiem czy tam jeszcze coś się odbywa
http://img148.imageshack.us/img148/3663/010601xs3.jpg
Rallyland, Debrzno - lotnisko, próby można chyba skonfigurować w każdy możliwy sposób
Tor Rakietowa, Wrocław - odbywają się tam jakieś cykliczne imprezy (mały Time Attack)

Tory rallycrossowe nie są aż takie złe, tylko samochód usyfiony z nich wychodzi.
Na Słomczyn można wpaść w tą sobotę lub w kolejną na impreze charytatywną (dajesz prezent i jeździsz na torze, Adrenalina we Włosach IV):
http://ak-rzemieslnik.pl/news,1192,W_na ... zynie.html
http://ak-rzemieslnik.pl/news,1189,Adre ... zynie.html

Tory kartingowe mogę być trochę męczące, ale niwelują braki w sprzęcie, a uwypuklają braki w umiejętnościach :-)
Ostatnio zmieniony pn sty 09, 2012 14:12 przez JJacek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: zlos » pt lis 18, 2011 11:45

Mati

Fajny pomysł, 3 korony do wyrwania + 3 razy kac :kac: , z czego ostatni największy :food:

Koszty rzecz indywidualna, ja jakoś je zniosę :)

Jestem ZA!


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: MatthewG » pt lis 18, 2011 12:13

Torów mniejszych jest dużo, ale mnie rallycross odstrasza, nie chcę aż tak katować mojego samochodu. Jeśli w 2012 cykl wypali to za dwa lata można by pomyśleć o mniejszych imprezach w większej ich liczbie. Jeśli oddzew będzie duży to jest przed nami kilka miesięcy zimy by wszystko dograć i ustalić. Dla mnie najważniejsza jest liczba chętnych, od niej przecież wszystko zależy. Tomku pisałeś już kilka wiadomości grupowych więc może wyślesz wszystkim uczestnikom wcześniejszych imprez PW z linkiem do tej strony? Zobaczymy co to da. W dzisiejszych czasach ciężko planować coś z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem bo w tym czasie możemy się już przesiąść do SLSów ( :grin: ), ale jakakolwiek deklaracja ma sens :-)


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: zlos » pt lis 18, 2011 14:21

Mati, załóż nowy temat, skopiuj i opisz, a ja zajmę się marketingiem szeptanym :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
Rybak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: czw lis 18, 2010 19:54
Lokalizacja: Szczecin

Sonda społeczna: trzecia edycja R-Gruppe, wiosna 2012

Post autor: Rybak » pt lis 18, 2011 19:56

MatthewG pisze:Wpadł mi dzisiaj do głowy szalony pomysł.. Robimy rozpoczęcie sezonu w kielcach powiedzmy w kwietniu, później w lecie zaliczamy poznań i na koniec tak jak w tym roku ułęż :kac: Ależ by to był rok.
Mati,pomysł mega bomba :D Tylko u mnie z kwietniem trochę nie tędyś :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości