Kącik posiadaczy variantów

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
BLIND
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2306
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 11:12
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: BLIND » wt lip 15, 2014 11:31

maroTdi, :pub: dobra skoda nie jest zła :bigok:



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: miskieusz » wt lip 15, 2014 12:17

MaciekV5 pisze:w domu czy w aucie ;) :helm:
Regeneracja czy inne pomysły?
patrząc na koszty to chyba bym w domu wolał:p
regeneracja, jakiś sprawdzony zakład z krk...
MaciekV5 pisze:Zmień diagnostę :los2:
daj spokój, teściu pojechał i w 5 minut wrócił podbity :banghead:
truckman pisze:brawo, 3 auta z hakiem w papierach, bez haka fizycznie i nigdy się nie przywalili
wcześniej też problemów nie miałem, ale kiero pokazać się musi przecież :banghead:
dość mam ostatnio i chyba muszę odpocząć od wszelkich robót i remontów w aucie i nie tylko...
dużo zimnego :kufel: i trochę spokoju i będzie git. Gorzej, że póki co się na to nie zanosi



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: MaciekV5 » wt lip 15, 2014 12:33

miskieusz, objawy wcześniej miałeś? wycieki/ubytki płynu? czy tak nagle jebut :banghead:
Wspominałeś mi kiedyś, że kręciłeś regulacją lamp i wyskoczył bolec z odbłyśnika...
to ja miałem ostatnio podobnie, po zmianie amorów i poduszek z przodu dziób poszedł lekko do góry więc ustawiam lampy...
kręcę, kręce, nagle jebut, opadła lampa do dołu i luźno sobie odbłysnik lata... łzy w oczach (bo nowe lampy) ale jak rozebrałem to było to co u Ciebie, wyskoczył ten bolec od regulacji z odbłyśnika. Komuś należy się po łapkach za projekt tych lamp bo są bardzo nietykalskie ;)
Podsumowując, czas chyba wziąć urlop od robienia czegokolwiek przy aucie i się zregenerować :kufel:



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: truckman » wt lip 15, 2014 12:44

wcześniej też problemów nie miałem, ale kiero pokazać się musi przecież :banghead:
Taaaaa, na kąciku mk4 kiedyś był przykład jak gość MK3 pojechał na stację diagnostyczną w ASO BMW. Zawias nowy TRW zmieniany kilka dni wcześniej, a ten luz widział :helm:


Obrazek

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: miskieusz » wt lip 15, 2014 12:44

MaciekV5, jakieś 3 tygodnie temu nagle płynu się mało zrobiło ale dolałem i przez te 3 tygodnie było spoko, zero ubytków aż nagle w niedziele żona mi powiedziała, że auto dziwnie buczy. Dolałem a rano kałuża i płynu mało :/ na początku myślałem, że to może lewa uszczelka zmieniona 2 lata temu (między maglem a przewodem ze zbiornika) ale niestety wczorajsza diagnoza mechanika: lewy uszczelniacz na maglu.
Co do lamp... to oczywiście kierownik się popisał i "ustawił" mi światła, więc znowu wypadła lampa z mocowania. *#cenzura#* jest z tymi lampami, nie wiem, czy wszędzie są takie jaja z xenem ale tutaj to porażka i nie wiem, czy jeszcze się kiedyś zdecyduję(przy zmianie auta za 30lat:P).
Co do podsumowania, zgadzam się w 100% :pub:



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: truckman » wt lip 15, 2014 12:46

No to co druchu, czas na rozbiórkę. Byłeś tylko na jednym zlocie, ale niestety czas na coś bardziej mobilnego z czasów w miarę współczesnych( okolice roku 2000, już kiedyś mówiłem dlaczego)


wykręcone halogeny, spryski i zaślepki kierunków
Obrazek

pierwsze graty poszły :banghead: jak patrzyłem na dupę tego b3 i spas koła to łezka w oku :rozpacz:
Obrazek


Obrazek

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: miskieusz » wt lip 15, 2014 13:01

truckman, co to się dzieje... czyżby następca już pod domem stał?:P czy kolejny 'szalony' pomysł i bierzesz tą 750? :hmm:



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: truckman » wt lip 15, 2014 13:31

szalony
póki co jest pomysł też mocno szalony, tyle że da się jeździć bardziej komfortowo po autostradzie, a nie jak to 23 letnim passatem :bigok: który w dodatku leży na odbojach i ciągle przycierają koła :los2:


zobaczymy jak to wyjdzie finalnie


Obrazek

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: miskieusz » wt lip 15, 2014 20:22

truckman pisze:póki co jest pomysł też mocno szalony, tyle że da się jeździć bardziej komfortowo po autostradzie
:los2:

jednym słowem passek dla starszego pana? ;)

ja odebrałem furę... magiel po regeneracji na rocznej gwarancji, nowe końcówki i drążki + pełne tuleje. Jest przyjemnie sztywno i jeździ się jakoś lżej (to pewnie efekt wydanych pieniędzy) :banghead:
Przy okazji zabrałem się za lampę, która oczywiście wyskoczyła z mocowania - docisnąłem jak trzeba (już miałem wszystko w :ass: ) i wskoczyło mocowanie jak trzeba;) okazało się, że klaksony prawdopodobnie nie działają, bo jeden szeleści piaskiem a drugi chlupocze :los2: to chyba nie jest normalne, więc czeka mnie jeszcze zakup dwóch klaksonów i można jechać na przegląd :kac: mam dość...



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: MaciekV5 » wt lip 15, 2014 21:03

miskieusz pisze:Przy okazji zabrałem się za lampę, która oczywiście wyskoczyła z mocowania - docisnąłem jak trzeba (już miałem wszystko w ) i wskoczyło mocowanie jak trzeba;)
Jest jakaś pozycja tych lamp, przy regulowaniu jedną i drugą regulacją, w której właśnie wyskakuje ten bolec z mocowania. Eh gdyby była alternatywa dla xenonu w Borze i żeby tak ładnie nie wyglądały... ;)
miskieusz pisze:magiel po regeneracji na rocznej gwarancji
Ile taka przyjemność? ;)
miskieusz pisze:klaksony prawdopodobnie nie działają, bo jeden szeleści piaskiem a drugi chlupocze
Czyli ściągamy znowu zderzak :los2: zbliżasz się już do jubileuszowego, setnego ściągania zderzaka? :D



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: miskieusz » śr lip 16, 2014 07:31

MaciekV5 pisze:Jest jakaś pozycja tych lamp, przy regulowaniu jedną i drugą regulacją, w której właśnie wyskakuje ten bolec z mocowania. Eh gdyby była alternatywa dla xenonu w Borze i żeby tak ładnie nie wyglądały... ;)
może i wyglądają ładnie ale żeby to sensownie świeciło jakoś... :p co do pozycji, możliwe, bo prawa śmiga cały czas bez problemu a lewa już 2x wyskoczyła :banghead: muszę wieczorem pod jakąś ścianę podjechać i ustawić trochę chociaż te światła, bo się nocna trasa zapowiada i trzeba się 'nacieszyć' światłem xenonu:p
MaciekV5 pisze:Ile taka przyjemność?
sam magiel 630pln z przesyłką, wygląda ładnie i świeżo, ma być cudowny i starczyć na kolejne 250kkm :bajer:
MaciekV5 pisze:ubileuszowego, setnego ściągania zderzaka :D
daj spokój... jubileusz to chyba 1000 się zbliża:p



Awatar użytkownika
dzejson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: śr sie 27, 2008 18:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: dzejson » czw lip 17, 2014 00:21

dobre upalanie Mk1, dobra Jetta cabrio w 1:20, dobrze pakowne B5.5 Wagon, dobry event.. :los2:

[youtube][/youtube]

truckman czaj B3:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:helm:



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: Pruszkowiak » czw lip 17, 2014 22:07

Co to za silnik w tym B3? Dla mnie przekombinowany ten passat a szkoda.



Awatar użytkownika
Piwu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: pt lut 23, 2007 13:05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: Piwu » czw lip 17, 2014 22:08

phanteon chyba Twoja furajest wołana do serwisu na jakiś babol przy poduszce pasażera :blush:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości