Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pn kwie 25, 2016 19:19

Progresywny, czemu chcesz to wywalić? Z tym się chyba fura szybciej nagrzewa? A chcesz może sprzedać? :food:



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pn kwie 25, 2016 19:46

lwlw, Stary do mnie masz bliżej, jak chcesz to Ci mogę opchnąć i powiedzieć co gdzie było... :bigok:

Tak na serio: Przy zaślepionym EGR nie ma racji bytu... jak chcesz się w to bawić to masz po 20 na allegro. Tylko patrz żeby była jak najbardziej kompletna...

Edit.: A jak Ci się auto wolno grzeję to zainwestuj stówę w termostat...na prawdę warto :chytry:
A jak dalej zimno - grzałka Z35.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt kwie 26, 2016 09:43

krazorek pisze:lwlw, Stary do mnie masz bliżej, jak chcesz to Ci mogę opchnąć i powiedzieć co gdzie było... :bigok:

Tak na serio: Przy zaślepionym EGR nie ma racji bytu... jak chcesz się w to bawić to masz po 20 na allegro. Tylko patrz żeby była jak najbardziej kompletna...

Edit.: A jak Ci się auto wolno grzeję to zainwestuj stówę w termostat...na prawdę warto :chytry:
A jak dalej zimno - grzałka Z35.
Z35 kiepskie, lepiej zainwestować w suchą nagrzewnicę z Audi, ale wtedy i w alternator :helm:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » wt kwie 26, 2016 15:34

Szybkie pytanie chce na krótko sprawdzić licznik na szrocie tzn fisa, w które piny dać zasilanie?


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt kwie 26, 2016 17:35

HojaNT, niebieska wtyczka pin 1 i 23 plus...9 i 24 masa

Przełom maja i czerwca będę w PL i będę miał trochę fantów z mojego auta...m. i. 1/2 FIS z benzyny 1.4 z analogową kontrolką poduch, komfort 1J ze scyzorykiem i kompletem (4szt) silniczków szyb pod składane lustra (uruchomiona opcja szyb z pilota) oraz gwint TA-Techincs...będę miał też trochę drobnicy (np włączniki świateł pod halogeny, manetki do FIS...może do tempomatu...włączniki typu grzanie szyb, asr...). Większe graty mogę wysłać...mniejsze do odbioru na Nysie.

zainteresowanych zapraszam na PW...o drobne graty pytać bo mam kilka kartonów różnych części...i na pewno wszystkiego nie wymieniłem i raczej nie wymienię...na pewno czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy się znajdzie...grzane dysze sprysków...jakieś lampki wewnętrzne - po prostu pytać...a za miesiąc postaram się o zebranie wszystkiego w domu i zrobienie fotek.



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt kwie 26, 2016 19:38

sebekgolf, Interesowałem się mokrym webastem z Sharana. Okazało się, że bez cięcia podłogi nie da się tego włożyć bo jest mało miejsca.

Suche webasto z Audi gdzie się wkłada? Komora silnika?

Dlaczego piszesz, że Z35 słabe?



Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » wt kwie 26, 2016 20:50

Qto, dzięki :cool:

a graty jakieś do czarnego sufitu masz może? :helm: :food:


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt kwie 26, 2016 21:37

krazorek, termostat już zmieniałem (Wahler) i było lepiej, ale krótko. Nie wiem co jest z tym samochodem, ale zawsze miałem ten problem. Na razie temat olewam, ale jesienią wrzucę nowy termostat jeszcze raz. Myślę, że ta chłodnica spalin też coś powinna dać, ale nie wiem czy to w ogóle pasuje do VP.
Ale w ogóle to na zimę webasto zakładam albo będę jeździł benzyniakiem :bigok:



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt kwie 26, 2016 21:46

U mnie termostat się stopniowo pogarszał. Maks grzanie nie robiło szału. Pokapowałem się jak mi się auto zaczęło niedogrzewać. Wiesz jak te liczniki na temperaturze przekłamują... Powinno mi dać do myślenia jak w lato jechałem i przy 25 st. C na zewnątrz pomimo przyduszenie temperatura na VAGu nie przekroczyła 85 st.

Też Wahlera włożyłem i wydaje mi się, że nabyłem go w dosyć pewnym źródle. Wiesz jak w tym kraju się ludzie dorabiają na handlu "tanim markowym"...

Sebek może nam coś więcej napisze o suchym webaście i dlaczego mówi że Z35 mu nie podeszło. Ale znając tego Pana to zaproponuje jakąś "nieinwazyjną hybrydę", której zrobienie polegało będzie na przespawaniu połowy auta :bigok: Już kiedyś pisał, że jak coś nie pasuje to kantówka a później migomag :hmm:



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt kwie 26, 2016 21:58

Ja licznik sobie zrobiłem tak by pokazywał temp. rzeczywistą. Teraz osiągam tak 86-88 stopni, chyba, że podepcze. Ogrzewanie mam dobre nawet przy 80.
Wabasto podobno mieści się między zderzakiem, a lewym nadkolem. Nie wiem jakie jest z sharana, ale są takie, które się mieszczą, jest cały temat na forum.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » wt kwie 26, 2016 22:18

lwlw pisze:Wabasto podobno mieści się między zderzakiem, a lewym nadkolem.
Dokładnie w tym miejscu mam u siebie. Potwierdzam info.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » wt kwie 26, 2016 22:31

Sprzedam mój wydeszek końcowy, pod 4 motion

viewtopic.php?f=119&t=595064" onclick="window.open(this.href);return false;


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt kwie 26, 2016 22:50

Sprawdzone info :hmm:

To muszę poczytać.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt kwie 26, 2016 23:59

lwlw pisze: licznik sobie zrobiłem tak by pokazywał temp. rzeczywistą
I nie drażni Cię to? Ja bym szału dostał...
Fabryczne rozwiązanie dla mnie jest git...wskazówka stoi na 90 tzn ze wsio jest ok...jak ma z tym problemy tzn ze coś jest nie ok

...do czarnego sufitu nic nie będę miał (kilka elementów mam ale malowanych primerem do wklejenia szyb...np osłony do lusterka fotochrom - ori nic nie mam, sam kupowałem w ASO tydzień temu)

Z drobnych elementów wnętrza zawsze mogę coś zdobyć...jeśli nie jest to rarytas :jezor: uchwyt na kubki, jakiś dekor (nie alu) mogę zorganizować...mniejsze rzeczy też...także jak pytacie na PW to rzucajcie konkretami. Włączniki, spinki, zaślepki, śrubki, czujniki, wtyczki...z tego typu gadżetami nie powinno być problemu ale muszę konkretnie wiedzieć co potrzeba...i jak pisałem wcześniej, takie pierdoły do odbioru na Nysie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości