Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Barton_ » ndz lut 14, 2016 21:16

sebekgolf pisze:...nie widzę jazdy Polo 9N 1000km od strzała z prędkością przelotową 160-170 :helm: ...
A które niskobudżetowe auto w wieku 25+ daje takie możliwości?


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: markk » ndz lut 14, 2016 21:48

Mam bardzo ładny docisk z tarczą do ARL/ASZ na sprzedaż.
Może ktoś chętny? Dwumas śmietnik.


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: RA_FEEL_IT! » ndz lut 14, 2016 23:09

Panowie,
Mierze sobie prawą i lewą stronę przód - mam lewą (strona kierowcy) niżej równo o 1cm od prawej - gwint można napisać nowy (3 miesiące)
Tył prawy nieco niżej od lewego o ok. 0.5cm odbierając auto od chłopów z ECUProjekt wydawało się być wszystko OK.
Dodam że to informacje "na szybko" nie odkręcałem kół i nie mierzyłem czy są równo skręcone.

Wy też tak macie?
Lewa nieco niżej od prawej?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz lut 14, 2016 23:37

RA_FEEL_IT!, ale gwint jest po to, żeby ustawić na równo...
RA_FEEL_IT! pisze: nie odkręcałem kół i nie mierzyłem czy są równo skręcone
to o czym w ogóle mowa?



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: RA_FEEL_IT! » ndz lut 14, 2016 23:52

Qto pisze:ale gwint jest po to, żeby ustawić na równo...
OK, co w przypadku kiedy jest idealnie zachowana proporcja regulacji i pomimo tego auto stoi nie równo?



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » pn lut 15, 2016 01:04

3cm to tak jakby z jednej strony helperanie bylo



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pn lut 15, 2016 06:15

arekgroszek, 2001r


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn lut 15, 2016 10:05

boris_kafarrow pisze:
Ja kupiłem w tamtym roku zamiennik, właśnie taki z allegro. OD samego początku nie zbierał środkiem, a sama powierzchnia zbierania, była dużo mniejsza, od oryginału. Także, ważna jest jakość samego pióra, więc kup coś lepszego, żeby później nie żałować, i nie wydawać pieniędzy jeszcze raz. ;)
W sumie to tak jak ze wszystkim. Ostatnio siadła mi chlodnica wody. Po poczytaniu internetów, zdecydowałem się na kupno tańszego zamiennika. Chłodnica wyglądała ładnie, ale po zalaniu płynem, ciekło wszędzie, gdzie to tylko możliwe :los2: Już mam nauczkę, na przyszłość, że nie warto przesadnie oszczędzać, na częściach :grin: :grin:
Zamiennik zamiennikowi nie równy. Dużo zależy jaką firmę zamiennika wybierzesz. Niektóre są całkiem OK.
RA_FEEL_IT! pisze:Panowie,
Mierze sobie prawą i lewą stronę przód - mam lewą (strona kierowcy) niżej równo o 1cm od prawej - gwint można napisać nowy (3 miesiące)
Tył prawy nieco niżej od lewego o ok. 0.5cm odbierając auto od chłopów z ECUProjekt wydawało się być wszystko OK.
Dodam że to informacje "na szybko" nie odkręcałem kół i nie mierzyłem czy są równo skręcone.

Wy też tak macie?
Lewa nieco niżej od prawej?
Nie pomyliłeś sprężyn stronami? Nie wiem jak tam przy gwintach, ale w niektórych autach sprężyna od strony kierowcy czasem jest nieco dłuższa, czasem potrafią mieć nawet nieco inną charakterystykę. Bierze się to z tego, że kierowca zawsze siedzi w samochodzie i zawsze lewa strona jest obciążona.

Co do przesunięcia tego zawieszenia. To jest tak. Jak uruchamia się jakiś model samochodu na linii, to się wszystkie pozycje "uczy" jeśli chodzi o roboty (nie będę się tutaj rozpisywał bo to temat rzeka i sporo zależy też od konkretnego koncernu samochodowego). Niejednokrotnie jest tak, że roboty wkręcają niektóre elementy. Zatem jak pozycja będzie zrypana ( w sensie nie idealnie na środku) to będzie tak z całą serią samochodów z danej fabryki. Może tak być przez cały okres produkcji danego modelu, a może być tak, że ktoś w fabryce zadecyduje po 2-3 latach, że należy to poprawić. Stąd może być podział na jakoś spasowania zawieszenia pomiędzy różnymi fabrykami produkującymi ten sam model, jak również może być podział na lata produkcji z tej samej fabryki ( o ile ktoś zadecydował o poprawieniu tej "usterki").


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » pn lut 15, 2016 10:46

Qto,

Weź zmień ta felge bo nie widzę sensu żadnego modzenia.. średnio to wygląda a jak się czyta to jakby to był jakiś kompleksowy projekt. Bez urazy oczywiście ;)


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pn lut 15, 2016 11:25

A z yylu to chcialem sie spytac co to jest? Obrys?


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mk4tdi » pn lut 15, 2016 11:56

Wygląda na obrys :bajer: kolega chce być oryginalny i walnął obrys z tyłu :chytry:


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lut 15, 2016 12:23

golf3dawid, no to przecież pisze ze będę zmieniał. .. wiem ze większość ludzi zaczyna zabawę od felg i gleby, żeby ludzie widzieli...ja wolałem zrobić najpierw środek i dołożyć trochę wyposażenia bo miałem golasa.



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tomek gd » pn lut 15, 2016 13:51

a kozackie felgi będą wiśenką na torcie :bajer: :pub:



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » pn lut 15, 2016 14:15

Qto pisze:wiem ze większość ludzi zaczyna zabawę od felg i gleby, żeby ludzie widzieli...ja wolałem zrobić najpierw środek i dołożyć trochę wyposażenia
Otóż to, jestem tego samego zdania :pub: :jezor:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości