Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » czw sty 07, 2016 00:01

Idz do sklepu i kup co Ci doradza i tyle...


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » czw sty 07, 2016 00:05

Znając życie, to doradzą mi to na czym mają największe zbycie albo co im nie idzie... Nie mam do końca zaufania do sprzedających, bo już kilka razy złapałem na wciskaniu kitu :banghead: zatem chciałbym mieć jakieś rozeznanie, zanim odwiedzę jakikolwiek sklep...


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mk4tdi » czw sty 07, 2016 00:10

Nie ma sie nad czym rozwodzic, kup pierwszy lepszy jaki maja w sklepie, 2 lata gwarancji i tak chyba kazdy wytrzyma. Ojciec kupil kiedys jakis no name, wytrzymal 2,5roku. Potem kupil Varte, w grudniu minely 2 lata i juz zaczynaja sie problemy. Wiec Varta wytrzymala powiedzmy tyle samo co ten no name a kosztowala 2x tyle


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » czw sty 07, 2016 00:19

yogi_ziom, dlatego napisalem "specjalne lub przespawane" :bajer:

A aku to bym bral jeden z tanszych, jakis kager albo gigawat, 3 drozsze akumulatory w roznych autach i zdychaly za szybko, a zalozone tanie leszcze i hulają narazie bezproblemowo.


Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: matisim » czw sty 07, 2016 09:56

Ja mam gigawata już 4 rok a nie wiem jak długo już poprzedni właściciel go miał i hula.
W poprzednim roku kumpel kupił centre future z gwarancją na 3 lata za ok 280 i w mrozy problemu nie ma, ja poszedłem ta sama droga i kupiłem kilka miesięcy temu identyczna future z gwarancją na 3 lata i myślę że sporo wytrzyma skoro tyle gwarancji dają.
Drugi kolega kupił varte do 2.0 tdi.. Dał coś koło 550zł i gwarancja jest na 4 lata. Ja bym się nie bawił w takie najtańsze bo jak policzysz okres gwarancji i ceny to jakoś wydaje mi się to nie opłacalne, przy założeniu że będzie działać tylko w okresie gwarancji a wiadomo że wytrzymują więcej.
Odradzam jenoXa golda - to samo w środku co w tych tańszych a kupa po roku wysiadło, gwarancji nie uznali bo wg nich jest dobry.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
5



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw sty 07, 2016 10:26

matisim pisze:Ja mam gigawata już 4 rok a nie wiem jak długo już poprzedni właściciel go miał i hula.
W poprzednim roku kumpel kupił centre future z gwarancją na 3 lata za ok 280 i w mrozy problemu nie ma, ja poszedłem ta sama droga i kupiłem kilka miesięcy temu identyczna future z gwarancją na 3 lata i myślę że sporo wytrzyma skoro tyle gwarancji dają.
Drugi kolega kupił varte do 2.0 tdi.. Dał coś koło 550zł i gwarancja jest na 4 lata. Ja bym się nie bawił w takie najtańsze bo jak policzysz okres gwarancji i ceny to jakoś wydaje mi się to nie opłacalne, przy założeniu że będzie działać tylko w okresie gwarancji a wiadomo że wytrzymują więcej.
Odradzam jenoXa golda - to samo w środku co w tych tańszych a kupa po roku wysiadło, gwarancji nie uznali bo wg nich jest dobry.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
5

Mogłeś zrobić niezależną ekspertyzę ( fakt, trochę to kosztuje, ale pewnie w 50zł się zamknie) a następnie skorzystać z rzecznika praw konsumenta. Dość szybko taki obrót sprawy stawia do "pionu" wszelakie sklepy. Ostatnio tak trenowaliśmy z moją sklep z butami. Dała za buty prawie 400zł a jeden był źle wykonany. Po 3 wyjściach pojawiła się plama na skórze ( jak się później okazało skóra w procesie technologicznym została przypalona) oraz było pływające lico. Na początku sklep odmawiał jakiejkolwiek wymiany czy zwrotu kasy. Po zrobieniu ekspertyzy, wysłaniu jej kopii wraz z listem informującym że w przypadku nieuznania ekspertyzy zostaną wykorzystane środki prawne, bardzo szybko podkulili ogon i całą kasę zwróciili :bajer:


Co do aku, ja tam wierny Centrze. Tylko zwykłej albo Plus. Futura ogólnie ma masę problemów. Latają już latami w samochodach i póki co problemów nie ma. Średnie życie 6,5 roku. Choć w jednym z moich aut wytrzymała do ostatnich mrozów, a kupiona była bodaj w czerwcu 2005r. Miesiąc temu wymieniłem oryginalnego Exide który był w moim Golfie na Centrę bodaj 75Ah (musialbym sprawdzić, ale większego aku w podstawkę nie da się wsadzić) o wysokim prądzie rozruchu. Droga bo prawie 500zł ale przypuszczam że nie będzie z nią problemów nawet po miesięcznym postoju samochodu na lotnisku przy takich mrozach. Ładować też jest czym bo alternator ma 180A :helm:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: matisim » czw sty 07, 2016 10:58

To akurat było u kumpla gdzie ten jenoX siadł i to oczywiście z dnia na dzień przed wyjazdem do pracy wiec w ten sam dzień pojechał do producenta- bo mamy fabrykę jenoXa u siebie i jak odmówili poleciał po nowy bo nie miał czasu.
W golfie masz altek 180A? Z 3.0tdi? Pewnie spore audio musisz mieć :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » czw sty 07, 2016 11:25

Ja od lata mam Boscha S5. Coś ok 400 w InterCarsie płaciłem, na razie nie narzekam



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: MaciekV5 » czw sty 07, 2016 12:04

mass143 pisze:mam Boscha S5
Też miałem, do poniedziałku, wysypał się zupełnie, 3.5 roku przeżył, a już ubiegłego roku były z nim problemy. 2.5 roku bezproblemowej eksploatacji to trochę mało jak za taką kasę IMHO.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw sty 07, 2016 12:16

Mi przed samym wyjazdem umarła Futura i wziąłem od kumpla Boscha za czteropaczka...póki co działa ok. Następny aku będzie AGM.

Wczoraj pomyślane,w weekend będzie patrzone i może kupowane. Podpowiecie na co zwracać uwagę przy kupnie 1.8T? Na pewno będzie skrzynia 6G...



Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » czw sty 07, 2016 12:49

Dzięki Panowie! Teraz wiem przynajmniej z czym uderzać.
Qto, szukaj BAM ;) ewentualnie jakieś AUQ. Stan silnika bez rozbiórki ciężko sprawdzić. Możesz chyba co najwyżej organoleptycznie ogarnąć czy jest ok. Luzy turbiny, stan rozrządu itd.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: liteon0 » czw sty 07, 2016 14:16

majster heniek pisze:0,5-1,5 ohma ma mieć sprawna świeca , ale jak wymieniać to wszystkie od razu
Wlasnie wrocilem z garazu. Miernik ustawilem na 200Ohm, plusowy kabelek do czubka swiecy, minusowy do glowicy blisko swiecy, wynik... wszystkie swiece maja 01.6 czyli ze do :ass:?


ALH + 205 + chip

Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mattpl » czw sty 07, 2016 16:17

Gwint z varianta nie pasuje do hb?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » czw sty 07, 2016 16:42

przód tak- tył nie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości