Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr sty 06, 2016 10:20

Bo jeszcze nie zmieniałem :los2:

Jakoś 4-5 rok jak miałem auto, prawe koło zaczęło jechać do środka o jakieś 1.5 stopnia. Niby nie duzo ale jak się trafi prosta belka,najlepiej z Octavii RS,to wymienie :helm:
W ogóle to chyba ktoś mi przydzwonił w to koło bo ja nigdzie nie zahaczyłem.



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » śr sty 06, 2016 12:53

majster heniek, jeszcze raz dzięki :pub:
nitrox89 pisze:Nie łatwiej kabel do klemy + i dotykać świec? Jak zaiskrzy to grzeje, jak nie to nie. Ja zmieniałem 2 lata temu i wszystkie 4 były out :helm:
No właśnie nie jestem przekonany w 100% do tego sposobu, bo przykładałem kabel do świec i wszystkie iskrzyły, łącznie z tą którą mam ukręconą, więc może jako taka przewodność jest, ale nie wiadomo w jakim stopniu :bigok:


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » śr sty 06, 2016 14:13

BartesWZL pisze:Jak przy progach skrzeczy to gumy trzymające stabilizator
Wszystko w oryginale VW/Audi kładłem. Słyszałem, że są to problematyce gumy i jak włożysz g...o to będzie skrzeczał od samego początku... Pozostaje wierzyć, że jak się zrobi cieplej to będzie ok :bigok:
Qto pisze:u mnie sworzeń skrzeczał jak stara wersalka...
To jest ewidentnie gumowy dźwięk. Ale też dobrze wiedzieć, że może się tak dziać.

Panowie, ma ktoś dostęp do Autodaty, albo czegoś takiego? Pomóżcie:
viewtopic.php?f=143&t=588679" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: pawel.GTI » śr sty 06, 2016 14:40

Kupował ktoś w ostatnim czasie dekielki do felg BBS RS722 i może polecić sprawdzonego sprzedawce ? Fajne by były takie z logo BBS
Obrazek



Awatar użytkownika
marcinnxtdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 13:16
Lokalizacja: Czeladź

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: marcinnxtdi » śr sty 06, 2016 16:31

Panowie co mogło sie popsuć . Z tylu caly czas chodzi wycieraczka , po włączeniu podgrzewania szyby zaczynają przednie . Ktos miał takie objawy ??
Jaki numer ma przekaźnik wycieraczek ??


Obrazek

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: majster heniek » śr sty 06, 2016 17:19

checin pisze:majster heniek, jeszcze raz dzięki :pub:
:D Proszę bardzo :pub: Dobrego :pub:
checin pisze:No właśnie nie jestem przekonany w 100% do tego sposobu, bo przykładałem kabel do świec i wszystkie iskrzyły, łącznie z tą którą mam ukręconą, więc może jako taka przewodność jest, ale nie wiadomo w jakim stopniu :bigok:
jednak sprawdziłbym omomierzem


Obrazek

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: liteon0 » śr sty 06, 2016 17:24

A na ile Ohm ustawia sie na mierniku i jaka wartosc jest dla sprawnej swiecy?


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: majster heniek » śr sty 06, 2016 17:26

0,5-1,5 ohma ma mieć sprawna świeca , ale jak wymieniać to wszystkie od razu


Obrazek

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: chris2611 » śr sty 06, 2016 18:20

wuPiotrek pisze:mam kilka pytan, od niedawna mam golfa IV, wczesniej mialem na krotki czas dwie trójki wiec raczej nie jestem w temacie vw.

po pierwsze - abs. kontrolka zaczeła się zapalać ale dopiero w trakcie jazdy. rozumiem, że raczej problem czujnika? nie mam zadnego kabla do vagów, mam tylko ELM na bluetooth, da sie tym cokolwiek sprawdzic w golfie? (w poprzednik aucie - saab, moglem sobie bez problemu odczytac jak i skasowac wszystkie bledy). pytanie jeszcze czy jazda ze swiecaca kontrolka ma jakies konsekwencje? uklad hamulcowy wtedy jest sprawny tylko ze bez pomocnika jakim jest abs czy przestaje dzialac wszystko lacznie z reguacja sily hamowania? strasznie nie chce mi sie na tym mrozie przy tym grzebac, mi sam brak abs nie przeszkadza.

po drugie - ogolnie kontrolki. co mnie bardzo dziwi kontrolki cisnienia oleju, poduszek, poziomu plynu chlodnicy i hamulcy (!) gasną po przekreceniu stacyjki w tym samym momencie. nie powinny one gasnac pojedynczo? czemu po przekreceniu zaplonu kontrolka cisnienia oleju nie swieci sie caly czas? (ladowanie sie swieci). bycmoze tak to po prostu jest w vw, lecz mam lekkie obawy, wiec prosze o pomoc. kontrolki nie sa spiete razem, a przynajmniej ta od poziomu plynu chlodzacego dziala niezaleznie, bo zaswiecila sie gdy bylo go malo.

z góry dzieki za pomoc.
Hej
Kontrolka abs może też się zapalić jeśli masz uszkodzony czujnik hamulca który znajduje się nad pedałem hamulca.
Kontrolki powinny gasnąc po kolei
Jeśli poduszka gaśnie jaki inne to może być czujka podpięta po inny czujnik a Ty możesz mieć tylko zaślepke od poduchy...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka



wuPiotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 25, 2015 04:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: wuPiotrek » śr sty 06, 2016 19:24

dzieki za odp abs juz ogarniety, przepalil sie bezpiecznik na akumulatorze. ciekawe tylko czemu sie przepalil...

kontrolki mam ok, patrzylem po filmach z rozruchu na yt i mam tak jak powinno byc. czyli te 4 kontrolki w miejscu gdzie powinien byc fis gasna w jednym momencie.

teraz pojawil sie nastepny problem - reczny zaczal lapac, prawa linka sie blokuje... ahh jak ja lubie te stare szroty. takie rzeczy dzieja sie tylko jak jest zimno ze nie chce sie do nich zagladac i oczywiscie jak sa najbardziej potrzebne.

no i po czesci rozwiazalem problem parujacych szyb. klapka obiegu zacieta, ciezko bylo ja ruszyc, a jak ja rozruszalem to potrafi sie tylko zamknac, a otworzyc sie nie ma sily, cos przeskakuje. zablokowalem w pozycji otwartej poki co.

bedzie co robic na wiosne :satan:



Awatar użytkownika
Rash
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 16:30
Lokalizacja: Radzionków
Auto: VW Golf V GTI EDITION 30
Silnik: BYD

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Rash » śr sty 06, 2016 19:39

wuPiotrek, też miałem przepalony bezpiecznik ABS'u wręcz stopiony był... ale abs dalej działał i się nie świecił na liczniku :shock: i linka też mi się blokowała, jak zaciągnąłem ręczny to pozniej od dołu nie łapał tylko miał luzy, regeneracja zacisków Cię czeka niestety.. taka bolaczka mk4 nie pierwszy twój ze sie zapiekło



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr sty 06, 2016 21:09

xenon z mańkuta jest coś wart?
Szukam auta na części i nie wiem czy europę szukać (wiadomo sporo drożej wołają za egzemplarze na wypasie) czy mańkuta brać.
Głównie patrzę na silnik...ale jakby przy okazji był xenon to czemu nie, nie będę musiał osobno kompletować gratów :los2:



wuPiotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 25, 2015 04:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: wuPiotrek » śr sty 06, 2016 21:38

nie siedzialem dzis dlugo pod autem bo podnioslem go tylko w celu odblokowania tego hamulca, ale wydawalo mi sie ze to linka trzyma a nie zacisk. lewa, bo prawa strona pracuje tak jak trzeba.tymbardziej ze gdy nie bylo mrozu wszystko bylo ok, reczny na 3 ząbek blokował koła. pojezdzilem dzis troche bez recznego i juz mi nerwy to podnosi, bedzie trzeba na dniach wszystko rozebrac sprawdzic i przesmarowac :)



Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » śr sty 06, 2016 21:46

Qto pisze:xenon z mańkuta jest coś wart?
Szukam auta na części i nie wiem czy europę szukać (wiadomo sporo drożej wołają za egzemplarze na wypasie) czy mańkuta brać.
Głównie patrzę na silnik...ale jakby przy okazji był xenon to czemu nie, nie będę musiał osobno kompletować gratów :los2:
Tylko Europa.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości