Kącik posiadaczy MK7

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » sob paź 18, 2014 17:10

dzięki kolego za rady, na pewno skorzystam
Mam mały problem, kopiłem oryginalne naklejki na progi za 260 zł, założyłem zgodnie z instrukcją, długo dociskałem i wszystko było ok, dziś około miesiąc czasu od założenia tych naklejek, przy myciu auta zauważyłem że porobiły się pęcherze na tych naklejkach, 3 takie pęcherze pojedyncze o średnicy około 2 cm oraz w jednym progu widzę że na zgięciu wewnętrznym na 5 cm naklejka się odkleiła,ObrazekObrazekObrazek

poradźcie jak to naprawić??



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » sob paź 18, 2014 19:28

Nakłuj cienką igłą i naciśnij pęcherz. Powinno być O.K. :)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » pn paź 20, 2014 10:03

Trekuś pisze:Czyli z tą samoczynną zmianą języka jest jakaś powszechna wada, a nie jednostkowy przypadek.
Tak jak zapowiadałem byłem odwiedzić mistrzów z innego ASO. Na razie nie zrobili nic (tu już się pojawił pierwszy zonk - byłem umówiony na godz. 11.00, a po przybyciu do ASO dowiedziałem się, że przecież miałem być o 10.00. Zapewniam jednak, że głuchy jeszcze nie jestem i na 100% miałem być na 11.00.), ale jestem umówiony na czwartek (tym razem od razu na 10.00, ale dla pewności będę o 9.15 :helm: ). Problem językowy jest im ponoć dobrze znany. Kilku swoim klientom już to naprawili i podobno nikt nie wrócił z reklamacją. Resztę moich uwag skrzętnie zanotowano i zapewniono mnie, że wszystko dokładnie sprawdzą. Pożyjemy, zobaczymy.
volf_66 pisze:Mam mały problem, kopiłem oryginalne naklejki na progi za 260 zł, założyłem zgodnie z instrukcją, długo dociskałem i wszystko było ok, dziś około miesiąc czasu od założenia tych naklejek, przy myciu auta zauważyłem że porobiły się pęcherze na tych naklejkach, 3 takie pęcherze pojedyncze o średnicy około 2 cm oraz w jednym progu widzę że na zgięciu wewnętrznym na 5 cm naklejka się odkleiła
U mnie naklejali w ASO 2,5 miesiąca temu i na razie (odpukać) wszystko dobrze się trzyma.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

Awatar użytkownika
Trekuś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 07, 2014 10:48

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: Trekuś » pn paź 20, 2014 17:52

navwiedzony pisze:byłem umówiony na godz. 11.00, a po przybyciu do ASO dowiedziałem się, że przecież miałem być o 10.00.
To chyba w ramach przeprosin otrzymasz darmową kawę :okej:
Ciekawe czy ci "miszczowie" poradzą sobie z usterkami.Chyba w każdym autoryzowanym serwisie "miszczowie" mają podobny poziom wiedzy, a ich możliwość usatysfakcjonowania klienta poznałeś już dzisiaj.
A tak na poważnie, poczekajmy do czwartku i zobaczymy co ci partacze potrafią.



volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » pn paź 20, 2014 18:21

Koledzy dziś dotarłem do Autorud w Rzeszowie na 10,00, byłem wcześniej i przyjęto mnie wcześniej, przekazałem auto i po chwili przy aucie pojawiła się osoba odpowiedzialna za uznanie bądź nie reklamacji w kwestii odchodzącego chromu od listew. Pan zaczął coś po swojemu ze to skutek mechaniczny, wówczas powiedziałem mu aby takich za przeproszeniem pierdół nie opowiadał, bo dotarłem do instrukcji producenta, w której to są zdjęcia jakie usterki są naprawiane, a moje są identyczne jak na zdjęciu, po chwili gość zaczął mięknąc, ale ja mu powiedziałem że interesuje mnie oświadczenie na piśmie o odmowie naprawy gwarancyjnej, wzięli auto aby wimienic uszkodzony głośnik, a ja poszedłem na poczekalnie gdzie bardzo zgrabna młoda pani zrobiła mi DARMOWA kawę Obrazek
,po chwili pan od gwarancji podszedł do mnie i powiedział ze sprawdził i faktycznie moje listwy nadają się do wymiany gwarancyjnej, to mu nagadałem na prawdę dość, w końcu gość do mnie to czego oczekuję (bo mu powiedziałem że normalny serwis w Krośnie już mi załatwił sprawę wymiany listew), jako zadość uczynienie goście z lakierni usunęli mi pęcherze te o których wyżej pisałem i obiecał w prowadzić w systemie stały rabat 15%,

a druga sprawa, ważniejsza przyjechałem wymienić uszkodzony głośnik, czekam juz 2 godziny szlak zaczyna mnie brać, gość od serwisu to widzi i mówi mi, ze wymienili głośnik ale on dalej nie gra, stwierdzili ze jeszcze nie gra głośnik z przodu, suma summarum, stwierdzili że uszkodzone jest radio, które jest w schowku, którego oczywiście nie maja na stanie i zaś zamówili, czyli zaś będę musiał zrobić ponad 200 km i ich odwiedzić, na dodatek gdy już odjechałem na koniec Rzeszowa zauważyłem że język miedzy zegarami jest niemiecki, (jak przyjechałem to wszystko było ok), co by nie mówić kiepscy z nich fachowcy

Koledzy z innej beczki, potrzebuję instrukcji jak zdjąć tapicerkę z tylnej klapy od góry pod spojlerem i jak zdemontować tylną lampę stopu w spojlerze, Mam na górze spojlera mała wgniotke , jak po gradzie, jest jeden gość który robi takie rzeczy koło mnie, mówił że trzeba od spodu, bo próbował takim klejem i grzybkiem podciągać, jest prawie idealnie, ale prawie, gdybym nie wiedział to może i bym nie znalazł tego miejsca, ale tak minie denerwuje
Ostatnio zmieniony pn paź 20, 2014 18:39 przez volf_66, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Trekuś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 07, 2014 10:48

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: Trekuś » pn paź 20, 2014 18:32

A zaczynało się tak pięknie i skończyło na partactwie. Jedynie pięknej kawy można Ci pozazdrościć :bajer: . W każdym serwisie taką serwują ?



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » pn paź 20, 2014 20:31

Trekuś pisze:Jedynie pięknej kawy można Ci pozazdrościć :bajer: . W każdym serwisie taką serwują ?
W Krakowie na Modlniczce można sobie zrobić samemu ale takich filiżanek nie mają :-( .
Jak czytam, te Wasze opowieści o serwisach, to jak czytanie SF :hmm: .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » pn paź 20, 2014 20:35

Koledzy z innej beczki, potrzebuję instrukcji jak zdjąć tapicerkę z tylnej klapy od góry pod spojlerem i jak zdemontować tylną lampę stopu w spojlerze, Mam na górze spojlera mała wgniotke , jak po gradzie, jest jeden gość który robi takie rzeczy koło mnie, mówił że trzeba od spodu, bo próbował takim klejem i grzybkiem podciągać, jest prawie idealnie, ale prawie



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » sob paź 25, 2014 16:21

Obawiam się, że mało kto z forumowiczów miał okazję ściągać tapicerkę w tym aucie. Na pewno są jakieś zaczepy, bo nie widać tam mocowania na śruby. Pewnie istnieje ryzyko urwania tychże zaczepów podczas demontażu :? .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » wt paź 28, 2014 20:34

Witam po krótkiej przerwie.
W ubiegły czwartek, już bez żadnych przeszkód, zostałem ugoszczony w ASO nr 2. Spędziłem tam prawie pięć godzin a o efektach będzie można zaraz poczytać.
Jedną z rzeczy, które mieli sprawdzić był korek spustowy oleju – ponieważ chciałem się upewnić, że łosie z ASO nr 1 nie poczynili jakiegoś spustoszenia lub druciarstwa. Na szczęście okazało się, że teraz już wszystko gra i niczego niepokojącego nie widać (pan z ASO 2 powiedział mi, że pewnie ktoś z ASO nr 1 po prostu za słabo dokręcił śrubę i to spowodowało wyciek oleju. Tak na marginesie dodam, że oleju musiałem dolać prawie 4 setki).
A teraz powrót do mojej listy:
• Zmieniający się język – wgrano mi nowe oprogramowanie systemu (swoją drogą jakieś dziwne – zobaczcie na zdjęcia przed i po zmianie softu) przy okazji usuwając wszystkie stacje radiowe i przypisane do nich loga oraz przestawiając zegarek.
Obrazek

Obrazek

Jak na razie język wciąż polski, więc chyba im się udało (choć wolałbym jeszcze nie mówić hop…)
Wracając do softu, obadajcie co tam u Was siedzi i podeślijcie fotki.
• Problemy z bluetooth’em – też ponoć zmienili oprogramowanie, ale poprawy jakiejkolwiek brak. Chciał nie chciał musze zmienić telefon albo samochód – jeszcze się zastanawiam co będzie lepszym wyborem ;)
• Trzeszczenia we wnętrzu – moim zdaniem na pewno nie dobiegające z uszczelek. No, ale panowie innych pomysłów poza wysmarowaniem wspomnianych uszczelek jakimś mazidłem (a przy okazji upapraniem mi podsufitki) nie mieli. Efekty – poza kilkoma brudnymi śladami na podsufitce – żadne. Coś trzeszczy i skrzypi w najlepsze.
• Niepokojące dźwięki z przedniego zawieszenia – oczywiście nadal są, ale w ASO nic takiego nie zaobserwowano.
• Taka sobie praca silnika – jw.
• Ciężko zamykające się drzwi kierowcy (trzeba łupnąć żeby się zamknęły), hacząca podczas otwierania klamka – „nie jest aż tak źle”.
• Sparciałe i popękane uszczelki drzwi przednich – „kwestia eksploatacyjna i na gwarancji absolutnie nie do wymiany”.
• Ledwo trzymające się i zdeformowane wygłuszenie maski – uwaga! Zrobili zdjęcia, wysłali do centrali i powiedzieli, że jest cień szansy na nowe, darmowe.

I to by było na tyle. Gwarancja przeszła do historii, więc pewnie jak teraz pojadę, z którąś z w/w nietkniętych lub niewystępujących w ogóle bolączek, to na pewno bardzo chętnie się nią wreszcie zajmą i odpowiednio sobie za to policzą.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5945
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » wt paź 28, 2014 21:23

Soft wygląda na zupełnie inny. Grunt, że działa :-) .
Co do bluetooth'a, czy wymieniać telefon, czy auto, to czytając dalej Twój post, można odnieść wrażenie, że lepiej zmienić auto :hehe: .
Skrzypiące uszczelki też mam, a od kilku dni jak zacząłem włączać ogrzewanie, to przy 1500-2000 obrotów podczas przyspieszania, coś wpada w rezonans pod deską rozdzielczą w okolicy środkowych nawiewów :grrr: :banghead: .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » śr paź 29, 2014 09:01

piteks pisze:Soft wygląda na zupełnie inny.
Bez dwóch zdań, tylko coś zalatuje jakimś pirackim :kac: (te literówki i w ogóle)
piteks pisze:Grunt, że działa :-)
Jak na razie faktycznie ani razu język się nie zmienił i oby już tak zostało.
piteks pisze:a od kilku dni jak zacząłem włączać ogrzewanie, to przy 1500-2000 obrotów podczas przyspieszania, coś wpada w rezonans pod deską rozdzielczą w okolicy środkowych nawiewów :grrr: :banghead: .
U mnie z kolei jak wiatraki szybciej zasuwają to pojawiają się kolejne niepokojące dźwięki spod deski.. Zaczęły też popiskiwać hamulce. Normalnie sama radość :otepienie:


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

Awatar użytkownika
Trekuś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 07, 2014 10:48

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: Trekuś » śr paź 29, 2014 09:16

navwiedzony pisze:Bez dwóch zdań, tylko coś zalatuje jakimś pirackim (te literówki i w ogóle)
Ale w związku z tym chyba żadne służby nie wpadną o godzinie 6 rano i nie wyrwą radia z samochodu. :kac:
Ogólnie mówiąc, mnóstwo usterek w nowych samochodach - załamka :banghead:



Awatar użytkownika
Trekuś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 07, 2014 10:48

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: Trekuś » śr paź 29, 2014 09:20

piteks pisze:Skrzypiące uszczelki też mam
Piteks, a u Ciebie te uszczelki nie skrzypią z powodu nakładania tylu smarowideł do lakieru ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości