Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Mozgi
KujaVWy
KujaVWy
Posty: 358
Rejestracja: pn lis 15, 2010 15:11
Lokalizacja: Pakość [CIN]

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mozgi » ndz lut 08, 2015 23:52

Bardziej obstawiam tuleje bo amory MTS od gwintu roczne i czuć że odbijają ładnie. Belka sama z siebie się chyba nie krzywi bo poprzedniej zimy było ok a nigdzie nie przywaliłem jakoś konkretnie. Jutro podniosę tył i zobaczę czy są jakieś luzy ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » pn lut 09, 2015 00:30

Mozgi, kurde jak drogi śliskie to wiadomo, że czasami może d.upa uciec. Jeśli nie ucieka na suchym to bym się nie przejmował.


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lut 09, 2015 01:44

Mozgi pisze:Belka sama z siebie się chyba nie krzywi bo poprzedniej zimy było ok a nigdzie nie przywaliłem jakoś konkretnie.
ja 4 czy 5 lat z rzędu na przeglądach miałem zbieżność ok...a tu nagle prawy tył jedzie do środka, w granicach normy ale jednak coś się zmieniło. Mało tego, że nie przywaliłem konkretnie...w ogóle nie przywaliłem. Podejrzewam, że ktoś na parkingu mógł puknąć akurat w koło, np hakiem. Kiedyś gość delikatnie wjechał mi rejestracją w przednie koło...był minimalny ślad na błotniku od strony furtki i na rancie drzwi - kiera od razu krzywo podczas jazdy na wprost - drążek kierowniczy wygięty :panna: u typa 0 śladów...u mnie minimalne, a koszta naprawy wielokrotnie większe niż myślałem

Na śliskich drogach patrzyłbym na to trochę inaczej...
Jak miałem zwalone amorki (jakoś latem je załatwiłem, we wrześniu - po przeglądzie - wymieniałem...więc nie ma mowy o śliskiej nawierzchni czy coś) z tyłu to była studzienka, której prawym tylnym kołem nie mogłem ominąć jak jechało coś z naprzeciwka. Ilekroć pokonywałem ten zakręt i tyłem wpakowałem się w studzienkę (przodem ledwo było czuć) to musiałem kontrować kierownicą :kac: :panna: Dla zobrazowania foto...studzienka mniej więcej gdzie krzyżyk...jadąc od dołu. Jadąc 50-60 km/h kontra była na prawdę solidna pomimo upału i suchej jezdni...opony raczej nienajgorsze - Michelin. Także na śliskim nie doszukiwałbym się problemu - jak Paviarotti pisze. Chociaż jeśli w aucie wsio sprawne (jednakowe opony itd), to nie spotkałem się aby najpierw tył uciekł - mowa o równej nawierzchni, bo jak tył przyhaczy dziurę to pisałem wcześniej - na zdrowym zawieszeniu też miałem okazję poznać taką sytuację.

W zależności od sytuacji...istotny jest też wiatr.
Jadąc na zaśnieżonej drodze miałem akcję gdzie wiatr spowodował, że w lusterku widziałem jak moja przyczepka chce mnie wyprzedzić (na prostej drodze) :panna:

Obrazek



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » pn lut 09, 2015 05:12

Mozgi, jeśli koło ma luz to stawiałbym na tuleje + to że nieodpowiednie powietrze w kapciach też w pewnym stopniu może powodować takie domysły bujania a w zimie jak to w zimie o poślizg tyłka nie trudno :kac:

PS: Ładuj w belke "poli" i potem na uwadze będziesz miał tylko amory :jezor:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Mozgi
KujaVWy
KujaVWy
Posty: 358
Rejestracja: pn lis 15, 2010 15:11
Lokalizacja: Pakość [CIN]

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mozgi » pn lut 09, 2015 07:30

Paviarotti pisze:Mozgi, kurde jak drogi śliskie to wiadomo, że czasami może d.upa uciec. Jeśli nie ucieka na suchym to bym się nie przejmował.
Wiadomo z tym że jeśli dzieje się tak na prostej drodze jadąc z równą prędkością to jest już coś nie tak. Ciśnienie w oponach ok i opony też przyzwoite ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pn lut 09, 2015 16:08

Jakie możecie polecić zarówki do zwykłych Valeo takie żeby cóś tak pod niebieskie podchodziło jak w xenonie. Mogą to być w postojówki, bo u kumpla we wiosce pod remizą takie cóś widziałem a strasznie mi się podobało i nieraz widzę, że też pod niebieskie idzie z normalnych lamp a nie ze soczewek. Xenonu nie chce, bo słyszałem, że trza miyć samopoziomowanie czy cóś takiego i sptyski. To prawda? Doraddzcie


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » pn lut 09, 2015 16:30

Kup takie i jesteś królem pod disco remizą.
Obrazek


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pn lut 09, 2015 19:08

Stanley777 pisze:lwlw, Odpalasz silnik i skrobiesz szyby... :chytry: wiedz że Policja się Tobą interesuje :los2: :rotfl:
O kurczę, ale dałem ciała :panna: No trudno :helm:
karacz pisze:dwa pytanka
1. Co sie dzieje, gdy jest przebicie z kabli zaplonowych, szarpanie na niskich obrotach?? jesli wymiana to tylko beru lub ngk?
Też, ale bardziej przy przyspieszaniu szarpanie, takie przerywanie.



flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: flatron1984 » pn lut 09, 2015 19:23

joseph82 chinskie niebieskie i masz ala xenon :helm: a ze w deszczu malo widac to sprawa drugorzedna :bajer:


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Awatar użytkownika
Mozgi
KujaVWy
KujaVWy
Posty: 358
Rejestracja: pn lis 15, 2010 15:11
Lokalizacja: Pakość [CIN]

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mozgi » pn lut 09, 2015 19:25

Wróciłem właśnie z podnośnika i tuleje jeszcze w bdb stanie- zero luzów itp. amorki też ok, hamulec żaden nie trzyma (też miałem takie podejrzenie), dla pewności sprawdziłem jeszcze przód i tam też żadnych luzów itp.
Jest za to jedno podejrzenie że auto zostawia minimalnie 4 ślady i prawe koło jest minimalnie bardziej pochylone w pionie niż lewe. Muszę podjechać na geometrie i wszystko będzie jasne.


Obrazek

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » pn lut 09, 2015 20:10

Mozgi, a mówiłeś, że nie możliwe, że belka ;) ja nie wiedziałem, że była krzywa póki mi kolo na przeglądzie nie powiedział, u mnie na belce nie było nic widać po zdjęciu jej z auta, a jednak jak się wjechało na nierówność to autem tak dziwnie na boki rzucało, belka zmieniona na używkę i gitara, tylko szkoda, że 2x za tuleje musiałem zapłacić :/


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: karacz » pn lut 09, 2015 20:18

lwlw pisze:
karacz pisze:dwa pytanka
1. Co sie dzieje, gdy jest przebicie z kabli zaplonowych, szarpanie na niskich obrotach?? jesli wymiana to tylko beru lub ngk?
Też, ale bardziej przy przyspieszaniu szarpanie, takie przerywanie.
dokladnie, przy wymianie tylko beru, czy sa jakies tansze zamienniki godne polecenia?



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » pn lut 09, 2015 20:21

Ngk też dają rade, lepiej coś dać lepszej firmy i może świeczki też od razu wymienić


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » pn lut 09, 2015 20:43

Jeśli Ci bardzo mocno szarpie to raczej cewka padła


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości