Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

szczyku

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: szczyku » pt paź 31, 2014 17:12

300zł stówki spuszczam na komplecie i jeszcze płacz... co z tą polska :banghead:

nigdy nie zakładane :grin:



Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » pt paź 31, 2014 17:23

Wracając do tematu że auto mi łapie temp ;)
Wiatraki się kręcą , bezpiecznik nr 16 jest w porządku , sprawdziłem bezpieczniki na aku i były ok (auto zgaszone patrzałem czy nie przepalone). Trafiła mi się wycieczka do Katowic popołudniu , stałem dobrych parę minut i wskazówka na 110 , zjechałem na bok , wiatraki się nie włączyły.. klima była włączona. To zacząłem grzebać przy tych bezpiecznikach przy aku i wiatraki się włączyły , myślałem że to ich wina bo jak się docisneło jeden to się włączały (i właśnie przy jednym bezpieczniku jest jakby upalony plastik ale mniejsza o to ). Wróciłem do domu, zrobiłem tak jeszcze raz , dopiero wtedy na spokojnie zwróciłem uwage że wiatraki włączaja się ale jakby od klimy bo się sprężarka załączała słychać było.
Zostawiłem auto odpalone i wskazówka przekroczyła 90*, wzialem klime na off i wlaczylem i wiatraki zaczely sie krecic :P Jazda probna , zostawione auto i temp nie przekroczyla 90* wiatraki sie wlaczaly. Ktoś coś? Też tak macie że jak klima jest włączona (nawiew na szyby 19-20*) to wiatraki nie chodzą a jak kliknę off i włącze ponownie to się właczaja. Narazie taki mam sposób jak będe stał w korku to sobie bede wlaczal i wylaczal klime , ale gdzie jest przyczyna , ze nie zbija temp?


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt paź 31, 2014 17:24

Jak spuścisz te 300 ojro, to się zastanowię :helm:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt paź 31, 2014 17:59

Tak, zjedzcie zaraz człowieka, bo się ośmielił mieć inne zdanie :grin: Dźwieku w nawigacjach to ja w ogóle nie włączam, bo to tylko denerwuje.
No super wygodne jest takie używanie smarkfona jak piszecie :panna:
Pomijam już fakt, że jak używam jednej rzeczy to nie da rady innej.
Oczywiście nie twierdzę, że to jest całkiem do bani (a chyba tak zrozumieliście), ale trzeba mieć świadomość ograniczeń i nie ma sensu wpadać w jakiś przesadny optymizm.



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » pt paź 31, 2014 18:29

szczyku pisze:oddam cały komplet za 370 euro, brak tylko rączki kierowcy (komplet na 5 drzwi) :bajer:
1600 zł za kilka kawałków plastiku i aluminium, serio? :los2: Wątpię, żebyś znalazł kogoś kto to kupi nawet za 300 euro, no ale powodzenia.
golf3dawid pisze:Też tak macie że jak klima jest włączona (nawiew na szyby 19-20*) to wiatraki nie chodzą a jak kliknę off i włącze ponownie to się właczaja
Nie.
jhosef pisze:Fakt, ze wygląda nieźle w konsoli. Ale kupując radio nie zaprojektowane przez nastolatka, tez będzie dobrze wyglądać.
Zwłaszcza w dobie technologii Mirror Link (nie wspominając o panelach dotykowych...) MFD prezentuje się blado.
Radio znanych producentów będzie miało końcówkę mocy 4x50W około (realnie 25W). A MFD ma ile 4x25? RNS510 ma 4x20W - realnie naście?.
A ogłoszenia - MFD tanio 800 zł...
Wolałbym nowego Harrman/Karton czyli Kuger & cos tam za 1100 zł z gwarancją.
:bigok: Nic dodać nic ująć.
Kumpel ma w mk4 MFD i jego głośniki grają słabo w porównaniu do moich, a u mnie siedzi Pioneer DEH-X3600UI, czyli nie jest to jakieś mega super radio, a gra dużo lepiej niż MFD i taniej wyszło, niż "okazja" za 800 zł :los2: Do tego wzmacniacz za jakiś czas wpadnie, skrzynia i będzie dobrze. No ale to też kwestia tego co kto woli, bo np. moim zdaniem porządne radio 2 din z wieloma funkcjami w tym navi odmłodzi wnętrze mk4, a przy okazji będzie funkcjonalne, a na pewno da się znaleźć takie, które będzie pasować do wnętrza ;)
Też niektórzy mówią, że denerwuje ich jak im coś z radia wystaje, a najśmieszniejsze jest to jak się potem okazuje, że niektórzy mają powkręcane w deskę jakieś uchwyty na telefon, CB`radia i to już jakoś nie przeszkadza :P



karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: karacz » pt paź 31, 2014 18:37

Właśnie ja mam tylko MFD dla wyglądu, chciałem ori wygląd, a te wszyskie kolorowe radyjka mi poprostu nie podobaja sie



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » pt paź 31, 2014 19:11

Witam, ktoś ogarnięty w temacie powie mi czy da rade wsadzić ten licznik do mkIV? :bajer:

Obrazek


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

szczyku

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: szczyku » pt paź 31, 2014 19:36

Azgorath pisze:
szczyku pisze:oddam cały komplet za 370 euro, brak tylko rączki kierowcy (komplet na 5 drzwi) :bajer:
1600 zł za kilka kawałków plastiku i aluminium, serio? :los2: Wątpię, żebyś znalazł kogoś kto to kupi nawet za 300 euro, no ale powodzenia.
A wierz mi że znajdę, zobacz rachunek ile to kosztowało, zakup kilka tygodni temu.

Panowie spuszczacie się nad tym mfd, ja kupiłem za 200zl i uważam że nie ma lepszego radia do mk4, dla mnie gra dobrze, ludzie którzy słuchali mówią że nie widzą różnicy między innymi radiami. Pozostaje kwestia ceny, jak ktoś kupuję za 800zl to jego sprawa, stać gościa i tyle, a wam tu dupę ściska i piszecie jakie to niedobre radio. Tak na prawdę gdybym wystawił tu 30 sztuk po 200zł to nie wiem czy pół godziny bym je miał.



Out
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 23:27

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Out » pt paź 31, 2014 19:38

checin pisze:
da rade



Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » pt paź 31, 2014 19:39

Brałbym pierwszy w takiej cenie :helm:


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » pt paź 31, 2014 19:58

szczyku pisze:
Azgorath pisze:
szczyku pisze:oddam cały komplet za 370 euro, brak tylko rączki kierowcy (komplet na 5 drzwi) :bajer:
1600 zł za kilka kawałków plastiku i aluminium, serio? :los2: Wątpię, żebyś znalazł kogoś kto to kupi nawet za 300 euro, no ale powodzenia.
A wierz mi że znajdę, zobacz rachunek ile to kosztowało, zakup kilka tygodni temu.
Ale ja wiem ile coś takiego kosztuje w ASO, wystarczy zobaczyć chociażby na ceny na getem, ale dla mnie śmieszne jest właśnie to, że takie rzeczy tyle kosztują, masakra jakaś :los2:



Awatar użytkownika
Szamper
OEM+
OEM+
Posty: 403
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 17:53
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: 7R Variant, 4R32
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Szamper » pt paź 31, 2014 20:00

szczyku, Biore dekory ---> pw


Obrazek

boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » pt paź 31, 2014 20:42

Panowie ma ktoś pomysł czym może byc spowodowane takie pojedyncze stuknięcie w lewej/środkowej częsci zawieszenia po skręcie w lewo, lub cofaniu ze skręconymi kołami i przy nacisnieciu hamuleac to jest takie puk. Wymienione niedawno hamulce, sworzeń wahacza, drazki kierownicze, łożysko i piasta i po tym własnie coś zaczęło nieraz pukac. Ktoś coś ?



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tomek gd » pt paź 31, 2014 22:08

szczyku pisze: za 200zl
szczyku pisze: nie ma lepszego radia do mk4
zgadzam się.
szczyku pisze: jak ktoś kupuję za 800zl to jego sprawa
to tak, jakby kupić nokie 5110 (premiera w 97r. tak jak MFD) w cenie galaxy s3 i się tym jarać "bo mnie stać" :los2:
szczyku pisze: to niedobre radio
Nie, niedobre tylko przestarzałe. Jak na OEM to gra dobrze.




boris_kafarrow, mi podobnie stukało, przyczyną okazała się niedokręcona śruba na wahaczu przy małej tulei (która przez to się rozj3bała). Na końcu stukało przy ruszaniu, przy zmianie biegu na 2 i przy stawaniu lub gwałtownym hamowaniu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości