Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » sob sty 24, 2015 17:37

Panowie, na jaką głębokość minimalnie powinna wkręcać się śruba w piastę? 1,5cm wystarczy?



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » sob sty 24, 2015 17:41

minimum 7-8 obrotow


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czinekisz » sob sty 24, 2015 17:46

Mozgi pisze:Panowie potrzebny jakiś dobry zakład od regeneracji xenonów (odbłyśnik i osłona soczewki).
http://paaw.nazwa.pl/reg1/regeneracja-2/

jako jedyny zrobi ci regenerację osłony soczewki, ale od temperatury są mikro pęknięcia i z bliska to wygląda jak wygląda, z odległości 1,5m nie widać różnicy :bigok:

inni oferują malowanie osłony soczewki na srebrny kolor :rozpacz:



Awatar użytkownika
Mozgi
KujaVWy
KujaVWy
Posty: 358
Rejestracja: pn lis 15, 2010 15:11
Lokalizacja: Pakość [CIN]

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mozgi » sob sty 24, 2015 18:14

czinekisz pisze:
Mozgi pisze:Panowie potrzebny jakiś dobry zakład od regeneracji xenonów (odbłyśnik i osłona soczewki).
http://paaw.nazwa.pl/reg1/regeneracja-2/

jako jedyny zrobi ci regenerację osłony soczewki, ale od temperatury są mikro pęknięcia i z bliska to wygląda jak wygląda, z odległości 1,5m nie widać różnicy :bigok:

inni oferują malowanie osłony soczewki na srebrny kolor :rozpacz:
W poniedziałek właśnie miałem tam wysyłać ;) na osłonie soczewek mam małe przetarcia z bliska widać że one są, z 1,5m ja wiem i widzę że ona są i mnie to drażni. Mówisz że pokażą się mikropęknięcia po regeneracji? Bo mam dylemat czy dać sobi spokój z osłonami czy też regenerować


Obrazek

czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czinekisz » sob sty 24, 2015 18:26

Mozgi pisze:W poniedziałek właśnie miałem tam wysyłać ;) na osłonie soczewek mam małe przetarcia z bliska widać że one są, z 1,5m ja wiem i widzę że ona są i mnie to drażni. Mówisz że pokażą się mikropęknięcia po regeneracji? Bo mam dylemat czy dać sobi spokój z osłonami czy też regenerować
pokaż jakieś foto jak to wygląda u ciebie :chytry: to ci napisze czy wysyłać czy nie :bigok:

a te mikropęknięcia chyba tylko widać jak xen jest włączony, osłona jak wróciła od niego to wyglądała jak nówka, później wyszły te mikro pęknięcia :?



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » sob sty 24, 2015 18:29

Robson91 pisze:minimum 7-8 obrotow
czyli 1,5x8=12mm więc skoro po przyłożeniu do gniazda felgi wystaje na 15mm to powinno być git? :)



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » sob sty 24, 2015 19:24

macabra_, przy przelotowych. Jest że długość ori śruby plus połowa grubośći dystansu, tak piszą podobno specjalisci z h&r


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
Mozgi
KujaVWy
KujaVWy
Posty: 358
Rejestracja: pn lis 15, 2010 15:11
Lokalizacja: Pakość [CIN]

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mozgi » sob sty 24, 2015 20:49

czinekisz pisze:
Mozgi pisze:W poniedziałek właśnie miałem tam wysyłać ;) na osłonie soczewek mam małe przetarcia z bliska widać że one są, z 1,5m ja wiem i widzę że ona są i mnie to drażni. Mówisz że pokażą się mikropęknięcia po regeneracji? Bo mam dylemat czy dać sobi spokój z osłonami czy też regenerować
pokaż jakieś foto jak to wygląda u ciebie :chytry: to ci napisze czy wysyłać czy nie :bigok:

a te mikropęknięcia chyba tylko widać jak xen jest włączony, osłona jak wróciła od niego to wyglądała jak nówka, później wyszły te mikro pęknięcia :?
Ciężko to jakoś uchwycić na zdjęciu ale widać jak by ktoś przetarł szmatką w jednym miejscu i widać goły plastik ;/


Obrazek

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » ndz sty 25, 2015 12:59

Mozgi, musisz zrobić, bo jak masz przetarte to Ci będzie tam wylatywało światło. Będzie wyglądało jakbyś miał dwie soczewki :P
Mikropęknięcia są, ale na wyłączonej w ogóle nie widać.


Obrazek

czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czinekisz » ndz sty 25, 2015 17:37

Paviarotti, dobrze pisze :bigok: :bajer:



Awatar użytkownika
Mozgi
KujaVWy
KujaVWy
Posty: 358
Rejestracja: pn lis 15, 2010 15:11
Lokalizacja: Pakość [CIN]

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Mozgi » ndz sty 25, 2015 18:38

No nic, lepsze mikropęknięcia niż przetarcia - jutro wysyłam :D

PS. Do pomalowania ramek zwykła farba w sprayu wystarczy czy też coś na podwyższoną temperaturę?


Obrazek

Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sliwa404 » ndz sty 25, 2015 18:54

Zwykła wystarczy. Tylko dobrze zmatuj.
Panowie, gdzie dostanę dekle bbs do tych felg
Obrazek



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pn sty 26, 2015 11:42

Było coś o Futurach niedawno...
Tak więc moja roczna Futura dziś po nocy przy -1 zakręciła ledwo i rozrusznik się zatrzymał, odpuściłem i za drugim zapaliłem, ale co będzie na dużym mrozie? Gdyby nie to, że auto łatwo pali, pewnie ten aku by nie dał rady już dziś. Ładowanie mam OK, najczęściej odcinki 15 km robię, ale co najmniej raz w tygodniu trasa 2x60 km. Wg mnie lipa nie akumulator.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: daniel.wwe » pn sty 26, 2015 12:22

A wg mnie to zalezy jaki sie trafi. Moja Futura ma 5 lat i jeszcze cos takiego jak u Cb mi sie nie zdarzylo. W grudniu jak bylo -10 dawala rade. Co prawda nie kreci tak jak nowa ale w koncu 5 lat robi swoje i jak zima bedzie taka jak teraz to mysle ze jeszcze rok na pewno wytrzyma.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości