Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krzyzak » wt sty 20, 2015 23:08

lukibse, :okej:


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tomek gd » wt sty 20, 2015 23:46

majster heniek pisze:znalazłem chyba
viewtopic.php?f=143&t=518860

ale druciarstwo, strasznie by mnie wnerwiał ten widoczny klej. Jeśli to jedyna opcja to zostaję przy zwykłych.



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krzyzak » śr sty 21, 2015 00:11

Tomek gd pisze:ale druciarstwo, strasznie by mnie wnerwiał ten widoczny klej. Jeśli to jedyna opcja to zostaję przy zwykłych.
tez tak mysle nie nie chciałem pisac :crazy: z daleka łądnie ale z bliska :chytry:


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: liteon0 » śr sty 21, 2015 00:23

Qto pisze:liteon0, niestety kibel...
No to trza sie zaczac rozgladac za boczkami.. chyba ze samemu okleic.
Oklejal moze juz ktos boczki drzwi w mk4? Przecietny "Kowalski" poradzi sobie?


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Kamel » śr sty 21, 2015 00:38

majster heniek pisze:Kto przerabiał pokrętła z polówki 6r do Golfa 4?
Tomek gd pisze:ale druciarstwo, strasznie by mnie wnerwiał ten widoczny klej. Jeśli to jedyna opcja to zostaję przy zwykłych.
Jest jeszcze opcja odcięcia tulejek od spodu i wklejenie ich w pokrętła z chromem.
Tu jest temat o podmiance z Jetty A6 do MK5: http://www.vwitalia.it/forum/f86/climat ... 11075.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotki wygasły, więc na niewiele się on zda, ale przez google grafikę można co nieco odzyskać, jednak jakość pozostawia sporo do życzenia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
liteon0 pisze:Oklejal moze juz ktos boczki drzwi w mk4? Przecietny "Kowalski" poradzi sobie?
Jak masz trochę zdolności manualnych i cierpliwości to okleisz.
Na początek musisz wymontować z boczków te materiałowe części - jak zdemontujesz boczki to od tyłu zobaczysz co i jak trzeba rozczepić/rozgrzać.
Po ich wyjęciu zrywasz stary materiał i w jego miejsce pomału wklejasz nowy, przy czym na załamaniach musisz go dobrze naciągać i kształtować.

P.S. Materiału kup sobie więcej, zawsze to "w razie co" będziesz miał z czego docinać poprawki :hmm:
No i jest jeszcze opcja, że nabierzesz kleju w strzykawkę z igłą i po przebiciu materiału będziesz nakładał klej na boczek pod materiałem.
Swego czasu naprawiałem w ten sposób materiał na boczku w MK2 i po naprawie 2 lata trzymało bez problemu, potem nie wiem, bo samochód poszedł w świat.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr sty 21, 2015 00:53

Tomek gd pisze:majster heniek napisał(a):
znalazłem chyba
viewtopic.php?f=143&t=518860



ale druciarstwo, strasznie by mnie wnerwiał ten widoczny klej. Jeśli to jedyna opcja to zostaję przy zwykłych.
:ass: z takim modem...wywalić pokrętła i przyciski (climatronic) wstawić :okej:

liteon0, różne rzeczy różnymi materiałami oklejałem... jak będziesz miał dobry klej i materiał który się nadda trochę to na pewno ogarniesz. U mnie np na podsufitce materiał się nie naddał i pod słoneczkami jest "sztukateria" :grrr:



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: btard » śr sty 21, 2015 02:03

Krzyssiek pisze:
btard pisze:Co może być przyczyną nadsterowności przy skręcie w lewo? Gdy szybciej wchodzę w ciasny zakręt w lewo, na przykład na małym rondzie, to prawy przód siada i czuć, że "ścina" zakręt ciągnąc do wewnętrznej. Mniej więcej tak, jakbym jeszcze w czasie zakrętu szarpnął fajerą w lewo. Co najlepsze kręcąc w prawo wszystko jest dobrze.
Nie uderzyłeś gdzieś tyłem w krawężnik np. podczas ślizgania się na lodzie?
Nie uderzyłem.
KoJ@K pisze:Mi :ass: pływała jak tuleje w belce były wyje ba ne, albo zawsze jak się przesiadałem z letniaków na zimowe balony. :bigok:
Najciemniej pod latarnią, pierwszy raz w tym samochodzie na 195/65r15. Brak słów, w ogóle nie połączylem faktów :banghead:



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » śr sty 21, 2015 07:40

:bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » śr sty 21, 2015 09:44

Ooo zacny felun... :pub:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
mareczek115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt paź 18, 2011 14:51
Lokalizacja: Grójec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mareczek115km » śr sty 21, 2015 11:34

Koledzy czy mógł by ktoś podać link pewnego sprzedawcy ze świecami beru ?


Obrazek

Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sliwa404 » śr sty 21, 2015 12:00

Cześć pany. Pytanko mam,
kto ma taki zestaw u siebie?
http://allegro.pl/glosniki-powerbass-s- ... 33933.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobrze mi się wydaje, że w zestawie są dwa mid-bassy w drzwi i dwa gwizdki?
Jak to się podłącza? Pasuje ori kostka, czy trzeba coś zmieniać? Nigdy nie wymieniałem głośników w aucie. :<



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » śr sty 21, 2015 12:07

Trzeba przerabiać kostke albo kupić adapter, plus do tego dystanse


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sliwa404 » śr sty 21, 2015 12:12

Adapter jakiś konkretny? No i tak samo z dystansami, rozumiem że najlepsze z MDF(chyba tak to się nazywa)? Możesz kolego trochę nakierować? :D Nie ogarniam audio.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » śr sty 21, 2015 12:25

sliwa404, Ori głośniki z tego co pamiętam trzymają się na nitach, więc pewnie się domyślasz co Cię czeka, tak jak wspomniał Robson91, koniecznością będzie także dystans dla mid-basów, polecam z MDFu bo plastik to wg mnie "Śiet" :jezor:

Ja jak zmieniałem u siebie to wpiąłem się każdym głośnikiem bezpośrednio do wiązki nie ruszając kostki (gdyby mnie jeszcze kiedyś wzięło na zmianę audio) z tym że tweeterów nie zmieniałem, u Ciebie widzę także adapter i tweetery, więc zapowiada się troszku więcej roboty...
Przyznam szczerze że cena naprawdę dobra :hmm: Gdybym miał teraz kupować to właśnie celowałbym w takie coś, chociaż moje obecne Hertz EV165 też brzmią świetnie :jezor:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości