Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: cinek2004 » pt sty 09, 2015 18:44

Qto pisze:
Kamel pisze:spróbuj ściąć wypust na piaście przy tarczy i przykręcić koło na samych śrubach - zobaczymy jak długo pojeździsz
nic się nie stanie...ale na pewno jak jest centrowanie to drastycznie spada wartość sił tnących działających na śruby. Kolega jeździ bez centrowania, dwa razy pękła mu felga (OZ) a śruby całe...ja osobiście wolałbym jednak dystanse z centrowaniem.
Dokładnie, on jest głównie po to aby równo osadzić koło na piaście. Felgę trzymają jedynie śruby. Gdyby miał się trzymać na tym, to nie dawaliby plastikowych pierścieni centrujących.
Kiedyś nie było w ogóle tych pierścieni na piastach.



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tomek gd » pt sty 09, 2015 19:51

Paviarotti pisze:Ktoś wie jak się zakłada zestaw naprawczy reflektora? tzn akurat uchwyt górny.
Nie mam akurat takiej potrzeby, ale ciekawi mnie jak się to robi.

Przykręca się na śrubki, w lampach są nawet na nie miejsca. Sam sobie taki zrobiłem z kątownika.



Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: on6222 » pt sty 09, 2015 22:28

cinek2004 pisze:
Qto pisze:
Kamel pisze:spróbuj ściąć wypust na piaście przy tarczy i przykręcić koło na samych śrubach - zobaczymy jak długo pojeździsz
nic się nie stanie...ale na pewno jak jest centrowanie to drastycznie spada wartość sił tnących działających na śruby. Kolega jeździ bez centrowania, dwa razy pękła mu felga (OZ) a śruby całe...ja osobiście wolałbym jednak dystanse z centrowaniem.
Dokładnie, on jest głównie po to aby równo osadzić koło na piaście. Felgę trzymają jedynie śruby. Gdyby miał się trzymać na tym, to nie dawaliby plastikowych pierścieni centrujących.
Kiedyś nie było w ogóle tych pierścieni na piastach.
Nie zgadzam się pierścień centrujacy ( plastikowy) zakłada się na juz istniejący jako dystans(podkładkę) aby centrowanie trzymało felge w dobrym miejscu



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » pt sty 09, 2015 23:06

No ale po coś ten kołnierz jest, nie ma takiej siły która by ci utrzymała koło w jednym położeniu na samych śrubach, śruba ci trzyma koło w położeniu na boki a góra dół ?czyli siły działające na bok śruby? kołnierz chyba nie jest tylko po to żeby ci było łatwiej założyć felge i trafić śrubami w otwory (jeszcze alu która jest bardziej podatna na odkształcenie) bo to by świadczyło tylko o rozrzutnosci producentów , btw dobry pierścień centrujący jest z twardego plastiku który niejako przenosi część naprężeń na piaste i nie pozwala się przesunąć feldze i zwiększyć nacisk na śruby, jeśli się myle to jestem chyba idiotą :los2: ja raczej nie chciał bym mieć że że rozleci mi się felga albo śruby przy większej prędkośći
Ostatnio zmieniony pt sty 09, 2015 23:40 przez Robson91, łącznie zmieniany 2 razy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt sty 09, 2015 23:19

on6222 pisze:Lwlw, to zabezpieczenie przypominające myszkę miki normalnie w sklepie motoryzacyjnym kupowalem jakieś grosze nie pamiętam dokładnie
Kamel pisze: lwlw a chociażby w ASO.
Nr tej zawleczki to 1J0 127 250
Dzięki Panowie. Myślałem, że w ASO tego się nie kupi, bo nie ma tego w tej ruskiej etce online.
A w ogóle to ma być to http://skodaauto.com.pl/user/images/1J0127250.jpg.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
czy to http://img.photobucket.com/albums/v384/Adammor/2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ??
Nigdy tego nie miałem, a że mam troszkę powietrza w paliwie i mógłby ciut lepiej palić po nocy to w końcu chcę kupić :helm:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob sty 10, 2015 00:39

Kto miał styczność z modułami od Tomnika w tylnych lampkach z czujnikami od kontroli wnętrza ?? Moje lampki od półtora roku w malowaniu :panna: Więc dziś wynalazłem jakieś zastępcze aby z tyłu też było jasno...po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć także moduły do tych lampek. Pytanie do tych co mieli styczność, czy to mocowanie dobrze "siedzi" w lampkach ? Godzinę dziś walczyłem aby wsadzić lampki w podsufitkę...najpierw nie chciały się zmieścić - sufit mam oklejony materiałem i to przez niego - wyjąłem blaszki w które wkłada się lampki i jakoś udało się je wcisnąć, ale zaraz po włożeniu lampki na miejsce ta gasła :panna: Gdzieś gubiło styk...i nie wiem czy na tym słabo wyglądającym mocowaniu modułu czy gdzieś w lampce :crazy: Rozważam przylutowane modułu na stałe do lampki...ale przed tym chciałem Was zapytać czy mieliście podobny problem



czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czinekisz » sob sty 10, 2015 02:38

lwlw pisze:.....
To pierwsze,

ja mam moduły lampek tomnik z kontrolą, ale jeszcze (2lata) ich nie zamontowalem, bo brak weny do zamontowania kontroli wnętrza.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob sty 10, 2015 02:55

u mnie też leżały półtora roku...dziś jeden Kącikowiec zmotywował mnie aby zamontować lampki (instalacja już jest dawno...wszystko jest dawno tylko lampek nie było kiedy wsadzić) ...no i jest problem z tymi lampkami :grrr:



Awatar użytkownika
marcinnxtdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 13:16
Lokalizacja: Czeladź

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: marcinnxtdi » sob sty 10, 2015 15:57

Panowie pekl mi spaw za katalizatorem, i teraz mam problem spawac to czy odrazu wyciac i wstawic rure ?


Obrazek

Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sliwa404 » sob sty 10, 2015 15:59

Wyciąć.



czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czinekisz » sob sty 10, 2015 16:02

czyli? ja nawet nie próbowałem tych modułów do nich wsadzić :crazy: nawet teraz zastanawiam się gdzie te moduły leża :jezor:



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » sob sty 10, 2015 16:31

marcinnxtdi, sprzedaj to w pierony.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kondzio
Forum Master
Forum Master
Posty: 1543
Rejestracja: sob maja 15, 2010 21:54
Lokalizacja: Góra

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Kondzio » sob sty 10, 2015 16:34

Panowie, gdzie najlepiej i najtaniej kupie wycieraczki do szyb do MK4 i Alhambry (2003r) obydwie aero?
I jakiej firmy polecacie? :chytry:


mkIII: viewtopic.php?f=88&t=460254&p=5542641#p5542641" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV: viewtopic.php?f=89&t=563488" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » sob sty 10, 2015 16:37

Polecam Valeo, a najlepiej chyba będzie na allegro.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości