Kącik posiadaczy variantów

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: Pruszkowiak » pt sty 16, 2015 12:36

BLIND, piękny klasyk...te auto z roku na rok będzie zyskiwało na wartości :bigok:

phanteon przez okres świąteczny nie wertowałem allegro, ale wchodzę i patrze co się pokazuje. Jak coś jest co mnie interesuje to srebrny i bida wersja. Tego koloru już nie chcę jest nudny i jak to mówią kolor aluminiowy....... no ma wielką zaletę, że nie trzeba często myć auta. Wystawiał będę pewnie bliżej wiosny na sprzedaż.

Wczoraj zatrzymała mnie policja, bo zawracałem na zakazie, ale skończyło się na upomnieniu....któryś raz darowali mi mandat :grin: ja to mam farta



Awatar użytkownika
Piwu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: pt lut 23, 2007 13:05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: Piwu » śr sty 21, 2015 00:10

BLIND piękna fura :-)

u mnie pojawiły się nowe 2 koła, 4 dalej siedzą w domu :)



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » śr sty 21, 2015 00:29

Piwu pisze:u mnie pojawiły się nowe 2 koła
Opowiadaj



Awatar użytkownika
BLIND
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2306
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 11:12
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: BLIND » śr sty 21, 2015 09:41

W sobotę było ok 10st i wychodziło nieśmiało słońce, więc momentalnie dach w dół :helm: i od niedzieli non stop jakiś deszcz, czasem ze śniegiem, więc na razie stoi sobie spokojnie w garażu.

Obrazek

Piwu, już jeździłeś w tym roku nowym motórem? :pub:



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » śr sty 21, 2015 09:58

BLIND pisze:W sobotę było ok 10st
W Gdańsku w sobotę ok 23:30 było 1,5st. Nie odmówiłem sobie zdjęcia dachu na kilka kilometrów - co prawda od niedzieli mam chrypkę i kaszel...ale co zrobić.

Pięknie wygląda bez dachu. Z ciekawości zapytam - lakier jest taki wycackany i zadbany czy auto było malowane? Chyba, że to dobry aparat i photoshop?

BLIND - dawaj zdjęcia jednoślada.

Słuchajta kąciku wszechwiedzący. Ktoś zagłębiał temat 2.0 tfsi czy tam tsi - to co jest w nowych Octavkach RS. Jak to się sprawuje, łańcuch się nie wyciąga po 15tys km jak w Polo (teściu ma). Znajomy ma dostać na służbówkę i zastanawia się nad większym Superbem w biednej wersji albo nad RS'em. Serce podpowiada mu 2.0 220 koni choć księgowy mówi mu, że może lepiej 2.0 tdi. Tak, też chciałbym mieć takie problem w pracy :D



Awatar użytkownika
BLIND
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2306
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 11:12
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: BLIND » śr sty 21, 2015 10:05

phanteon pisze:W Gdańsku w sobotę ok 23:30 było 1,5st. Nie odmówiłem sobie zdjęcia dachu na kilka kilometrów
Przy niewiele wyższej temperaturze strzeliła mi szybka w softtopie.. U Ciebie jest szkło, czy pleksa?
phanteon pisze: Z ciekawości zapytam - lakier jest taki wycackany i zadbany czy auto było malowane? Chyba, że to dobry aparat i photoshop?
Zdjęcia są z kalkulatora :jezor: nie retuszowałem ich. MB nie jest cały w oryginale, coś tam było malowane, ale dawno temu. Po prostu dobrze wygląda. Nie jest zmęczony :bigok:



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: MaciekV5 » śr sty 21, 2015 10:07

phanteon, Szefuncio miał to w A5 Sportback, nalatał tym 120tys. km i sprzedał, bardzo sobie chwalił silnik, za spalanie i elastyczność głównie. Wada - żłopał 1l/1000km oleju. W ASO chcieli mu już silnik rozbierać ale pojawiła się aktualizacja softu ecu i problem zniknął, brał już "tylko" 300ml/1000km.
To było auto chyba z 2010r. nie wiem jak teraz jest z tym słynnym pożeraczem oleju.



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » śr sty 21, 2015 10:23

BLIND pisze:Przy niewiele wyższej temperaturze strzeliła mi szybka w softtopie.. U Ciebie jest szkło, czy pleksa?
Szkło na solidnej gumowej uszczelce. Nie sądzę, żeby mogło jej się coś stać - szczególnie, że w aucie było nagrzane.
BLIND pisze:Po prostu dobrze wygląda. Nie jest zmęczony
Bajka.

MaciekV5, dzięki za odpowiedź. Ciekawe czy to te same silniki, bo w 4-5 lat to mogło się wiele zmienić, niekoniecznie na lepsze.



Awatar użytkownika
BLIND
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2306
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 11:12
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: BLIND » śr sty 21, 2015 10:36

phanteon pisze:Szkło na solidnej gumowej uszczelce.
To nie ma opcji żeby strzeliła :bigok: w SLu jest folia niestety..



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » śr sty 21, 2015 10:52

BLIND pisze: w SLu jest folia niestety..
To mnie teraz zaskoczyłeś. Folię z bliska widziałem raz w MX5 i była "słaba", ale pewnie w SLu dali trochę lepszą.



Awatar użytkownika
Piwu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: pt lut 23, 2007 13:05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: Piwu » czw sty 22, 2015 23:26

phanteon poszedłem w Twoje ślady i baware kupiłem :D też cabrio :helm: :helm: :rotfl: :rotfl: tak na poważnie to R 1200 GS :)

BLIND jeszcze nie jeździłem, bo u kumpla na warsztacie stoi - sprawdzał czy na bank wszystko jest OK, generalnie jutro dzwonie do poprzedniego właściciela (jedynego), że ma spać spokojnie :)



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: miskieusz » ndz sty 25, 2015 21:06

pany... odwieczne pytanie pewnie... ale jakie dzisiaj aku jest 'w modzie' i będzie długo na chodzie?
najlepiej takie, które zniesie rzadkie odpalanie :(
czaiłem się na bosch s4 ale opinie różne za to firma yuasa jest rzekomo ok?



Awatar użytkownika
BLIND
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2306
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 11:12
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: BLIND » ndz sty 25, 2015 21:28

miskieusz, kupuję kilka aku w ciągu roku. Bosch, Varta - co jest na miejscu ( w razie problemu jadę do sklepu i wymieniam). Najczęściej kupuje z firmy Kager, bo mi klient za nowy aku i tak nie dopłaca. Mam też u taty w Xtrailu Kagera drugi, albo trzeci rok i wszystko ok. Często służy jako pomoc do odpalania innych aut :helm:



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » pn sty 26, 2015 01:13

Piwu pisze:phanteon poszedłem w Twoje ślady i baware kupiłem :D też cabrio :helm: :helm: :rotfl: :rotfl: tak na poważnie to R 1200 GS :)

Piękna maszyna
miskieusz pisze:czaiłem się na bosch s4 ale opinie różne za to firma yuasa jest rzekomo ok?
Nie wiem czy to dotyczy też aku, ale sam części mechaniczne Bosch to, wg mechaników i osób zajmujących się sprzedażą części, najgorszy chiński syf. Szkoda, że taka dobra firma rozmieniła się na drobne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości