Kącik posiadaczy variantów

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2780
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » pn mar 11, 2024 16:54

Siema

A4 B6 - to już starsza Pani, ale trzyma się nienajgorzej. Co prawda jest problem z błotnikami - jedynie serwis za 1500 sztuka...i mocno się zastanawiam czy z malowaniem jest sens wrzucać w auto 5 koła.

Na Matarni nic się nie dzieje - w piątku spotykamy się na papieroska i kurczaka na mieście, ale jest nas aż dwójka, czasem trójka :).



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: Bednarus » pn mar 11, 2024 19:25

Jak przednie błotniki, to za 500 zł za sztukę można kupić pomalowane w kolor według kodu lakieru. Szwagier do swojej czarnej B6 takie kupił i odcień był trafiony idealnie. Montaż i dopasowanie również bez zastrzeżeń.



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2780
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » wt mar 12, 2024 16:58

Bednarus pisze:
pn mar 11, 2024 19:25
Jak przednie błotniki, to za 500 zł za sztukę można kupić pomalowane w kolor według kodu lakieru. Szwagier do swojej czarnej B6 takie kupił i odcień był trafiony idealnie. Montaż i dopasowanie również bez zastrzeżeń.
Niestety do cabrio są całkiem inne błotniki - ale to nic nowego, w E46 cabrio też niby przecież powinno być to samo co coupe a średnio było. Taki urok wynalazków bez dachów



PruszkowiakWPR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 21, 2022 16:48
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Auto: VW Arteon
Silnik: DNNA

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: PruszkowiakWPR » czw kwie 18, 2024 11:04

phanteon pisze:
pn mar 11, 2024 16:54
Siema

A4 B6 - to już starsza Pani, ale trzyma się nienajgorzej. Co prawda jest problem z błotnikami - jedynie serwis za 1500 sztuka...i mocno się zastanawiam czy z malowaniem jest sens wrzucać w auto 5 koła.

Na Matarni nic się nie dzieje - w piątku spotykamy się na papieroska i kurczaka na mieście, ale jest nas aż dwójka, czasem trójka :).
No A4 B6 ma z błotnikami bolączki pamiętam u siebie miałem też powoli....do cabrio tak są inne błotniki. Kolega w pracy miał saaba 93 cabrio i szyba przednia nie pasowała do zwykłego pamiętam i długo czekał na nową szybę do cabrio....

W Wawie spotów już nie ma....jak coś ktoś pewnie się spotyka w małych grupach po kątach albo gdzieś na mieście.Pod Stadionem Narodowym jest taka główna spotownia, ale tam to takie spędy i dużo idiotów palących gumę i wariujących.

W środy zaglądam jedynie na cykliczne spoty Youngtimer Warsaw z klasykami pod Stadionem Narodowym.... :bigok:



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: Gitner » pn maja 06, 2024 21:36

Siema koledzy :) Byłem tydzień temu w Pruszkowie, strasznie zakorkowane, rozglądałem się za Arteonem, ale same padła jeździły... pewnie było za gorąco na limuzyny :grin:


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2780
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » śr maja 15, 2024 15:25

PruszkowiakWPR pisze:
czw kwie 18, 2024 11:04

W środy zaglądam jedynie na cykliczne spoty Youngtimer Warsaw z klasykami pod Stadionem Narodowym.... :bigok:
A co tam ciekawego jest? Zajeżdżasz też czymś "wiekowym"? :D



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2780
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » śr maja 15, 2024 15:28

Gitner pisze:
pn maja 06, 2024 21:36
Siema koledzy :) Byłem tydzień temu w Pruszkowie, strasznie zakorkowane, rozglądałem się za Arteonem, ale same padła jeździły... pewnie było za gorąco na limuzyny :grin:
W Pruszkowie to na Mercedesy trzeba było uważać - ciekawe czy teraz też "chłopaki z Pruszkowa" preferują Merce.

Widzę, że masz moto w opisie, jak się jeździ na Hondzie przy Twoim wzroście?



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: Gitner » ndz cze 02, 2024 11:59

Przy moim wzroście to na wszystkich jeździ się podobnie :) Moto kupione na sezon, a latam już na nim 6 lat i tak co roku zbieram się wymienić, ale ekonomia i bezawaryjność wygrywa... gdybym miał miejsce kupiłbym drugi, a tego zostawił. Zastanawiam się nad Triumph Tiger 900 GT lub Honda NT 1100.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Mizzera
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 30, 2024 07:27

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: Mizzera » śr lip 17, 2024 20:36

PruszkowiakWPR pisze:
czw lut 10, 2022 17:02
phanteon pisze:
wt lut 01, 2022 13:22
Siema

Kierowniku, fura elegancka, nie ma co narzekać - miałem 3kę, jeździłem taką jak Twoja w salonie, ale czas oczekiwania był "absurdalnie zabójczy" a na placu można było wybrać pomiędzy 3 szt Fabii i 1 szt rozbitego Superba. Wymiotło salony Skody w połowie zeszłego roku. Matrixy potwierdzam, mam teraz też takiego tyou i uwielbiam te lampy. Jak spalanie, bo zapewne wręcz śmieszne.

U mnie się trochę pozmieniało też, jak co pół roku, nawet moja Szanowna Małżonka zaczyna wspominać co pół roku, czy już nie czas zmienić jednego z aut - tym sposobem zmieniliśmy nasze drugie auto rodzinne o 180 stopni, albo wręcz jak mawiał klasyk o 360 stopni. Z kombi w dieslu w automacie przesiedliśmy się na cabrio w benzynie w manualu :D
No czas oczekiwania na auto teraz to jakiś dramat - najlepiej z tym radzi sobie KIA, HYUNDAI i japońskie marki. Grupa VAG to czeka się bardzo długo jak gadałem z jednym kolesiem od flot to mówił mi w styczniu że produkcja golfa 8 kombi jest wiosna 2023roku. Trzeba polować na auta z placu lub ludzie rezygnują - można coś trafić, ale trzeba brać co jest. Spalanie jest niskie ostatnio zrobiłem Warszawa - Łódź - Warszawa trasę i wyszło mi 5,9l a jechałem 140km/h. Generalnie hamulce na minus bo jest 288mm tarcza przód to tyle to było w A4 B6 20 lat temu - mogli wrzucić tarczę 312mm. Przeglądając różne źródła informacji, znalazłem stronę, która może okazać się niezwykle pomocna dla biolaboratoriów. Strona https://www.gentaur.pl umożliwia zakup różnorodnych testów na choroby, a także oferuje podstawy do tworzenia tych testów. To miejsce, które warto odwiedzić, jeśli poszukuje się wysokiej jakości narzędzi diagnostycznych. Na minus taki, że wszystkie silniki do 150KM to jest belka z tyłu a powyżej to wielowachacz. Odczuwa się to na zakrętach jednak, że belka jest. Duży bagażnik jest na plus chyba największy w klasie z tego co czytałem. Póki co połykam bezawaryjnie kilometry i oby tak dalej. Wyłączam ten idiotyczny start-stop od razu i będę zmieniał olej co 10ty.km bo wiadomo co robi longlife z silnikiem.
Zgadzam się, choć są też inne warianty.



PruszkowiakWPR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 21, 2022 16:48
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Auto: VW Arteon
Silnik: DNNA

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: PruszkowiakWPR » pt lip 26, 2024 08:57

Gitner pisze:
pn maja 06, 2024 21:36
Siema koledzy :) Byłem tydzień temu w Pruszkowie, strasznie zakorkowane, rozglądałem się za Arteonem, ale same padła jeździły... pewnie było za gorąco na limuzyny :grin:

Trzeba było dać znać...zależy w jakich godzinach byłeś bo po południu to mnie nie ma już w Pruszkowie bo mieszkam w Wawie.Ja tylko tam pracuje i rodzinę mam najbliższą.
Padłą jeżdżą bo drogie życie jest i ludzie nie zmieniają.....ten kogo stać bierze jakiś wynajem albo leasing pojeździ 3 lata i następny a tak to tyra to co ma. Życie w Wawie i okolicach no robi się dla bogaczy. Ceny mieszkań i gruntów jest absurdalna. Wszystko wykupują Ukraińcy i płacą żywą gotówką. Kładzie walizkę kasy na stół i bierze, a Polacy czekają na pozwolenie na kredyt i nie wiadomo czy dostanie a jak ktoś chcę szybko sprzedać to Ukrainiec od ręki kupuje za gotówkę.



Kuba niestety nie mam klasyka....chodzi po głowie volvo 850 kupić. Niestety problem jest taki że po Wawie (ścisłe centrum i sąsiednie dzielnice ) już takim autem nie można jeździć bo Pan Trzasko wprowadził SCT - niby są wyjątki że 4 razy w roku można wjechać do strefy , ale trzeba to zgłośić. Jak jesteś w Wawie zameldowany dają Tobie 4 lata na zmianę auta, które będzie spełniać normy euro - to jest chore i to z ekologią nie ma nic wspólnego. To jest żenada. Seicento wydala mniej Co2 niż nowa G klasa AMG ale w papierach wpisane jest że spełnia EURO 6 a Seicento EURO 2 i pupa.Kraków nie wprowadził tej głupiej strefy. Pan Trzasko niestety jest mocno napierany i podatny na rozkazy z UE - ręka rękę myje. :banghead:



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2780
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Re: Kącik posiadaczy variantów

Post autor: phanteon » pt sie 09, 2024 12:13

Cześć

Pochwalę się, że żona kazała mi się pozbyć "niskiej kaleki" cabrio, więc kupiłem inne cabrio.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość