Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » ndz lut 04, 2018 17:07

na OLX też ma. Można się tu przez forum skontaktować. Wg mnie ta z linku lepsza. Niż od Filipa. Bo nie przykręcana do bloku silnika, bo jak się porządnie przypi3rdoli to i miska i silnik pójdzie. A ta z linku mocowana do sanek lepsza, bo nie uszkodzi się wg w/w przykładu miski i silnika. Ale to już by musiała być totalna gleba i trzeba by byc mistrzem by tak zdrowo walnąć, by michę uszkodzić. Ja juz mam 2,5 roku i staram się tak czy tak wszystkie dziury, studzienki omijać. Posiadanie osłony miski olejowej nie powinno wyłączać myślenia


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » ndz lut 04, 2018 17:21

joseph82, a jeśli podniosę silnik na podkładkach 20mm to nie robi ta osłona z linku? Nie będzie problemu z montażem?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » ndz lut 04, 2018 17:53

Jak podniesiesz na podkładkach to nie musisz montować osłony, ponieważ miska będzie wyżej od sanek. Miska jest bezpieczna.
Jeżeli myślisz o osłonie to poprosiłbym gościa o wycięcie otworu na korek spustu oleju. mega ułatwia wyminę oleju nie musisz demontować całej osłony co jest dość niekomfortowe bo osłona ciężką i w jedną osobę ciężko. Nie mówię ze się nie da, bo sam wielokrotnie ściągam osłonę metalową u siebie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz lut 04, 2018 18:43

piotrek233 pisze:miska będzie wyżej od sanek
Ale dalej będzie przed nimi...



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » ndz lut 04, 2018 19:18

piotrek233 pisze: Jeżeli myślisz o osłonie to poprosiłbym gościa o wycięcie otworu na korek spustu oleju.
Mowa o tej osłonie z olx czy od filip2?
Qto, czyli tak czy tak trzeba kupić i podkładki pod silnik i osłonę miski tylko pytanie czy do tej osłony z olx można zastosować 20mm podkładki.
joseph82, aha...na olx nie widzę tych misek filip2



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » ndz lut 04, 2018 19:45

Qto pisze:
piotrek233 pisze:miska będzie wyżej od sanek
Ale dalej będzie przed nimi...

Masz racje ale jeżeli ktoś nie potrafi jeździć to nawet osłona mu nie pomorze bo siłę uderzenia osłona "przeniesie" na miskę...

Jeżdżę chyba 6 lat na mocnej glebie auto użytkuje na codzień, miski oryginalna nadal w aucie. Fakt mam osłonę pod silnikiem metalową. Jeżeli mam być szczery raz może mi się przydała fakt często szuram ale jak się ma metalowa osłonę pod silnikiem to nawet niewielka nierówność i szura się... Jeżdżę ostrożnie, prostu wszelakie krawężniki, garby, uskoki na drodze, przejazdy kolejowe, "hopki" osiedlowe często przejeżdżam bez gazu.
Także nie wiem jakim "sprytny" musiałby być człowiek żeby rozwalić miskę mając podkładki pod silnikiem..



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz lut 04, 2018 21:07

G0 Karcio pisze:Qto, czyli tak czy tak trzeba kupić i podkładki pod silnik i osłonę miski tylko pytanie czy do tej osłony z olx można zastosować 20mm podkładki.
ale jak osłona to po co podkładki? i co podkładki mają przeszkadzać przy osłonie? Jak chcesz to montujesz jedno i drugie...

Ja u siebie podkładek nie zamontuje bo:
- prawą półoś i tak już mam przy podłużnicy
- górna pokrywa silnika opiera się o rozpórkę

piotrek233, wiadomo, że na glebie jeździ się inaczej. Ja szuram często...jeden raz miałem niemiłą sytuację.
Jechałem może z 60km/h wąską drogą w wielkim parku narodowym, zakręt...i pech chciał, że na środku mojego pasa było dosyć duże wybrzuszenie asfaltu - korzeń drzewa stwierdził, że wyjrzy sobie na słoneczko...na drugim pasie auta, pobocza brak - gdyby nie osłona, to pewnie dalej bym nie pojechał.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » pn lut 05, 2018 00:11

A jeszcze znalazłem osłonę silnika
https://sprzedajemy.pl/oslona-silnika-m ... nr50756687" onclick="window.open(this.href);return false;
Co o niej powiecie? Może lepiej coś takiego założyć?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lut 05, 2018 10:19

Otwór na spust oleju jest...pytanie pod jaki silnik. Kombinujesz z tą osłona jak z czujnikiem poziomu oleju - za bardzo.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1051
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » pn lut 05, 2018 10:58

Witam.

Kilka dni temu zmieniałem u siebie kierownicę. Przy demontażu starej okazało się, że kierownica była przesunięta o jakieś 3 ząbki względem punktu zaznaczonego na kolumnie. Nową zamontowałem tak, że punkty na kierownicy i kolumnie pokrywają się, w rezultacie teraz przy jeździe na wprost mam skręconą kierownicę. Jest możliwe, żeby stara kierownica była tak zamontowana fabrycznie? Nikt przy kierownicy nie grzebał, chyba że magicy z ASO.
Co teraz robić, ustawić ją tak jak była stara, czy jechać na poprawę zbieżności?


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lut 05, 2018 11:07

Ktoś musiał przestawić. Co zrobić...wybor należy do Ciebie. Jeśli auto nie ściąga to ja bym przestawił kierownicę...i pamiętał że nie jest na środku gdyby auto w przyszłości jechało na zbieżność.

Mi po ostatnich trzech ustawieniach zbieżności wszystko rozjechało sie po krotkim czasie...i nie wiem co jest grane :blush: w zawieszeniu wszystko było zmienione z drazkami i końcówkami włącznie. Gwintu z przodu nie ruszam...ale tył już tak i nie wiem czy to nie ma wpływu :otepienie: tył mam ustawiony na maks w górę albo maks w dół - jak myślicie?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » pn lut 05, 2018 16:30

Dobra, miska z zamontowanym już czujnikiem oleju z uszczelką + wtyczką w drodze. Czyli tak:
PIN1 - żółto/czarny - do wtyczki 14 pinowej obok pompy ABS - pin 11
PIN2 - brązowy - masa
PIN3 - brązowo/niebieski - do wtyczki 14 pinowej obok pompy ABS - pin 12 - stamtąd do licznika pin 22 niebieskiej wtyczki? Co z kodowaniem w licxniku SE 1J5920846C?



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » pn lut 05, 2018 17:09

Witam, wczoraj rozkręcałem kolektor dolotowy i zauważyłem, że na uszczelce z kolektora jest trochę oleju jak i na samym kolektorze. Co to może zwiastować?
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lut 05, 2018 17:14

G0 Karcio, daj linka gdzie znalazłeś tą pinologie bo coś namieszane jest.
Masz czujnik otwarcia maski? ...bo jest potrzebny do prawidłowego działania czujnika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości