Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt maja 19, 2017 20:16

A nie jest tak ze na glebie zawsze będzie cięło opone?
Trochę można ratować kąty na sworzniu...ale niewiele tam regulacji.

Garrison, rozwierć ten konektor...



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: nitrox89 » pt maja 19, 2017 20:39

Qto, wepchnięte mam sworznie na max do środka, zmienie opony i pojadę na geometrię, bo inaczej się nie dowiem.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pt maja 19, 2017 21:46

Qto pisze:Jeśli jest do czego...to podłącz :bigok:
W poniedziałek się okaże, czy jest gdzie :grin:
Qto pisze: Garrison, rozwierć ten konektor...
Nie miałem pod ręką wiertarki, ale jak ją znalazłem to faktycznie pomogło. Co prawda trochę okrągło się tam zrobiło, ale myślę, że będzie działać. Chwała Tobie :pub:

Przy okazji odkryłem metodę wyciągania tych konektorów mini-iso pt. "Nic na siłę, wszystko młotkiem", choć wymaga ona zastosowania nowych egzemplarzy po wszystkim. Potrzebne:
- młotek
- imbusy

Rozmiar imbusu dobieramy tak, by pokrywał się z otworem kostki i konektorami. Następnie ustawiamy i wybijamy go. Zdecydowanie szybsza metoda niż pierdzielenie się z igłami, czy spinaczami biurowymi, które u mnie zadziałały w 3 przypadkach z 20. Na tak brutalny krok pozwoliłem sobie głównie z tego powodu, że tych resztek kabli i tak bym nie wykorzystał, a konektorów wziąłem mnóstwo.

#edit.

Jeszcze jedna kwestia. W przypadku, gdy do modułu komfortu nie ma doprowadzonych wiązek z bagażnika, to znacznie to utrudnia korzystanie z auta, czy po prostu odcina bagażnik od całości? Da radę go zamknąć przez wkładkę?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob maja 20, 2017 00:46

Qto pisze:Wie ktoś po co jest przekaźnik 206 w początkowych instalacjach ESP w mk4? Dlaczego nie ma go w późniejszych i co się stanie jak się go pozbędę?
Ze schematu wygląda, że przekaźnik rozłącza światło stopu...jeśli tak jest, to po co i w jakich sytuacjach to działa? :blush:
Przypuszczam że jest, bo ... po prostu wsadzili. Najprawdopodobniej nie służy do niczego innego jak odciążenie prądowe styków na czujniku przy pedale hamulca. Pewnie działa to tak samo jak w Polo 9N. Jest tam dorzucony przekaźnik ( numeru sobie nie przypomnę) który właśnie zaskakuje po naciśnięciu hamulca. To taki mój domysł

golf3dawid pisze:Muszę kupić cały komplet na przód amorki i springi.
Ktoś coś doradzi poleci? Kayaba bilstein? Zastanawiam się też nad springami weiteca czarnymi i do tego ori amorki
Jak co to mam mało używane amorki z Bilsteina przód i tył. Springi seryjne też się znajdą. Mam też springi z H&R jak coś, przy czym tylne będą dostępne dopiero za 3 miesiące bo obecnie auto za granicą a nie zdążyłem będąc ostatnio w PL przerzucić ich z innymi.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: FisheR » sob maja 20, 2017 03:19

takie pytanko czy glosniki wysokotonowe sa takie same w obudowach lusterek i tylnich boczkach 3d? ewentualnie w klamkach tylnich?


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: hayperekpo » sob maja 20, 2017 13:28

FisheR, z tego co pamiętam w 5D są identyczne 3B0 035 411D

A tak w ogóle to co tam słychać? Stara gwardia jeszcze czuwa? :bajer:


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: perki » ndz maja 21, 2017 09:53

Panowie posiada ktoś działającego vag com 4901z crackiem pod win 10 ?



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » ndz maja 21, 2017 22:12

Qto pisze:Trochę można ratować kąty na sworzniu...ale niewiele tam regulacji.
Metodą prób i błędów bo wszędzie gdzie ustawiają geometrię twierdzą, że nie ma to wpływu. Chyba że samemu zmienić położenie sworznia i pojechać na kontrolę, która kosztuje 20PLNów.
Garrison pisze:gdy do modułu komfortu nie ma doprowadzonych wiązek z bagażnika
Zdejmij próg i pociągnij kabel z większą ilością żył - kiedyś może się jeszcze przydać.
perki pisze:Panowie posiada ktoś działającego vag com 4901z crackiem pod win 10 ?
A działa to dobrze pod win10? Mi to nawet pod 8 nie chciało działać - tylko VCDS.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » ndz maja 21, 2017 22:32

krazorek pisze:
Qto pisze:Trochę można ratować kąty na sworzniu...ale niewiele tam regulacji.
Metodą prób i błędów bo wszędzie gdzie ustawiają geometrię twierdzą, że nie ma to wpływu. Chyba że samemu zmienić położenie sworznia i pojechać na kontrolę, która kosztuje 20PLNów.
Garrison pisze:gdy do modułu komfortu nie ma doprowadzonych wiązek z bagażnika
Zdejmij próg i pociągnij kabel z większą ilością żył - kiedyś może się jeszcze przydać.
perki pisze:Panowie posiada ktoś działającego vag com 4901z crackiem pod win 10 ?
A działa to dobrze pod win10? Mi to nawet pod 8 nie chciało działać - tylko VCDS.
Próg bagażnika? To tam są jakieś wtyczki w variancie? :D Cały czas się uczę. Nie mniej jednak doprecyzuję o co chodziło w moim pytaniu. Mianowicie nie byłem pewien co do połączeń obecnego sterownika centralnego, a nowego modułu. W zasadzie to do bagażnika musiałem (tak sądziłem w tamtym momencie) dorobić wszystkie połączenia i przerażało mnie to, w związku z czym zacząłem się zastanawiać, czy da radę bez tego jeździć jakiś czas, a klapę zamykać przez zamek w znaczku VW. Ino teraz się zagłębiłem w temat, spisałem sobie wszystko w jedno miejsce i do bagażnika muszę przeciągnąć tylko jeden przewód, do brązowej wtyczki, która jest w słupku C (a może nawet D, skoro variant). Poza tym przewodem, to jeszcze cztery krótkie do grzania szyby, bezpiecznika, włącznika świateł i wtyczki w słupku A przy kierowcy :) Jutro się za to zabieram. Jestem dobrej myśli i jak sprawnie pójdzie, to 8 godzin (bo tyle warsztat otwarty) wystarczy. Trzymajcie kciuki by praca Qto i grg nie poszła na marne :bigok:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn maja 22, 2017 00:14

perki pisze:Panowie posiada ktoś działającego vag com 4901z crackiem pod win 10 ?
Nie wiem jak w W10, ale ja na W7 odpalam winmode i pod nim mam zwykłego VagComa starego + kabel USB. Dziala poprawnie i bez problemów.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pn maja 22, 2017 11:29

Panowie, w którym miejscu jest wtyczka drzwi kierowcy, której wiązka idzie przez przelotkę? Nie mogę zlokalizować, przez co blacha wciąż w drzwiach.

#Edit, znalazłem. Trzeba zdjąć rączkę otwierania maski i plastik obok.



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » pn maja 22, 2017 14:31

Pod plastikiem od otwierania maski.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » wt maja 23, 2017 20:58

Chce ktoś dwie obrysówki? Jasne, lekko dymione. Jedna ma stopione gniazdo na żarówkę.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 707
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » śr maja 24, 2017 21:44

Panowie jaki polecacie klucz (typ) do odkręcania świec w golfie IV? Kupić zwykły, przegubowy, a może samą nasadkę?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości