Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » sob lip 09, 2016 12:12

Ile warte jest lusterko fotochorm, czarne, niesprawne bo rozlane? :grin:


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » sob lip 09, 2016 13:22

Chrzanek` pisze:Ile warte jest lusterko fotochorm, czarne, niesprawne bo rozlane? :grin:
Czteropak



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » sob lip 09, 2016 16:48

Pytam w kontekście kupna, bo chłoptaś 70zł krzyczy..


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » sob lip 09, 2016 19:07

Za zepsute? A po co to komu? :los2:



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » sob lip 09, 2016 20:00

Chrzanek` pisze:Pytam w kontekście kupna, bo chłoptaś 70zł krzyczy..

Kupiłem całe, z czujnikiem deszczu i wiązka za 100zł.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » sob lip 09, 2016 20:33

W zeszłym roku fotochrom nabyłem za 50+kw na forum.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lip 09, 2016 23:07

no dobra...pisałem ostatnio, że zbieżność mi się rozjechała. Dziś zrobiłem 500km...jadę sobie autostradą pod górkę, kierę ledwo co trzymam w ręku...i czuję że ta delikatnie mi ucieka (po rozjechaniu się zbieżności kiera jest ustawiona delikatnie w prawo do jazdy na wprost...i auto ciągnie w lewo po puszczeniu kiery). Puściłem kierę żeby zobaczyć co się dzieje...kiera prosto i auto jedzie prosto :kac: urwa niemożliwe myślę...za chwilę był łuk, to nie miałem jak dłużej się dziwić prosto jadącym autem...łuk się skończył...puszczam kierę a auto w lewo - no tak, wydawało mi się.
...jednak sytuacja powtórzyła się w trasie ze 3-4razy. Raz udało się przejechać około 500m bez trzymania kierownicy...i ta była ustawiona prosto, auto jechało prosto...i droga też była prosta (żeby nie było że po łuku jechałem). Za chwilę kilka łuków i auto znowu jedzie w lewo a kiera ustawiona w prawo :banghead:

Nie wiem w jakim momencie/po jakim manewrze (na pewno nie dziura)...auto zaczyna jechać prosto (lub zaczyna ściągać - zależy z której strony na to patrzeć)...ale to się dzieje - raz ściąga, raz nie (bardzo rzadko)
Jakieś pomysły?

Kiedyś miałem Ducato które po skręcie w lewo ściągało w lewo, po skręcie w prawo jechało prosto a po kolejnym skręcie w prawo...ściągało w prawo. Tu jednak objawy nie są tak oczywiste...



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » sob lip 09, 2016 23:09

Coś nie dokręcone, ew luzy w maglownicy lub zawieszeniu.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lip 09, 2016 23:51

dokręcone wszystko...jak się rozjechało to luzowałem każdą ze śrub i dokręcałem ponownie (dynamometrem)
w zawiasie wszystko nowe poza drążkami i końcówkami drążków kierowniczych...ale jak w PL robili mi zbieżność (dobre fachamany) to nic na ten temat nie mówili...ale wspomnieli o:
luz na maglu - tu jest jakiś trop. Jadąc po kocich łbach ewidentnie czuć drgania na kierownicy...czyli na pewno coś w maglu się dzieje. Pytanie czy delikatny luz który przenosi się po kolumnie może mieć taki dziwny wpływ na zbieżność?



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » sob lip 09, 2016 23:54

Może być, jeśli jest luz delikatny to w czasie kiedy auto pokonuje drogę 500m może być to odczuwalne znoszeniem na którąś stronę.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz lip 10, 2016 00:14

BartesWZL pisze:jeśli jest luz delikatny to w czasie kiedy auto pokonuje drogę 500m może być to odczuwalne znoszeniem na którąś stronę.
jeśli ściąganie występuje...to z 30-50m wystarczy aby auto zjechało z pasa - czuć wyraźnie że ciągnie
...ale dziś było kilka momentów że w ogóle (przez chwilę) nie ściągało
...pierwszy raz się spotykam z takim czymś....mógłbym zrozumieć gdyby skręcanie, jazda po dziurach lub hamowanie czy przyspieszanie miało na to wpływ

chyba ze względu na ten delikatny luz (właściwie to drgania na kierze rzadko czuć...ale zdarza się) wymienię magiel...ale nie prędko bo znowu jestem na wyjeździe :grrr:



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » ndz lip 10, 2016 14:21

Qto pisze:
BartesWZL pisze:jeśli jest luz delikatny to w czasie kiedy auto pokonuje drogę 500m może być to odczuwalne znoszeniem na którąś stronę.
jeśli ściąganie występuje...to z 30-50m wystarczy aby auto zjechało z pasa - czuć wyraźnie że ciągnie
...ale dziś było kilka momentów że w ogóle (przez chwilę) nie ściągało
...pierwszy raz się spotykam z takim czymś....mógłbym zrozumieć gdyby skręcanie, jazda po dziurach lub hamowanie czy przyspieszanie miało na to wpływ

chyba ze względu na ten delikatny luz (właściwie to drgania na kierze rzadko czuć...ale zdarza się) wymienię magiel...ale nie prędko bo znowu jestem na wyjeździe :grrr:
A może masz łożyska mcpersona do wymiany. Sam kiedyś tak miałem, jadę prosto i jest ok, przychodzi skrzyżowanie skręcam kierownicą, puszczam i już samochód ściąga w ta stronę, w którą wcześniej skręcałem. Trzeba było skręcić w drugą stronę, nie za mocno, żeby się ułożyło wszystko jak wcześniej i znowu jechało prosto



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » ndz lip 10, 2016 17:01

Qto, zobacz drążki kierownicze. Chociaż wtedy powinno Cię ściągać przy przyspieszaniu albo hamowaniu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz lip 10, 2016 20:39

boris_kafarrow pisze:A może masz łożyska mcpersona do wymiany
Są nowe...i od razu napiszę że że starymi problemu nie było...a po wymianie kręci się lżej kierą pomimo że wymieniłem też koła...z 15 na 18 cali. Także po wymianie jest spora różnica.

lwlw, chyba dla świętego spokoju zmienię i drążki i magiel...i wtedy już z przodu będzie wszystko nowe i spokój na jakiś czas.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości