Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: FisheR » pn lip 04, 2016 12:15

na klimie 2 sie kreca a jak silnik sie przegrzewa to tylko duzy powinien


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lip 04, 2016 14:32

Wentylatory zawsze kręcą się razem...są podłączone równolegle więc nie ma innej opcji - jeśli wszystko jest ok



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » pn lip 04, 2016 17:36

U mnie też sie kiedyś nad tym zastanawiałem jak to prawidłowo powinno być.

Jak włączę klime (climatronik) to oby dwa wentylatory śmigają bez zarzutów klima chłodzi konkretnie, wentylatory chodzą cyklem szybciej wolniej zmieniając bieg w zależności od ustawień. Jednak ciekawi mnie jak wygląda sytuacja gdy wentylatory powinny uruchomić się samoczynnie bez włączania klimy. Ostatnio zrobiłem lekką trasę już wracając do domu wyłączyłem klime bo chciałem to sprawdzić, temp była cały czas idealnie na 90* po powrocie auto pracowało na biegu jałowym z 15 czy 20 minut bez włączonej klimy i wentylatory ani nie drgneły, ja rozumiem że ARL ma spory ICek, ale czy tak faktycznie powinno być? Myślałem że chociaż na chwilę się uruchamią bo pod maską nie ukrywam było już cieplutko a tu nic.

Włączyłem klime momentalnie oby dwa wentylatory wskoczyły na obroty i znów cyklem zmiennym.

Ja wiem że tam jest jakaś tolerancja w kwestiach temperatury w której się uruchamia i chłodzi, ale mimo wszystko zaciekawiła mnie ta sytuacja czy aby na pewno wszystko jest ok?


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ttosiekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 28, 2016 17:43

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: ttosiekk » pn lip 04, 2016 18:10

W TDI'ku żeby ruszyły wentylatory to trzeba się postarać. Kiedyś też byłem ciekawy czy one w ogóle u mnie działają bo nigdy nie słyszałem żeby "chodziły". Przegoniłem auto, potem pracowało bardzo długo na biegu jałowym aż w końcu się załączyły



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pn lip 04, 2016 18:22

A idzie jakoś z VAGa je wzbudzić żeby zobaczyć czy działają?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lip 04, 2016 18:35

Output tests licznika...przy teście kontrolki temperatury cieczy wentylatory ruszą



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pn lip 04, 2016 18:41

Na pewno? Parokrotnie to robiłem i nigdy wentylatory nie ruszały... mam problem?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn lip 04, 2016 20:52

Może za szybko klikaleś "next"...



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pn lip 04, 2016 21:10

Wskazówki ustawiałem po wymianie licznika więc całokształt testu wykonałem...



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pn lip 04, 2016 22:35

Qto pisze:Output tests licznika...przy teście kontrolki temperatury cieczy wentylatory ruszą
W Leonie Top sport ostatnio robiłem ten test i wentylatory nie drgnely...
Jesteś pewny że powinny się załączyć?


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pn lip 04, 2016 23:18

u mnie w AJMie 2 lata temu latem temp. max dochodziła do 70st. C - winny termostat jak się później okazało. Zawsze załączały mi się 2 wiatraki na włączonej klimie. Wtedy po krótkiej trasie jak silnik był rozgrzany i byłem już na podwórku zacząłem gazować w celu podejścia temp. na zegarach. Temp. przekroczyła nieznacznie 90st.C i załączyły się oba wiatraki. W październiku wszystko było ok ale w listopadzie zobaczyłem, że w momencie włączenia klimatronika załącza mi się tylko 1 wiatrak - mały. Duży wcale się nie kręcił. Tylko zaczął w momencie gdy go wzbudziłem ręcznie. Dobra przez zimę zlałem to. Ale w kwietniu zaczęło mnie to już drażnić. Wykręciłem go i podłączyłem na krótko pod stary prostownik z czasów PRLu - żyje. Podłączyłem go na krótko pod akumulator - brak reakcji. Dobra wkręciłem go z powrotem, zamówiłem inny wentylator o tym samym nr by mieć sprawne wszystko przed serwisem klimatyzacji. Chciałem już wymieniać ten duży wiatrak na ten co kupiłem ale sprawdziłem jeszcze czy po włączeniu klimy tamten się odezwie???? Włączam klime, silnik zaczął inaczej chodzić, otwieram maskę, oba wiatraki chodzą jak gdyby nic. I tak se tamten wiatrak co zamówiłem leży i leży.


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt lip 05, 2016 08:16

Mi w każdym aucie jakie sprawdzałem w ten sposob wentylatory ruszyły...tyle że nie można za szybko klikać "next"

Jakoś rok temu stoję na światłach i słyszę "jeb" pod maską...otwieram i widzę że duży wiatrak się nie kręci (klimy nie wyłączam...zimą niskie temperatury ja wylaczaja)...wentylatora nie szło ręką ruszyć i okazało się że spod obudowy wystają druty z uzbrojenia silnika :kac:



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt lip 05, 2016 13:57

Qto, Przeszło minutę go trzymałem i cisza...

A żeby nie drążyć tuta niepewnego tematu sprawdziłem poprawność działania wentylatorów - output test dla sekcji silnika - wszystko działa...

Wychodzi na to, że zależy to albo od softu diagnostycznego lub od samego samochodu (silnika).



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » wt lip 05, 2016 14:26

Nie wiem czy to ma jakieś związek ale wcześniej jak miałem zegary 1/2 FIS to w Output test dla licznika faktycznie w ostatnim teście uruchamialy się wentylatory, teraz gdy mam Full FIS jak lecę test dla zegarów to ostatnia fazą jest kontrolka od pasów i to wszystko wentylatory się nie uruchamiają a czekałem kilka dobrych sekund na każdej pozycji

krazorek, pod jaką nazwą w Output test dla silnika wentylatory u Ciebie ruszyły?

Jak wspomniałem u mnie gdy klima jest włączona oby dwa wentylatory elegancko działają.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości