Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » sob cze 18, 2016 11:34

FIS zawyża mi spalanie. Chciałem zrobić adaptacje i jest problem: kanał 3 jest niedostępny. Jakieś sugestie dlaczego się tak dzieje?

Prawdą jest, że nie dawno zmieniałem licznik. Czyli błąd w kodowaniu, wsadzie? Jeżeli tak to w którym miejscu?



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » sob cze 18, 2016 12:22

krazorek pisze:FIS zawyża mi spalanie. Chciałem zrobić adaptacje i jest problem: kanał 3 jest niedostępny. Jakieś sugestie dlaczego się tak dzieje?

Prawdą jest, że nie dawno zmieniałem licznik. Czyli błąd w kodowaniu, wsadzie? Jeżeli tak to w którym miejscu?

Edycja wsadu jeśli komórka $145 ma wartość 100 (64 hex ) to jeśli zmienisz na 50 (32 hex) spalanie pokaże o połowę mniejsze.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob cze 18, 2016 13:11

krazorek, sprawdź inne kanaly...



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » sob cze 18, 2016 14:59

Peran, dobrze kombinuję, że jak potrzebuję wartość 92% to muszę wpisać 5C (hex), nie?

Qto, Pozostałe raczej działają, Patrzyłem dwójkę - jest niedostępna bo dałem kodowanie USA/Kanada (bez przeglądów), ale jak zmieniłem kodowanie na Europę to już działało. Później był dostępny dopiero 10, ale też nie jestem pewien - tak mi się tylko kojarzy...
We wsadzie zmieniałem tylko info, które musiałem (Vin, numer pin i kod immo)wg. porady kolegi grega + podświetlenie wskazówek po przekręceniu zapłonu.
Masz jakieś podejrzenia co jest nie tak?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob cze 18, 2016 15:41

krazorek, mi nie chodzi o to czy działają czy nie...tylko o to, że nie każdy licznik korektę spalania ma w trzecim kanale



SzymonVWGolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 18, 2016 19:18

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: SzymonVWGolf » sob cze 18, 2016 15:48

Witam, mam golfa MK4 z 2000roku, kombi z silnikiem 1.9 TDI 81KW, po czym mogę sprawdzić jakie mam oznaczenie literowe silnika [AVG, AHF, ASV, ASK]?
Naklejka na osłonie rozrządu wyblakła i jest nieczytelna, pomoże ktoś?



czachus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt cze 07, 2016 22:42

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czachus » sob cze 18, 2016 15:51

Panowie, separator antenowy, niebieski przewód do niebieskiego, ok, ale w kostce która idzie od auta to miejsce jest puste w stosunku do niebieskiego przewodu w kostce od radia. Pusty pin zaznaczyłem na zdjęciu wkrętakiem.
W takiej sytuacji wpinać w żółty w kostce radiowej?Obrazek



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Skrzak » sob cze 18, 2016 15:57

SzymonVWGolf pisze:Witam, mam golfa MK4 z 2000roku, kombi z silnikiem 1.9 TDI 81KW, po czym mogę sprawdzić jakie mam oznaczenie literowe silnika [AVG, AHF, ASV, ASK]?
Naklejka na osłonie rozrządu wyblakła i jest nieczytelna, pomoże ktoś?
http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw-golf-mk4/
AVG, AHF, ASV, ASK, musiałbyś sobie sprawdzić które z tych w jakich latach były, ewentualnie podpiąć vaga i zczytać. Albo popatrzeć na fotki tych silników i porównać do twojego.



czachus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt cze 07, 2016 22:42

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czachus » sob cze 18, 2016 16:06

SzymonVWGolf pisze:Witam, mam golfa MK4 z 2000roku, kombi z silnikiem 1.9 TDI 81KW, po czym mogę sprawdzić jakie mam oznaczenie literowe silnika [AVG, AHF, ASV, ASK]?
Naklejka na osłonie rozrządu wyblakła i jest nieczytelna, pomoże ktoś?
Wlepka w bagażniku :bigok:



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » sob cze 18, 2016 16:08

SzymonVWGolf, Książka serwisowa? Naklejka na podłodze w bagażniku? Rozumiem, że chodzi o nie Twoje auto?

Qto, Nie pomyślałem o tym. Podpowiedzi z VCDSa, że dana komórka jest odpowiedzialna za korektę spalania wcale o niczym nie świadczy, prawda?
Czyli muszę przelecieć wszystkie kanały i zobaczyć aktywne... Najpierw zmodyfikuję wsad wg. pomocy kolegi Peran i zobaczę, czy gdzieś się ta wartość pojawi...



SzymonVWGolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 18, 2016 19:18

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: SzymonVWGolf » sob cze 18, 2016 16:08

Skrzak, chyba będę musiał podpiąć się do vaga i zczytać, tak będzie najszybciej i najpewniej.

Pytanie z innej beczki, ostatnio zauważyłem, że mam lekki wyciek oleju z zaworu regulacji ciśnienia [chyba to się nazywa odma] , lecz tu na schemacie
http://tufotki.pl/temp/gYiyCmXCy0CwqLhR ... aY.png?v=0" onclick="window.open(this.href);return false;
jest zaznaczony ten element jako nr 12, da rady kupić coś takiego nowego? albo uszczelnić? Jak rozwiązać problem by było dobrze?



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » sob cze 18, 2016 16:34

krazorek pisze:Peran, dobrze kombinuję, że jak potrzebuję wartość 92% to muszę wpisać 5C (hex), nie?
Tak.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » sob cze 18, 2016 17:05

czachus pisze:Panowie, separator antenowy, niebieski przewód do niebieskiego, ok, ale w kostce która idzie od auta to miejsce jest puste w stosunku do niebieskiego przewodu w kostce od radia. Pusty pin zaznaczyłem na zdjęciu wkrętakiem.
W takiej sytuacji wpinać w żółty w kostce radiowej?Obrazek
pusty pin zaznaczony wkrętakiem to jest tzw, SAFE. Pin nr 5.
Zasilanie separatora podłącz pod zasilanie po zapłonie, stacyjce. Jak zwał tak zwał. Czyli pin nr 4. Kolor żołty.
Podpinając pod pin nr 7 czyli STAŁY PLUS kolor czerwony separatorv będzie niepotrzebnie ciągle wzbudzony. Bo i po co. A najlepiej to wszystko sprawdzić to miernik w rękę i sprawdzać kiedy po zapłonie jest napięcie. Bardziej łopatologicznie już nie idzie


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

czachus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt cze 07, 2016 22:42

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czachus » sob cze 18, 2016 17:53

joseph82 pisze:
czachus pisze:Panowie, separator antenowy, niebieski przewód do niebieskiego, ok, ale w kostce która idzie od auta to miejsce jest puste w stosunku do niebieskiego przewodu w kostce od radia. Pusty pin zaznaczyłem na zdjęciu wkrętakiem.
W takiej sytuacji wpinać w żółty w kostce radiowej?Obrazek
pusty pin zaznaczony wkrętakiem to jest tzw, SAFE. Pin nr 5.
Zasilanie separatora podłącz pod zasilanie po zapłonie, stacyjce. Jak zwał tak zwał. Czyli pin nr 4. Kolor żołty.
Podpinając pod pin nr 7 czyli STAŁY PLUS kolor czerwony separatorv będzie niepotrzebnie ciągle wzbudzony. Bo i po co. A najlepiej to wszystko sprawdzić to miernik w rękę i sprawdzać kiedy po zapłonie jest napięcie. Bardziej łopatologicznie już nie idzie
Dzięki. Muszę kupić miernik, bo mam popsuty i oblecę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości