Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr cze 15, 2016 08:38

Mattpl pisze:
sebekgolf pisze:Nie ma ktoś ASZ albo ARL na części ? Potrzebuję na już wałek rozrządu w stanie idealnym :banghead:
Wałek nie jest ten sam we wszystkich pd?

Parę osób z którymi gadałem a które zawodowo bawią się w przeróbki silników mówiło że ASZ/ARL i jeszcze jakiś jeden (ale nie z MK4) mają ten sam wałek, ale jest z innego materiału. Swoją drogą ciekawe że nagminnie w ASZ i ARL się wycierają krzywki. Czyżby sprężyny pod zaworami były twardsze ? Przypuszczam że u mnie wałek już był podtarty u poprzedniego właściciela bo jeździł na longlifie. Dodatkowo nie wiem czy mi trochę temperatura oleju ostatnio w trasie w górę nie poleciała. Chyba będzie trzeba zamontować zewnętrzną chłodnicę oleju i zapomnieć.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » śr cze 15, 2016 09:56

Qto pisze:Pozbierałem się i byłem zobaczyć to zawieszenie...sworzen z wahaczem skrecony...drążki tez :crazy:
Wygląda na to że będę musiał tak jeździć do kolejnej wizyty w Polsce...chyba że coś zacznie stukać...to wtedy będę coś sam drutował.
To od jakiegoś uderzenia, czy jak?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr cze 15, 2016 10:39

boris_kafarrow, przez jakąś nierówność pewnie przejechałem...ale nie kojarzę ani jednego momentu żebym powiedział "o qrwa, ale zaebaem"
Po prostu podczas bardzo długiej podróży, w pewnym momencie zorientowałem się że kiera jest minimalnie w prawo kiedy jadę prosto...a po puszczaniu kiery auto delikatnie ucieka w lewo.
Po ustawieniu zbieżności auto jechało idealnie prosto...



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » śr cze 15, 2016 18:24

Witam, posiada ktoś może na zbyciu przewód od wspomagania do golfa IV
Obrazek
Obrazek

Albo czy ewentualnie ktoś byłby mi w stanie podać z ETKI nr tego przewodu. Auto Golf IV 1.9tdi (oznaczenie silnika: ALH) 98r

:pub: :pub: :pub:


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » śr cze 15, 2016 19:45

Nie lepiej zakuc jak masz gdzie ?;)

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » śr cze 15, 2016 20:52

Qto pisze:boris_kafarrow, przez jakąś nierówność pewnie przejechałem...ale nie kojarzę ani jednego momentu żebym powiedział "o qrwa, ale zaebaem"
Po prostu podczas bardzo długiej podróży, w pewnym momencie zorientowałem się że kiera jest minimalnie w prawo kiedy jadę prosto...a po puszczaniu kiery auto delikatnie ucieka w lewo.
Po ustawieniu zbieżności auto jechało idealnie prosto...
Albo śruby nie były dobrze dokręcone i przez drogę cały czas wszystko pracowało, aż nastąpiło uszkodzenie



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr cze 15, 2016 21:38

Qto pisze:boris_kafarrow, przez jakąś nierówność pewnie przejechałem...ale nie kojarzę ani jednego momentu żebym powiedział "o qrwa, ale zaebaem"
Po prostu podczas bardzo długiej podróży, w pewnym momencie zorientowałem się że kiera jest minimalnie w prawo kiedy jadę prosto...a po puszczaniu kiery auto delikatnie ucieka w lewo.
Po ustawieniu zbieżności auto jechało idealnie prosto...
A sprawdzałeś kluczem czy te śruby na wahaczach ( na fasolkach) są podociągane ?


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw cze 16, 2016 08:12

sebekgolf, sprawdzałem i było ok...na wszelki wypadek luzowałem po sztuce i odkręcałem dynamometrem. Wszystkie śruby sprawdziłem i teraz już pozostaje gdybać. Na kolejnym ustawieniu zbieżności wyjdzie czy coś jest krzywe...jak nie tzn ze jednak coś się przesunęło...ehhh...a było tak pięknie :rozpacz:



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Skrzak » czw cze 16, 2016 08:25

Skąd bierzecie dokładki 25th? Chodzi mi o te zamienniki że niby idzie je dopasować. Potrzebuję przednią. Orientuje się ktoś czy progi pasują do varianta i jakie sa opcje tylnej dokładki do varianta?



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » czw cze 16, 2016 08:57

Progi od 5d pasuja do varianta, ktorys kolega na forum handlowal takimi dokladkami:)


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » czw cze 16, 2016 10:19

z forum to louderr_88. Można też poszukać go na allegro i olx
http://olx.pl/oferta/dokladki-spojlery- ... e5686bd1fc" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Lampart » czw cze 16, 2016 11:25

Panowie kupiłem dziś zestaw rozrządu do ALH . Rolki ina pompa skf pasek conti. Mam pytanie w zestawie nie ma żadnych śrub mocujących. Czy zakłada się na stare śruby czy musza być nowe


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » czw cze 16, 2016 15:25

Skrzak, Na allegro czasem pojawia się aukcja z całym pakietem z ABSu i możliwością kupienia pojedynczej dokładki za 300 zł. Z tego co widziałem to sprzedaje to zawsze ta sama osoba.

@edit: nie wczytałem kolejnej strony forum :banghead: joseph wrzucił linka do tej aukcji :bigok:


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » czw cze 16, 2016 18:19

Pany, nie widział ktoś jakiegoś dobrego silniczka na sprzedaż? Oczywiście klekotka :)


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości