Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Barton_ » sob cze 04, 2016 22:03

Prosiłem o rzecz konkretną - numer części a dostałem odpowiedź na pytania nie zadane...


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Sztomel » sob cze 04, 2016 22:18

Barton_, podałbym Ci numer z ETKI ale akurat teraz ETKA ONLINE jest w fazie uaktualnień i pokazuje się ciągle komunikat : "Программа CarProg2 отключена для доработки. Попробуйте зайти позднее." Nie potrzebujesz mieć ściągniętej ETKI na płytkach tylko wystarczy, że wpiszesz sobie w google hasło "etka online" i klikaj na pierwszy wyświetlony link czyli IFI... i jak wyświetli Ci się kolejna strona to klikaj na CarProg2 a otworzy Ci się etka na Volkswagenie a potem masz już do wyboru model VW, rocznik, silnik i osprzęt itd. (wszystko po polsku) i znajdziesz numer potrzebnej Ci części - dla chcącego nic trudnego.
Kolega sebekgolf słusznie Ci zasugerował abyś najpierw dokładnie sprawdził skąd cieknie olej bo jest mało prawdopodobne aby uszkodzeniu uległ sam spływ a jeśli już cieknie to raczej z jego górnej uszczelki między nim a turbo albo przy samym bloku silnika.
Tu jest np. rurka spływu oleju o oznaczeniu 038 145 736 C i piszą tam, że pasuje do silników ASZ/ATD...ALH : http://allegro.pl/przewod-rurka-splywu- ... 27957.html" onclick="window.open(this.href);return false; a ja już mogę jedną rzecz sprostować - nie warto wierzyć w te info na allegro bo mój spływ oleju z silnika ALH ma oznaczenie 038 145 736 A zamiast końcówki "C" i jest o raz tyle dłuższy i ma inne podłączenie do bloku silnika a wygląda tak : http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/ ... m/$_35.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; więc gołym okiem widać, że gość wystawiający tę rurkę spływu myli się, że pasuje również do silnika ALH a mam również i wątpliwości czy pasuje do ATD. Jutro pewnie etka online będzie już dostępna więc możesz sobie sam wyszukać i sprawdzić o jakim konkretnie numerze ten spływ potrzebujesz a raczej uszczelki do niego.


Obrazek

Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » ndz cze 05, 2016 12:52

yogi_ziom pisze:
checin pisze:Mam prawdopodoobnie do wymiany tuleje tylniej belki bo strasznie rzuca tylem, przy zakretach mam wrazenie jakby tylne kola byly skretne. Jak sprawdzic czy to na pewno tuleje? I jakie kupic jak cos. W aucie zalozoony gwint MTS
Jak tuleje są padnięte, to będzie ci waliło po budzie na dziurach. Nie odczuwałem pływania przy słabych tulejach. Może to amorki? Sprawdzałeś czy są ok?

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka
W sumie zawieszenie kupione nowe w tamtym roku, przejechane z 10kkm Ogólnie na dziurach to czuć bardziej z przodu. A tyłem lekko zarzuca jakbym miał tez tył skrętny :D


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Sztomel » ndz cze 05, 2016 13:08

Jak zarzucało mi tyłem to się okazało, że jeden amor wybuchł - rozwaliło go na amen i tłok wyszedł górą a jak waliło podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy to stukało niemiłosiernie i tu okazało się, że mam wybite tuleje tylnej belki tzw. silentbloki (są dwa rodzaje - jedne o większej średnicy a jedne o mniejszej - ja miałem te mniejsze) więc najpierw warto je wybebeszyć aby zmierzyć ich średnicę - najpopularniejsze i najpewniejsze są Lemforder'a.


Obrazek

boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » ndz cze 05, 2016 15:52

Sztomel pisze:Jak zarzucało mi tyłem to się okazało, że jeden amor wybuchł - rozwaliło go na amen i tłok wyszedł górą a jak waliło podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy to stukało niemiłosiernie i tu okazało się, że mam wybite tuleje tylnej belki tzw. silentbloki (są dwa rodzaje - jedne o większej średnicy a jedne o mniejszej - ja miałem te mniejsze) więc najpierw warto je wybebeszyć aby zmierzyć ich średnicę - najpopularniejsze i najpewniejsze są Lemforder'a.

Tuleje są metalowe 69mm i plastikowe 72mm, ale belka jest ma w kazdym aucie taką samą średnicę, więc jedne jak i drugie tuleje wchodza bez problemu



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: nitrox89 » ndz cze 05, 2016 17:54

Golf drży w czasie pokonywania łuków w lewo + jazdy na wprost. Napewno nie jest to żadne z przegubów zewnętrznych, bo nie ma charakterystycznego stukania przy manewrowaniu. Obstawiam że jest to wewnętrzny przegub, strona lewa. Myle się? Dodatkowo wydawane są dziwne odgłosy, jakby huczenia czy coś. Objaw nasilił się ostatnio po lekkim obniżeniu auta.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: FisheR » ndz cze 05, 2016 18:05

MnichPro pisze:FisheR,
Okej dzieki, ale to zalewam włączam silnik itp czekam az sie nagrzeje czy jak?
tak wszystko jest napisane na opakowaniu danego srodka


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » ndz cze 05, 2016 23:16

Ostatnio pisałem o gwincie, że mam okazję zmienić. Coś tam Wam pomieszałem, bo pisałem o KW, w sumie to sam nie byłem
pewien co ten ziomek ma za gwint, ale dziś coś tam już wiem. Ma używkę Weitec'a. Opłaca mi się w ogóle bawić się w te zawieszenie?
Dla przypomnienia jeżdżę na tjung artcie, ale chcę zmienić na coś wygodniejszego. Pozdrawiam.


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: hayperekpo » ndz cze 05, 2016 23:30

nitrox89, zdecydowanie przeguby. Wyskocz na A4/S7 pogoń do 130-140 i zobacz czy drżenie kierownicy nasila się np. przy zmianie pasów. W ten sposób dojdziesz która strona nawala.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » pn cze 06, 2016 01:57

nitrox89 pisze:Golf drży w czasie pokonywania łuków w lewo + jazdy na wprost. Napewno nie jest to żadne z przegubów zewnętrznych, bo nie ma charakterystycznego stukania przy manewrowaniu. Obstawiam że jest to wewnętrzny przegub, strona lewa. Myle się? Dodatkowo wydawane są dziwne odgłosy, jakby huczenia czy coś. Objaw nasilił się ostatnio po lekkim obniżeniu auta.
Mi padła poducha i przy łuku silnik naciskał na ośke i huczało drżało terkotało itd , auto obniżone więc ośka niewiele ma miejca na przesuw :Pmyślałem ze to felga ale zero bicia potem że opona ale przecież nowa potem też myślałem że przegub najpierw zewnetrzny nie potrzebnie wymieniony juz miałem wyciagać ośke ponownie ale Stanley mi podpowiedział poduszke i strzał w dyche wymianka na ori i hula ;) przy uwalonym wewnętrznym też by Ci lewarek latał tak gdzies wyczytałem ;)

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Barton_ » pn cze 06, 2016 16:22

sebekgolf pisze:Najprawdopodobniej ? to chyba wypadałoby wpierw sprawdzić a później hajs wydawać :chytry: ...
A jednak miałeś rację.
Wąż spustowy się pocił i poci się nadal ale to ubytek znikomy i nie wart ingerencji.
Powodem ubytku oleju jest długie na kilka cm pęknięcie miski olejowej.
Pęknięcie wąskie bez rozwarstwienia ale ubywa.

Pytanie obecnie brzmi: przy jakim poziomie czujnik zasygnalizuje niski stan oleju?


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pn cze 06, 2016 17:33

Barton_ pisze:przy jakim poziomie czujnik zasygnalizuje niski stan oleju?
jeśli mowa o czujniku poziomu oleju i jest on sprawny...to przy minimum pojawi się kontrolka



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Barton_ » pn cze 06, 2016 18:25

Po przejechaniu z tą dziurą 1400km musiałem dolać 0,7 litra oleju.
Obecnie doraźnie jest ona zaklejona silikonem bo nie mogłem wyjazdu przełożyć.

Wymiana miski za 2 tygodnie i codzienne sprawdzanie poziomu oleju i wielkości plany na miejscu postojowym.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » pn cze 06, 2016 21:32

Nie ma ktoś lusterka od kierowcy L041?


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości